Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie
N/A

Przeglądarka Opera

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Reputacja: 866
  • 5794 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 27 styczeń 2016 - 17:25

Wersja systemu od której aplikacja jest dostępna zależy od urządzenia.

opera_zps7usvcrtp.png

Przeglądarka Opera

Jest to dobrze znana przeglądarka na urządzenia mobilne. Prosta, a zarazem funkcjonalna aplikacja z przejrzystym oraz intuicyjnym interfejsem. Posiada tryb oszczędzania danych, przeglądanie stron internetowych w trybie incognito, czy wsparcie dla popularnych technologi. Zapisane strony na ekranie szybkiego wybierania oraz zakładki można synchronizować między urządzeniami za pomocą konta Opera. 
Funkcje którymi chwali się wydawca aplikacji:

Spoiler:

● Kompresja wideo: oglądaj filmy na swoim urządzeniu przenośnym, gdy masz na to ochotę, zużywając mniej transferu. Włącz kompresję wideo w ustawieniach oszczędzania transferu, by zapobiegać przerywaniu odtwarzania filmów.
● Dodaj do ekranu głównego: dodaj dowolną witrynę bezpośrednio do ekranu głównego, by mieć jeszcze szybszy dostęp do ulubionych stron. Niektóre z nich, takie jak twitter.com, będą nawet działać jak aplikacje.
● Synchronizacja: synchronizuj elementy szybkiego wybierania, karty, zakładki i historię fraz wpisanych na telefonie ze wszystkimi urządzeniami. Zabranie ze sobą wszystkiego, co Cię bawi lub interesuje, nigdy nie było tak łatwe.

Inne ciekawe funkcje
● Bądź w kontakcie: nasz udoskonalony tryb oszczędzania transferu obsługiwany przez serwery Opery pozwala szybciej przeglądać internet, nawet w wolnych lub zatłoczonych sieciach. Jeśli masz ograniczony pakiet danych, możesz pobrać więcej treści bez przekraczania limitów.
● Ochrona prywatności: użyj prywatnych kart Opery, by przejść w dowolne miejsce internetu bez pozostawiania śladu na urządzeniu.
● Bądź na bieżąco: funkcja Odkrywaj pozwala oglądać bezpośrednio w przeglądarce najnowsze wiadomości, wyniki sportowe i inne materiały z czołowych czasopism i gazet na świecie.

Wskazówki dotyczące nawigacji
● Przeciągnij, by odświeżyć: przeciągnij dowolną stronę w dół, by ją odświeżyć.
● Natychmiastowe wyszukiwanie, z dowolnego miejsca: dzięki Operze wyszukiwanie jest jeszcze łatwiejsze. W zależności od urządzenia wystarczy albo przesunąć palcem od dolnej krawędzi ekranu w dowolnej aplikacji, albo przytrzymać naciśnięty przycisk główny, by szybko wyszukać coś w internecie przy użyciu Opery.
● Organizacja ulubionych stron: dzięki Szybkiemu wybieraniu Twoje ulubione witryny są dostępne na wyciągnięcie ręki. By dodać stronę do zakładek lub Szybkiego wybierania, wystarczy podczas jej przeglądania kliknąć symbol + i wybrać „Szybkie wybieranie”.

Screenshot_2016-01-30-15-15-17_zpsyabjmlScreenshot_2016-01-30-15-14-32_zpsfii943Screenshot_2016-01-30-15-14-28_zps38plgy

Screenshot_2016-01-30-15-14-21_zpsst3iulScreenshot_2016-01-30-15-14-17_zpso1qm1pScreenshot_2016-01-30-15-14-13_zpsg1ytfl

Google Play

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#2 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5794 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 14:59

dziwna sprawa,  jak zaloguję się z opery to nie działają screeny a na chrome (dev)  działają.. 

np w  #10 poście.  

Spoiler:
 Załączony plik  Screenshot_2016-01-29-14-51-02.png   45,49 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  Screenshot_2016-01-29-14-52-24.png   46,64 KB   8 Ilość pobrań

Dodano: 29 styczeń 2016 - 14:59

widzę że tylko na telefonie tak jest

• 0

#3 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2107
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 29 styczeń 2016 - 15:04

Nie włączyłeś oszczędzania transferu?

Sent using XT1562 - stock 6.0 (retasia DualSim)
  • 1

#4 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5794 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 15:13

fakt,  miałem włączone,  ale w innych tematach każde zdjęcie się pokazywało,  np.  pokaż swój pulpit czy z pomocy tech.  najwidoczniej opera musiała coś popsuć aktualizacjami bo wcześniej mimo włączonego oszczędzania każde zdjęcia wczytywały się,  tyle że w trochę gorzej jakości.  

w chrome chyba jest to lepiej rozwiązane bo tam też miałem włączone oszczędzanie danych a działało

• 0

#5 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2107
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 29 styczeń 2016 - 15:18

Wszystkie (99%) moje zdjęcia są na Photobucket, więc problem hosta odpada.

Sent using XT1562 - stock 6.0 (retasia DualSim)
  • 0

#6 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5794 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 15:24

przecież działa :) wcześniej nie napisałem wprost,  to piszę teraz.  działa jest dobrze,  wina oszczędzania danych od opery :) 

o tym że dajesz na photobucket wiem, kiedyś mi poleciłeś i od tego czasu używam :)  wcześniej było to postimage

• 0

#7 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5794 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 08:24

jednak opera jest coraz gorsza. myślałem że SP muli bo nawet na stałym kręceniu procka na 2.0GMz i procek czy system ustawiony na performance i laaaaagi, używać się się dał. oczywiście na Z2 śmiga bez problemu, ale na słabszych urządzeniach leży, optymalizacja jest bardzo słaba by nie napisać że ..owa. jedyną alternatywą dla mnie był CM Browser ale jej nie chciałem no bo Cheetah, ale dzisiaj się przełamałem i zainstalowałem CM Browser i muszę przyznać że jak ręką odjął, system na zbilansowany, procesor na "wolnych obrotach" z max 1.7MHz ondemamdplus i tak jak teraz piszę, to forum otworzone w wersji komputerowej i wręcz śmiga ta przeglądarka. mogę sobie pozwolić na kilka zadań w tle czy kilka kart.
Na słabszych urządzeniach odradzam korzystać z opery, bo szkoda nerwów. pisze to wieloletni użytkownik opery
  • 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10615 postów
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 01 marzec 2016 - 08:40

Ja cm browsera na Z1 używam bez lagów na 910MHz (dwa rdzenie) :D. Co prawda Opera jakaś słaba jest.

Wysłane przez Project A.N.I.M.E
  • 0

#9 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 187
  • 4733 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Operator:Plus

Napisano 01 marzec 2016 - 21:04

Opera ma być kupiona (a może już ją kupili?) przez chińczyków, więc niczego dobrego to nie wróży...

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™
  • 0

#10 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 182
  • 1574 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Kernel:Stock

Napisano 01 marzec 2016 - 21:09

Opery używałem na andku jak i PC i nigdy mi nie pasowała. Wolę Firefox.
  • 0

#11 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 187
  • 4733 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Operator:Plus

Napisano 01 marzec 2016 - 21:17

Ja na pc kiedyś tam dawno testowałem, ale potem jednak FF był dla mnie lepszy. Na telefonach to opery mini używałem.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Użytkownik Xperiagosc edytował ten post 01 marzec 2016 - 21:17

• 0

#12 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5794 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 21:24

przypominam iż temat jest o konkretnej aplikacji na telefon. nie komputer.

na temat oper się wypowiedziałem i teraz odradzam używać na telefonach o (aktualnie) trochę gorszej specyfikacji.
temat o CM Browser zrobię pewnie jutro, bo widzę że nie ma
  • 0

#13 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Autor tematu
  • 5794 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 23:41

no i zmieniam zdanie,  była toto wina romu,  czyli cm12.1,  bo dzisiaj wgrałem aicp10 na sp gdyż cm już mnie denerwował,  bo słabo chodził, co dziwne jak testowałem go wcześniej to śmigał,  musieli coś popsuć.  no i zacząłem używać cm browser, jednak ten swoimiswoimi cechami bądź też działaniem zaczął doprowadzać mnie do szewskiej pasji, więc jako że jest teraz aicp i telefon dostał nowe życie,  działa o niebo lepiej to postanowiłem sprawdzić operę jeszcze raz,  i co?  ku mojemu  zdziwieniu(?)  działa przyzwoicie.  nie ma problemów z nią.  i telefon na zbilansowanym trybie,  bez kręcenia,  trybów wydajnych itd. 

Dodano: 03 marzec 2016 - 23:41

po kilkunastu minutach stwierdzam że działa to pięknie,  prawie jakbym używał Z2jki,  ale nie przesadzajmy :D jest bardzo dobrze.  

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: N/A

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.