Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Ładowanie baterii

ładowanie baterii xperiach

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE Jakub

Jakub

Nowicjusz

• Reputacja: 161
  • 1109 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Operator:Inny

Napisano 04 kwiecień 2016 - 18:33

Ja tam zawsze ładowałem byle jak nie zwracając uwagi na zalecenia kogokolwiek i nigdy nie padła mi bateria po tygodniu a nawet nigdy nie wymieniałem baterii w żadnym telefonie.
  • 0

#22 OFFLINE Groygle

Groygle

The Angel

• Autor tematu
  • Reputacja: 103
  • 1236 postów
  • Android:10
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 04 kwiecień 2016 - 18:39

No ja też, ale po prostu chciałbym jak najbardziej zadbać o baterię :)

• 0

#23 OFFLINE Jakub

Jakub

Nowicjusz

• 1109 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 18:47

Ja osobiście nigdy nie dałem jakoś szczególnie a ostatnio zawsze zostawiam na noc na ładowarce i czasem podładowuje w ciągu dnia.
  • 0

#24 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 182
  • 1574 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)

Napisano 04 kwiecień 2016 - 20:13

Jak na razie na żadnym z 4 telefonów nie zauważyłem spadku jakości baterii, a ładowane są nieraz całą noc. Te zalecenia, które podałem pozwolą przedłużyć życie baterii, nie znalazłem informacji ze niewłaściwe ładowanie drastycznie skraca żywotność. Więc chyba nie ma potrzeby się zbytnio przejmować. Na pewno zaszkodzi wysoka temperatura i zostawienie rozładowanej baterii na długi czas. Reszta myślę, że nie wpłynie degradacyjnie.
  • 0

#25 OFFLINE miau

miau

• Reputacja: 17
  • 148 postów
  • Telefon:Xperia XZ
  • Android:Nougat (7.0)
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 30 sierpień 2016 - 08:58

@Cisuwa,a ile ja się oczytałam o ładowaniu baterii... i skrajnie sprzecznych instruktaży...

Zgodnie z informacjami producentów powinno się podłączać do ładowania przy 10-15%, a odłączać przy 90-95%.

Jednak obecna generacja baterii nie ma efektu pamięci, więc jeśli coś się ma zepsuć to się zepsuje bez względu jak ładujemy.

Zaleceń producentów nie powinno się podważać ale...

Siedzę 24/dobę w domu nie wychodzę więc   nigdy się nie martwię czy mi bateria styknie do powrotu, kontakt z prądem mam obok wózka i z częstotliwością ładowania bywa bardzo różnie ale jak już rano widzę 40% to się podpinam i ładuję i nawet jak już mam to 100% to do wieczora nie odłączam ładowarki tylko dalej pracuję na telefonie.

Użytkownik Mariola edytował ten post 30 sierpień 2016 - 09:17

• 0

#26 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:08

Sporo tego ładowania. A używasz w trakcie ładowania? Bo to jest najgorsze - przegrzewanie baterii. To ogromnie zmniejsza jej żywot.

Sent using XT1562 - Resurrection Remix/Optimus Kernel
  • 1

#27 OFFLINE wmarekw

wmarekw

Bywalec

• Reputacja: 4
  • 37 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Rom:stock

Napisano 30 sierpień 2016 - 11:33

moje doświadczenia pokazują że podładowana z 20 do 60 spada do zera w ciągu doby, takie normalne 60% spadające ze 100% wystarcza na dwa dni, popatrzcie też na ogólną tendencję jakiegokolwiek producenta (czegokolwiek) brak supportu dla starszych modeli, gorsze materiały, gorsze wykonanie ich nie interesuje zadowolenie 100% starego klienta ono musi być tylko na takim poziomie aby kupił nowszy model, był kiedyś program o apple bateria w iphone wytrzymać miala i tak się działo do wypuszczenia nowego modelu nie pamiętam kwot ale wymiana serwisowa baterii w starym modelu to około 50% ceny nowego - pytanie co zrobi większość ludzi posiadających średnie dochody. Teraz jeszcze największy producent wszystkiego Chiny - kolega pracuje w firmie będącej pośrednikiem pomiędzy chińskimi producentami a min polskimi importerami - twierdzi, że jest duża różnica w jakości tego samego towaru który importują np Szwajcaria Niemcy a np Polska. Moja xperia active pochodzi z niemieckiej dystrybucji i na prawdę po 4 latach intensywnego użytkowania jest w kosmicznym stanie, jak M4 ze szkłem i obudową bumper wytrzyma tak samo to będę zdziwiony jak już w tej chwili kurz pod obudową robi takie rysy jakich na active nie ma

• 1

#28 OFFLINE repellentskates

repellentskates

Bywalec

• Reputacja: 4
  • 33 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Compact

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:46

Ja zaczynam ladowac baterie, gdy stan naladowania jest w okolicy 25-30%, a potem laduje do pelna. Wyczytalem ze najlepiej ladowac do 85%, ale szczerze mowiac nie ma sensu sie zamartwiac o baterie. Od siebie moge dodac, ze gdy telefon sie laduje, to po prostu go nie uzywajmy (tylko ewentualnie jak musimy cos waznego odpisac/oddzwonic) oraz nie zostawiac na noc telefonu podlaczonego do ladowarki. Co prawda ladowarki podobno "wyczuwaja" kiedy bateria jest w pelni naladowania i zaprzestaje dostarczac do niej energii, to nie mniej jednak nie zaleca sie zostawiac dluzej podpietej ladowarki po naladowaniu - najlepiej odpiac od razu gdy bedzie 100%. Oczywiscie mozesz ladowac do 80-90%, gdy osiagniesz juz 40-50%, ale paradoksalnie chcac zachowac zywotnosc baterii i nie ladowac jej zbyt czesto, to bedziesz to robil. Dobrze jest dbac o baterie, ale nie warto z tym przesadzac, bo litowo-jonowki sa bateriami zuzywalnymi i trzeba wbic to sobie do glowy. No i baterie latwo wymienic przy az tak niewielkich kosztach. :)

Wysłano z Z3 Compact za pomocą Tapatalka
  • 0

#29 OFFLINE miau

miau

• Reputacja: 17
  • 148 postów
  • Telefon:Xperia XZ

Napisano 30 sierpień 2016 - 13:21

Sporo tego ładowania. A używasz w trakcie ładowania? Bo to jest najgorsze - przegrzewanie baterii. To ogromnie zmniejsza jej żywot.

Ano sporo i używam w trakcie ładowania, mówisz że to ją osłabia, jak już bateria będzie na wykończeniu to będzie pretekst by kupić nowy telefon  :P , a poważniej w necie czytałam że można śmiało użytkować tel podczas ładowania...

Logiczne jest to co mówisz, jedni mówią tak inni siak a jak jest na prawdę pewnie wnet okaże się i będę wiedziała na 100%. :)

• 0

#30 OFFLINE Jakub

Jakub

Nowicjusz

• 1109 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 13:41

Ale się przejmujecie tym...
Ja każdy telefon/tablet podłączam na noc, używam (nawet teraz) na ładowarce i w żadnym urządzeniu oprócz pentagrama nie zepsuła mi się bateria...
Każde kolejne badania mówią co innego, lepiej na nie patrzeć z dużym dyatansem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Jakub edytował ten post 30 sierpień 2016 - 14:13

• 1

#31 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 13:54

Mi bateria w Playce siadła. Choć prawda - 3 lata działała (rok tak pół na pół z drugą). Obecnie mam 5 (X1 i X10 mają ten sam model), więc tam się nie martwię.

No ale w Ultrze, czy Motce to nie wymienię tak łatwo...

• 0

#32 OFFLINE MSnet_PL

MSnet_PL

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 2
  • 15 postów
  • Rom:Stock bez brandu

Napisano 09 wrzesień 2016 - 02:36

Kiedys ktos w sieci podawal wzor utraty pojemnosci. Wynikalo z niego ze nowoczesne baterie trzymaja dluzej kiedy sa doladowywane powyzej 50%, tak z grubsza. Majac Z1 trzymalem sie tej zasady i bateria padla przed uplywem 2lat. Z ultra natomiast byla doladowywana kiedy potrzeba, czyli niski stan wiec podpieta do ladowarki. W ultra trzyma do tej pory jakby byla nowa.
W moim przypadku wzor wzorem a praktyka swoje. Tak czy siak jestem przeciwnikiem braku wymiennosci bateri gdzie tylko ratuje serwis.
  • 1

#33 OFFLINE Unbreakable

Unbreakable

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 13
  • 129 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Oreo (8.0.0)

Napisano 26 wrzesień 2016 - 06:53

Mi bateria w Playce siadła. Choć prawda - 3 lata działała (rok tak pół na pół z drugą). Obecnie mam 5 (X1 i X10 mają ten sam model), więc tam się nie martwię.
No ale w Ultrze, czy Motce to nie wymienię tak łatwo...

W serwisie nie powinni wziąć za to dużo. W takiej Lumii 920 w autoryzowanym serwisie powiedzieli mi 80 bateria a 100 z wymianą. Tam obudowa jest jednobryłowa z poliwęglanu i trzeba podnosić wyświetlacz żeby się dostać do środka. Myślę że tutaj nie powinno być drożej.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#34 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:43

W-support chce 153,75, więc nawet spoko. Ciekawe czy z kosztem przesyłek, czy nie?

No ale na razie, dmuchajmy na zimne, jest OK :)

• 0

#35 OFFLINE Krzysztofz

Krzysztofz

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia X Compact

Napisano 19 styczeń 2017 - 00:50

jak uzywany ładuj do krótkiej stówy, jak nowy stopniowo rozpychaj baterie

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ładowanie, baterii, xperiach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.