Jump to content

Jakiego ROMU/KERNELA używasz? Dyskusje na temat różnych romów/kerneli.

Recommended Posts

Zasady tematu:

W związku z dużą liczbą zapytań pojawiających się na forum takiego typu jak:

Jaki rom jest obecnie najlepszy?

Jaki kernel jest najlepszy? 

Warto przejść z romu X na rom Y?

Rom X czy Rom Y? Który lepiej mieć?

Administracja forum postanowiła utworzyć temat poświęcony odpowiedziom na takowe pytania.
To tutaj można przedyskutować "wyższość" jednego romu/kernela od drugiego, uzyskać aktualną informację o najpopularniejszym.

Dopuszcza się:
-zadawanie pytań takich jak wymienione wcześniej. Jest to jedyne miejsce na forum, gdzie można to zrobić!
-udzielanie odpowiedzi na podstawie własnych doświadczeń, opinii.
-dyskusję na temat romów/kerneli.
Uwaga!
Przez dyskusję rozumie się podawanie argumentów, zbijanie obiekcji innych.

Nie dopuszczalne jest:
-zadawanie pytań związanych z jakimś problemem spotkanym podczas używania romu lub kernela - od tego są konkretne tematy w odpowiednim dziale. Masz problem? Zadaj go w temacie z romem lub kernelem.
-zadawanie pytań z prośbą o instrukcję wgrania czy zmodowania swojego telefonu.
-Zamieszczanie postów nie wnoszących nic do tematu, nie nawiązujących do pytań innych użytkowników.
-Zamieszczanie postów tylko i wyłącznie z opisem wyboru własnego, nie popartego żadnymi argumentami. Posty takie jak poniżej będą usuwane!

STOCK od Sony i tyle w temacie

Temat jest nieco luźniejszy, co nie oznacza, że panują tu zasady jak w hyde parku. Ma on przede wszystkim pomóc tym nowym, którzy dopiero decydują się coś wgrywać. Myślę, że posłuży też tym, którzy wracają po dłuższej nieobecności i po prostu "są już nie w temacie"

Jako, że nikt jeszcze tutaj nie napisał, to pochwalcie się moi drodzy :).

Ja używam swojego romu Sinon Pro tylko chcę go dokończyć tak na 100%, żeby nie było bugów. Właśnie zalety tego romu to między innymi aparat z Z5 Premium, wbudowany mój mod dźwięku, no i ogółem z tego co widzę to działa najszybciej. Z5 Style ma trochę gorzej na mojej Xperii ale też bardzo polecam jego rom. Jest stabilny, szybki ale u mnie były problemy ze sklepem play i antutu nie działało tylko krzaczylo cały system.

A to zdjęcie wstępne z mojego romu, może ktoś będzie zainteresowany. Upload chyba jutro.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160507/d069ca712d557e0dbc14541fd5ac2546.jpg

Wysłane z Xperii Z Ultra

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

• 1 month later...

No to ja się wypowiem. Używam Hatsune Miku, który chodzi bardzo szybko. Najszybciej z romów, które miałem na M2. Jakość dźwięku tym razem jest świetna zarówno na słuchawkach jak i na głośniku. Aparat robi takie super zdjęcia, że wyleciałem z domu i zacząłem robić zdjęcia wszystkiego wokół :D. No normalnie szok. Z Ultra i Z1 na tym samym ROMie przegrywa jednak. Patrząc na to, że mam odblokowany bootloader czyli zdjęcia wychodzą gorzej niż powinny. To teraz pomyślcie co za jakość będziecie mieli na zablokowanym bootloaderze. Płynności nie brakuje no i czas na baterii jest przynajmniej zadowalający dla mnie a dla niektórych pewnie rewelacyjny.

Teraz tak z ciekawości zapytam. Czy ktoś byłby zainteresowany czystym softem zdeodexowanym + super aparat i super dźwięk + czas na baterii ale wygląd stocka? No oczywiście wygląd systemui dałbym z androida N i wygląd ustawień z Xperii X ale bez logo ROMu czyli FreeForAll, który będziecie mogli sobie wstawić na dowolne forum bez mojego pozwolenia. Byleby podać źródło albo chociaż kontakt typu GG + mail (podam na pw). Xposed wystarczy dograć jak ktoś będzie chciał. No oczywiście szybkość, bateria + jakość aparatu i dźwięku jestem w stanie gwarantować. Chyba, że mam odchudzić ROM to będzie wtedy miazga :D. Skoro Hatsune zajmuje u mnie 407MB to tutaj odchudzony stock będzie zajmować pewnie ze 350 :D.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

• 3 weeks later...

Temat nie jest ruszony. Czy używam jakiegoś custom kernela? No obecnie to jednak nie, bo znowu mi zabrało podkręcenie procka z 1.4ghz na 1.19ghz no ale cóż... Grafika była na 533mhz ale i tak uważam, że odblokowywanie bootloadera dla podkręcenia grafiki (dźwięk też się da) w F-Kernel to raczej głupota. Dźwięk Wam podkręcę, tylko prywatnie się zgłosić na gadu albo pw. Grafiki może i nie podkręcę ale osiągi mogę podkręcić bardzo mocno ;P. Nie odblokowywujcie bootloadera, nie polecam dla zwykłego "Janusza internetu". Chyba, że ktoś chce poczuć jak to jest ale róbcie kopię TA, warto. Czy ja sam sobie odblokuję bootloader? Odblokowałem za czasów zabaw na kitkacie (przerwałem tworzenie romu ale jeśli ktoś zechce to kontynuuję). O ile F-Kernel na kk dawał Wam frajdę albo raczej mi, bo jednak coś tam dawał to na lp nie daje nic. Zmian nie widzę gołym okiem a powinienem prędzej niż nowicjusze. No dobra, może trochę lepsza grafika i w razie czego fpsy nie spadają na full detalach aż tak strasznie jak na sofcie od sony no ale okej, ujdzie.

Sprawa ROMu? No to Hatsune Miku ulepszam no i cóż, polecam nadal. Najszybszy, najlepszy dźwięk, najlżejszy a nie owijane w bawełnę CyanogenMody, gdzie po zainstalowaniu system zajmuje ponad 1gb. Co za zdzierstwo! :D Bardzo płynny i wydajny, głośny, że o kurde blaszka... Nie laguje, bo nie ma co lagować. Wszystko aktualizowane. No na pewno wadą będzie ten zlewający się kolor jak ktoś dzwoni "odbierz/odrzuć" i to, że cały system nie jest zupełnie w jasnym odcieniu a tam są jakieś wybryki natury ale luzik, załata się. Czy byłem na tych romach dla odblokowanego bootloadera? No byłem. Od 4.3 do N. Zaraz, N? Tak, własny projekt. Ogółem jeśli komuś nie zależy na aparacie a tylko na super graniu i super szybkim systemie, to cóż... Polecam udać się na xda, bo no po prostu wszystkie romy wyglądają tak samo a podobny do Hatsune Miku to ResurrectionRemix ale z wyglądu to niezbyt podobny. Chodzi szybciutko, fajnie. Można odchudzić i uwaga: we wszystkich tych romach nie działa nfc a baterię żre jak głupie, polecam jak najszybciej usunąć apkę od nfc.

Sprawa antutu pozostaje milczeniem. No jak ktoś z Was wyciągnie 21k to chwała mu za to. Dla porównania Xperia M 21k z palcem w nosie. No cóż zrobić. M2 Dual? No to 1.4ghz powinna mieć w F-Kernel 1.1 dla lollipopa. Wtedy poszaleć można trochę bardziej. Jakość zdjęć na jakim romie najlepsza według mnie? No kitkat sie chowa przy Hatsune Miku a jak z gpsem jakby ktoś był ciekawy? No to powrót na kitkata.

Jak ktoś chce głośności bez zabawy w roota itd to kitkat daje Wam większą głośność rozmów, powiadomień, dzwonka, muzyki.

No i ogółem temat, który Was nurtuje. Android Marshmallow. Jaki rom? No CM13 działa tylko chyba na Dualu, u mnie nie odpalił się. Jakiś tam Dirty Unicorns tak samo się nie odpalił, AOSP też się nie odpala, więc cóż, raczej nie polecam jeśli ktoś oczekuje nowej wersji androida. Wracamy do punktu wejścia - nie polecam odblokowania bootloadera, bo po co? Na wszystkich tych romach AOSP/CM i podobnych nie działa dużo rzeczy i są zbugowane. Przykro mi, lektura długa ale radzę się zastanowić nad wyborem romu i ewentualnie kernela, który jest tylko jeden na kk i jeden na lp a daje on tyle, co ślepa używająca zoomu... 

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

• 6 months later...

Ja używam CyanogenMod 13 na Xperii m2 no I działa wyśmienicie, wszystkie bugi zostały poprawione, używam wersji rc1 z xda oraz bez problemu się uruchamia ;) (ja nie mam xperii dual i jest dobrze)

A ja teraz używałem trochę 7.1.1 z apkami od Sony i odchudzony całkiem sporo. Czy mogę polecić? Hmm to może ktoś zrobi sobie CM11? Jednak Nougat nie jest taki szalony na słabych urządzeniach. 1gb ramu to trochę mało ale procesor też nie jest super, mimo tego, że mam 4x1.4ghz i grafikę 533mhz to nadal czegoś brak. Dźwięk głośny ale rozmowy - do tego nie jestem do końca przekonany. Aparat - tutaj to też nie jest super, lepiej pobawić się wtedy z Hatsune Miku ale cóż... Nowy android, nowy wygląd.

TapTap by Project Hatsune Miku

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .