Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wybór operatora (Karta)

jaki operator karta prepaid

38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE Minio215

Minio215

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 1
  • 19 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 10 styczeń 2016 - 13:17

Witam
Chcę zmienić sieć ale nie do końca wiem, która będzie najlepsza.
Póki co mam w T-mobile na abonament, teraz planuję mieć na kartę ale innej sieci.
Zależy mi głównie na bardzo dobrym internecie, minuty czy sms mnie nie interesują. Będą darmowe minuty czy ich nie będzie dla mnie bez różnicy. Interesują mnie jak najniższe opłaty comiesięczne (jak da radę to dłuższe przerwy między doładowaniami) i przede wszystkim solidny pakiet internetu.

Jakieś pomysły ?
Z góry dzięki za sugestie :wink:

Użytkownik Minio215 edytował ten post 10 styczeń 2016 - 13:19

• 0

#22 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1258
  • 10455 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R Developer Preview 4
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:10

1. Czy interesuje Cię wyłącznie LTE? Można wymusić ale wtedy nie może się nikt dodzwonić ani smsy nie przyjdą do Ciebie w zasięgu tylko tym lTE.

2. Czy prędkość ma być powyżej 15mb/s czy do 15mb/s?

3. Podam dwie prpozycje no limitu - full wypas i wypas ale powiedz, czy 45zł miesiecznie (mogę Ci łatwić doładowanie 50zł za 42.50zł - legalnie bez oszustwa :)) to dla Ciebie wydatek, czy co 100 dni 50zł albo co 180 dni 100zł wystarczy?

1a. Wszystkie częstotliwości będą kosztować troszkę ale warto - używam ponad rok (czytaj wszystkie punkty z literką a)

1b. Jeżeli tylko LTE to czytaj punkty z literką 'b"

2a. Play internet na kartę. Startówka w slaonach playa np za 9zł albo 19zł ewentualnie na stronie playa gdzie konto ważne rok ale startowka 50zł. Co doładowanie 50zł dostajesz 12gb internetu - tak, really tyle dostajesz i dotakowo masz pakiet no limit z maksymalną prędkością (podobno jednak 70mb/s może wyciągnąć). Po 100gb wykorzystaniu pakietu internet zwalna lTE do 2mb/s ale uwaga: jeśli wytrzepiesz to na torrentach bez innych dziadostw to raz na jakiś czas Ci obniżaa prędkość. Mi tylk oraz obnizyli a miesiecznei wyjeżdżam po 400-500gb

2b. Tylko LTE do 15mb/s po przekroczeniu 100gb na LTE masz prędkość do 2mb/s - tutaj jest chyba pewny limit, że Ci zwolnią. Koszt to darmocha! Musisz mieć jedynie ważne konto i 30zł na nim oraz aktywny jakiś pakiet internetowy np za 5zł (nie pobiera z niego jeśli masz darmowe LTE). Czyli 50zł na 100dni mozżesz mieć, przez te 3 miesiące zje Ci 9 albo 15zł (zależy jakie minimalne pakiety są, bo nei pamietam) i reszta zostaje dla Ciebie na smsy/rozmowy/mmsy itp ale musisz mieć 30zł na koncie jeśli chcesz aktywować pakiet darmowe LTE (nei zabiera tych 30zł - one zostają) a jak aktywujesz możesz je wydać ale po 30 dniach na następny pakiet musisz mieć i tak 30zł... Starter Red bull Mobile Energy 9zł (ten z puszką - kupisz najpewniej w salonie playa albo na stacji benzynowej)

3a. No to play ma koszt 45zł miesięcznie za full wypas bez limitu, 10zł za same nocki, 10zł za same weekendy, 5zł za samo przeglądanie www. To są pakiety bez limitu - do wyboru jak będziesz używać. zawsze jest no limit.

3b. Za 40zł (pierwszy miesiąc odlatuje) przez 100 dni jedziesz na darmowym LTE niby bez limitu ale tutaj chyba po 100gb jednak zwalniają. Masz prędkość do 15mb/s i co doładowanie jakiś pakiet gratis, czyli możesz sobie np doładować za 50zł a potem co miesiąc za 5zł, czy tam za 10zł, żeby nie wykupować pakietu starotwego, dzięki któremu włączysz darmowe LTE i dodatkowo kasa zostaje na co chcesz.

red bull Mobile i taryfy - dodatkowo masz stan darmowy w całej sieci play a nie musisz mieć no limitu, możesz wybrać inną ofertę

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Play Internet na kartę:

Virgin Mobile:

Za darmo 300mb internetu co miesiąc 300smsów do wszystkich i 30 minut tak samo

Dodatkowo możesz dokupić jakiś pakiet smsów albo internetu, czy rozmów

Za 29zł wielki wypas (miałem ponad rok ale musiałem od plusa na formułę rodzinną - namówili mnie ale żałuję)

5GB internetu, smsy i rozmowy bez limitu do wszystkich sieci + bez limitu na stacjonarne - myślę, że ciekawa opcja. zawsze można dokupić trochę internetu a podobno do playa jest stan darmowy a oni do virgin mają.

Play obojętnie jaka formuła na kartę; za 10zł 10gb internetu.

• 1

#23 OFFLINE Minio215

Minio215

Coś tam skrobnął

• 19 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:20

Czyli wybierając ofertę Play

Starter 12 GB
na cały rok
tylko za 50 zł

Płacę tylko raz te 50zł ze starterem, co miesiąc mam 1GB internetu, gdy go nie wykorzystam w danym miesiącu to przechodzi na następny? Numer pozostaję bez zmian ? Kupno tylko przez internet ? I co zrobić po roku jak już to wszystko minie a chciałbym przedłużyć to ? Co jak przekroczę w danym miesiącu internet ?

Użytkownik Minio215 edytował ten post 10 styczeń 2016 - 14:23

• 0

#24 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10455 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:28

Tak ,płacisz za starter 50zł, co miesiąc dostajesz 1gb przez rok. Jak nie wykorzystasz to przechodzi dalej. Numer nowy, bo to nowy starter, tylko przez internet kupisz starter. Można za pobraniem, przesyłka za free.

Jak minie ten rok to doladowujesz konto i po prsotu masz na zasadahc, że i tak co doladowanie masz internet. 50zł daje Ci 12gb internetu i ważność konta na 100 dni. jeżeli nei wykorzystasz internetu on przechodzi. Jak przekroczysz w danym miesiacu ten internet z t tego 1gb co miesiąc zwalniają Ci prędkość do 32kb/s - niestety.

• 1

#25 OFFLINE Minio215

Minio215

Coś tam skrobnął

• 19 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:41

Gdyby nie nowy numer i że po roku trzeba regularnie doładowywać to brałbym od zaraz tą ofertę :) Póki co aż tak mi się nie śpieszy więc poczekam na lepsze oferty. Dzięki za info.

• 0

#26 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Reputacja: 864
  • 5794 postów
  • Rom:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 10 styczeń 2016 - 15:48

jeśli jakaś usługę w Orange np internet to mają dość dobre oferty.  bo u mnie jest internet Neostrada i ojciec na 40 czy 50 ma wszystkie minuty nie limitowane i chyba 2/4 gb netu co miesiąc.  oferta z telefonem. 

ogólnie play ma dobre oferty ale ich działanie pozostawia wiele do życzenia.  problemy z działaniem sieci ma rodzina i znajomi 

• 0

#27 OFFLINE Minio215

Minio215

Coś tam skrobnął

• 19 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 16:27

Ogólnie to nie interesuję mnie zmiana numeru i jakieś nie potrzebne dodatki do oferty jakieś tablety, telefony czy gadżety. Do końca swojego abonamentu w T-mobile pozostało mi jeszcze kilka miesięcy ale już się rozglądam aby zobaczyć kto ma jakie oferty aktualnie i jakie sieci poczyniły najlepsze rezultaty i dążą do bycia tymi najlepszymi. Chcę wybrać operatora takiego, który będzie się stale rozwijał i oferował coraz to lepsze propozycje. Tak naprawę można tak powiedzieć o każdej sieci że się rozwija itp itd. Ale od dawna mam w T-mobile i dla mnie jest na przegranej pozycji. Nie wiem jak u innych ale przebieg reklamacji telefonu z oferty abonamentowej wygląda mniej więcej tak. Przychodzisz z usterką nadającą się do reklamacji, telefon "chowają pod ladę", przychodzisz za 2 tygodnie, miłe Panie informują, że wrócił z serwisu i jest naprawiony a tak naprawdę od momentu schowania go pod ladą nie zmienił położenia, sytuacja powtarza się 3 krotnie i dopiero za 4 razem mogą Panie wydać nowy egzemplarz telefonu po stwierdzeniu że już za długo "leży po ladą". Wyżej przedstawiona sytuacja miała miejsce 2 lata temu gdy mój tato wymieniał telefon a w tym roku już 3 raz oddał telefon na gwarancję i jestem pewny, że to wszystko się powtórzy. O Play słyszałem same dobre rzeczy, nie spotkałem się z krytyką.

• 0

#28 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10455 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 17:42

No to zawsze możesz przenieść numer do play np w ich salonie i polecieć po dokładnie taką ofertę z tym rok ważności konta i doładowania. W sumie mi się kojarzy coś takiego, że po roku wlaczalo się ponownie taryfę i następny rok ważne było konto.

Wysłane z Xperii Z1 przez Tapatalk 5.4.8 VIP

Dodano: 10 styczeń 2016 - 17:42
A no i w Virgin mobile każde doładowanie Przedłuża ważność konta o rok.

Wysłane z Xperii Z1 przez Tapatalk 5.4.8 VIP
  • 0

#29 OFFLINE Luzikseba

Luzikseba

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 1 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Rom:stock
  • Kernel:stock

Napisano 01 luty 2016 - 09:11

Mam Virgin 29 zł miesięcznie i jak dla mnie wypas :-)
  • 0

#30 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5794 postów

Napisano 01 luty 2016 - 16:10

@Luzikseba  piszesz o tej nowej ofercie co teraz reklamowali czyli za 30zl jest 10gb internetu,  oraz nielimitowane sms/mms/rozmowy?  jeśli tak to czy jest jakiś haczyk w tej ofercie? bo do czerwca mam abonament i nie wiem co robić,  szukać abonamentu czy na kartę coś,  a to przynajmniej na reklamie wygląda Ciekawie 

Dodano: 01 luty 2016 - 16:10

nie,  pomyłka.  to był njiu mobile (lub jakoś tak się to pisze).  

ten Virgin to pod jaką sieć podchodzi? 

• 0

#31 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10455 postów

Napisano 01 luty 2016 - 16:13

Virgin pod P4 czyli Play jak i trochę T-Mobile ale właścicielem jest P4. Virgin ma bez haczyków ofertę za 29zł. Tylko tych mmsów nie ma e pakiecie ale stacjonarne, smsy i rozmowy do wszystkich są, internet także ale wiadomo, po wykorzystaniu pakietu prędkość spada. Jednak zawsze dla wymagających istnieje opcja play internet na kartę i router przenośny z lte. Np M-Life ML0655 czy jakoś tak.
  • 0

#32 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• 5794 postów

Napisano 01 luty 2016 - 16:26

to to skoro Virgin jest pod Play to odpada,  bo w mojej okolicy działanie tej sieci to jakieś żarty a nie mam zamiaru się denerwować.  nawet na kartę.  wcześniej jak było dobrze to miałem w play bo były najlepsze oferty ale że zaczęły się problemu to został wzięty abo z plusa.   

a nju mobile czyje jest? 

Dodano: 01 luty 2016 - 16:26

dobra mam że Orange 

• 0

#33 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10455 postów

Napisano 01 luty 2016 - 16:26

Nju pod Orange, aczkolwiek wiem, że play w niektórych miejscach ma kupę z zasięgiem ale uwaga! W takim miejscu miałem dwa telefony Z1. W jednym play a w drugim virgin. Virgin miało zasięg całkiem spoko nawet LTE a Play tracił w ogóle zasięg.
  • 0

#34 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2101
  • 21160 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 01 luty 2016 - 18:12

Virgin to nie PLAY. To Virgin. Tyle, że oni po prostu wykorzystują salony i anteny PLAY - stąd ich nazwa "Wirtualny Operator". Jak byś spojrzał to oni robią to wszędzie - w RPA, UK, czy u nas.

• 0

#35 OFFLINE enesas

enesas

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 256
  • 3249 postów
  • Android:Nougat (7.0)

Napisano 07 wrzesień 2016 - 17:03

Siema. Szukam sieci w której będę mógł doładować konto raz np. na 3+ miesiące i aby przez ten cały okres (3+ miesięcy) internet (taryfa jakaś) był ważny. 

• 0

#36 OFFLINE kornflejks

kornflejks

Mod emeryt

• Reputacja: 112
  • 1964 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 07:18

ja mam z play
doładowuje raz na pol roku za 100
pakiet internetu 2GB +1gratis dostaję za 9PLN - pewnie są i większe pakiety ale mi nie potrzeba.
PLUS po zarejestrowaniu numeru dostałem rok ważności konta i parę innych gratisów

• 1

#37 OFFLINE enesas

enesas

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 256
  • 3249 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 09:40

wiem że jest orange free, tylko nie wiem czy internet z pakietu danych jest przez rok (rok ważnosci aktywuje kodem) czy np. przez miesiąc :/ 

• 0

#38 OFFLINE kajaborek1986

kajaborek1986

Nowicjusz

• 1 postów
  • Telefon:Xperia 10

Napisano 19 kwiecień 2020 - 10:37

Ja do poczty i internetu stosuję PLAY na kartę. Spisuje się to całkiem dobrze. Transfer nie jest oszałamiający ale daje radę. Do normalnego użytkowania w 100% wystarczy.

• 1

#39 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • Reputacja: 685
  • 5572 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33

Napisano 19 kwiecień 2020 - 14:58

@kajaborek1986, dzięki za post :) Play jest w porządku, o ile masz zasięg. Wydaje mi się ze w pewnym momencie sami stali się ofiarą swojego sukcesu. Klienci do nich poprzechodzili masowo ze wzgledu na warunki cenowe, ale jakość usług i dziur zasięgu robi swoje.

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.