Jump to content

Recommended Posts

Ten wątek powstał do rozmów na temat ofert poszczególnych operatorów sieci komórkowych. Zachęcam do dyskusji, dzielenia się swoimi opiniami, informacjami o najlepszych taryfach. Tutaj można również zadawać pytania i radzić się co do wyboru nowego operatora na kartę.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

• 1 year later...

Chcialbym sie was spytac jaki starter mi polecacie, chodzi mi jaka siec :). Obecnie mam plusa i orange mialem chyba z 4 lata wiec mysle cos o play t mobile plush albo nju mobil, zalezy mi na sms bo z neta korzystam na karcie z plusa . Pytam sie osob ktore maja jakies zdanie o tych sieciach i co mi polecaja :D Nie wiedzialem gdzie dodac ten temat :) Jezeli zle to przepraszam :)

Wyslane z Nexusa

NEXUS 5 Lollipop 5.0.2 LiveWithWalkman  JellyBean 4.1.1 

A ile max zamierzasz placic?

Bo z netem to najlepsza oferte ma Virgin Mobile: za 29zl 4gb, nielimitowane smsy i 300 minut do wszystkich, a tak to szukaj gdzie daja najtanszy pakiet na jak najdluzej do wszystkich darmowe rozmowy i smsy

Xiaomi Mi Max 3 6/128 (Nitrogen)

Region: China

Kolor: czarny

Bootloader: odblokowany

System: 10 (Q) 

Rom: AospExtended 7.0 Alpha

Kernel: AFRKernel (4.4.197)

Poprawki: 5 listopada 2019

Recovery: OrangeFox R10.0

Karta: ESTRELLA Rabbit Pattern 128GB (UHS-I U3 V60)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposed, Tiles, EdgeGestures561 DPI

Operator: Play Duet LPlay Rok Ważności Konta

Etui: Nillkin Glitter Bling

Wear: Amazfit Pace (A1612)

Kolor: czarny

System: 5.1.1 (Lollipop)

Rom: stock 2.8.5.0

Kernel: stock (3.10.14)

GPS: 19074

Pasek: czarny, metal

Etui: plastikowa ramka

Motorola Moto Z3 Play (XT1929-8)

Region: Reteu
Kolor: deep indigo

System: 9.0 (Pie)

Rom: stock PPWS29.131-27-1-15

Kernel: stock (4.4.153)

Poprawki: 1 listopada 2019

Recovery: TWRP 3.3.1-v4

Karta: SanDisk Ultra 128 GB (UHS-I U1)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposedTilesEdgeGestures320 DPI

Operator: Orange Free na kartę

Etui: aluminiowa ramka

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio offGRID Power Pack

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Insta-Share Projector

• Moto Power Pack

• Moto Style Shell (czarny, nylon)

• Polaroid Insta-Share Printer

Wear: Xiaomi Mi Band 4

Kolor: czarny

FW: 1.0.7.44
   Pasek: czarny, metal

Nielimitowane sms do wszystkich sieci ?

Wyslane z Nexusa

Wlasnie neta nie chce tylko sms bo net mam na plusie :3

Wyslane z Nexusa

NEXUS 5 Lollipop 5.0.2 LiveWithWalkman  JellyBean 4.1.1 

Z tego co pamietam, to kupujesz zwykły starter do play, a forumułe aktywujesz  kodem.

5ebcbfd06d7ed.jpg

Nokia 6510 -> SE K770i -> Alcatel OT-908 -> SE Xperia Neo V -> Samsung Galaxy Grand Neo -> Sony Xperia SP ->

Samsung Galaxy S3 LTE -> Xiaomi Redmi 3 -> Samsung Galaxy A5 2016 + Xperia M -> iPhone 5s 32GB -> Samsung Galaxy S7 Edge

• 7 months later...

Witam serdecznie.

Szykuję się do kupna startera, zastanawiam się tylko gdzie. Bo jak wszyscy wiemy, każda sieć ma swoich zwolenników.

Czytałem, że 

Hidden Content

play i virgin mobile są najbardziej opłacalne. Zależy mi na transferze, nielimitowanych smsach oraz połączeniach do innych sieci, ale nie na stacjonarne.

Co polecacie? Do 30 zł miesięcznie.

we wszystkich operatorach nie jestem obeznany bo jeszcze niecały rok abonamentu mam ale w play jest fajna formuła 3w1 i 4w1 po szczegóły zapraszam tutaj

Hidden Content

działa to podobnie jak mix bo co miesiąc pobiera ileś tam (zależy od konfiguracji)  hajsu z konta,  tak jakbyś miał pakiet włączony i on by się co miesiąc odnawiał

Virgin. Dostajesz 5gb i nielimitowane rozmowy & smsy za 29zł. Ewentualnie za darmo internet bez limitu w red bull mobile a smsy i rozrost możesz w jakiejś innej sieci wziąć.

Wysłane z Xperii Z1 przez Tapatalk 5.1.5 Pro

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

tylko musisz sobie zobaczyć ale za mms i połączenia  na stacjonarne w 4w1 jest opłata 

ja korzystam z play'a na kartę
0 do play za sms i rozmowy, konto ląduję raz na pol roku za 100PLN i mnie spoooooro zostaje, bo  większość znajomych ma play, więc kasa z konta nieleci
jak to ma się z Internetem nie wiem- nie korzystam.

SONY XPERIA Z3 COMPACT BLACK D5803 LTE + 16GB Samsung MicroSD Class10

Samsung Galaxy Tab4 7.0 LTE T-235

• 5 weeks later...

W Play na kartę oprócz 3w1 i 4w1 (który ma rozmowy do innych sieci po 9 gr) jest jeszcze formuła Unlimited też taki pakiet miesięczny ale już za 35 zł.

Daje on nielimitowane smsy i rozmowy do każdej sieci za darmo i 3 GB internetu.

Można też sobie później dokupić 10 GB za 10 zł.

Zdf7pzK.png
Sony G8142 + Samsung Evo Plus 256 GB U3 + SCSG10 + UCH20 + UCB20 + MH750 + 3MK Flexible Glass H7 | Android 9.0.0

• 3 months later...

Witam
Chcę zmienić sieć ale nie do końca wiem, która będzie najlepsza.
Póki co mam w T-mobile na abonament, teraz planuję mieć na kartę ale innej sieci.
Zależy mi głównie na bardzo dobrym internecie, minuty czy sms mnie nie interesują. Będą darmowe minuty czy ich nie będzie dla mnie bez różnicy. Interesują mnie jak najniższe opłaty comiesięczne (jak da radę to dłuższe przerwy między doładowaniami) i przede wszystkim solidny pakiet internetu.

Jakieś pomysły ?
Z góry dzięki za sugestie :wink:

Edited by Minio215

1. Czy interesuje Cię wyłącznie LTE? Można wymusić ale wtedy nie może się nikt dodzwonić ani smsy nie przyjdą do Ciebie w zasięgu tylko tym lTE.

2. Czy prędkość ma być powyżej 15mb/s czy do 15mb/s?

3. Podam dwie prpozycje no limitu - full wypas i wypas ale powiedz, czy 45zł miesiecznie (mogę Ci łatwić doładowanie 50zł za 42.50zł - legalnie bez oszustwa :)) to dla Ciebie wydatek, czy co 100 dni 50zł albo co 180 dni 100zł wystarczy?

1a. Wszystkie częstotliwości będą kosztować troszkę ale warto - używam ponad rok (czytaj wszystkie punkty z literką a)

1b. Jeżeli tylko LTE to czytaj punkty z literką 'b"

2a. Play internet na kartę. Startówka w slaonach playa np za 9zł albo 19zł ewentualnie na stronie playa gdzie konto ważne rok ale startowka 50zł. Co doładowanie 50zł dostajesz 12gb internetu - tak, really tyle dostajesz i dotakowo masz pakiet no limit z maksymalną prędkością (podobno jednak 70mb/s może wyciągnąć). Po 100gb wykorzystaniu pakietu internet zwalna lTE do 2mb/s ale uwaga: jeśli wytrzepiesz to na torrentach bez innych dziadostw to raz na jakiś czas Ci obniżaa prędkość. Mi tylk oraz obnizyli a miesiecznei wyjeżdżam po 400-500gb

2b. Tylko LTE do 15mb/s po przekroczeniu 100gb na LTE masz prędkość do 2mb/s - tutaj jest chyba pewny limit, że Ci zwolnią. Koszt to darmocha! Musisz mieć jedynie ważne konto i 30zł na nim oraz aktywny jakiś pakiet internetowy np za 5zł (nie pobiera z niego jeśli masz darmowe LTE). Czyli 50zł na 100dni mozżesz mieć, przez te 3 miesiące zje Ci 9 albo 15zł (zależy jakie minimalne pakiety są, bo nei pamietam) i reszta zostaje dla Ciebie na smsy/rozmowy/mmsy itp ale musisz mieć 30zł na koncie jeśli chcesz aktywować pakiet darmowe LTE (nei zabiera tych 30zł - one zostają) a jak aktywujesz możesz je wydać ale po 30 dniach na następny pakiet musisz mieć i tak 30zł... Starter Red bull Mobile Energy 9zł (ten z puszką - kupisz najpewniej w salonie playa albo na stacji benzynowej)

3a. No to play ma koszt 45zł miesięcznie za full wypas bez limitu, 10zł za same nocki, 10zł za same weekendy, 5zł za samo przeglądanie www. To są pakiety bez limitu - do wyboru jak będziesz używać. zawsze jest no limit.

3b. Za 40zł (pierwszy miesiąc odlatuje) przez 100 dni jedziesz na darmowym LTE niby bez limitu ale tutaj chyba po 100gb jednak zwalniają. Masz prędkość do 15mb/s i co doładowanie jakiś pakiet gratis, czyli możesz sobie np doładować za 50zł a potem co miesiąc za 5zł, czy tam za 10zł, żeby nie wykupować pakietu starotwego, dzięki któremu włączysz darmowe LTE i dodatkowo kasa zostaje na co chcesz.

red bull Mobile i taryfy - dodatkowo masz stan darmowy w całej sieci play a nie musisz mieć no limitu, możesz wybrać inną ofertę

Hidden Content

Play Internet na kartę:

Hidden Content

Virgin Mobile:

Za darmo 300mb internetu co miesiąc 300smsów do wszystkich i 30 minut tak samo

Hidden Content

Dodatkowo możesz dokupić jakiś pakiet smsów albo internetu, czy rozmów

Za 29zł wielki wypas (miałem ponad rok ale musiałem od plusa na formułę rodzinną - namówili mnie ale żałuję)

Hidden Content

5GB internetu, smsy i rozmowy bez limitu do wszystkich sieci + bez limitu na stacjonarne - myślę, że ciekawa opcja. zawsze można dokupić trochę internetu a podobno do playa jest stan darmowy a oni do virgin mają.

Play obojętnie jaka formuła na kartę; za 10zł 10gb internetu.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

Czyli wybierając ofertę Play

Starter 12 GB
na cały rok
tylko za 50 zł

Płacę tylko raz te 50zł ze starterem, co miesiąc mam 1GB internetu, gdy go nie wykorzystam w danym miesiącu to przechodzi na następny? Numer pozostaję bez zmian ? Kupno tylko przez internet ? I co zrobić po roku jak już to wszystko minie a chciałbym przedłużyć to ? Co jak przekroczę w danym miesiącu internet ?

Edited by Minio215

Tak ,płacisz za starter 50zł, co miesiąc dostajesz 1gb przez rok. Jak nie wykorzystasz to przechodzi dalej. Numer nowy, bo to nowy starter, tylko przez internet kupisz starter. Można za pobraniem, przesyłka za free.

Jak minie ten rok to doladowujesz konto i po prsotu masz na zasadahc, że i tak co doladowanie masz internet. 50zł daje Ci 12gb internetu i ważność konta na 100 dni. jeżeli nei wykorzystasz internetu on przechodzi. Jak przekroczysz w danym miesiacu ten internet z t tego 1gb co miesiąc zwalniają Ci prędkość do 32kb/s - niestety.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ