Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia Z - nagle się wyłączyła z powodu nagrzania.

xperia nagle wyłączyła powodu nagrzania

Najlepsza odpowiedź DP666, 06 sierpień 2016 - 17:05

Zetka wylądowała u znajomego serwisanta, procesor się zagatował w niej, nic się nie dało zrobić z płytą, kolega zakupił uszkodzoną Zetke z dotykiem płytę wymienił i działa.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE DP666

DP666

Mózg

• Reputacja: 0
  • 153 postów
  • Telefon:Xperia Z
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:05

Witam,

Piszę w imieniu kolegi, otóż to on posiada Xperię Z, telefon normalnie się ładował w aucie, podczas ładowania ona się nagrzała, w miedzy czasie była przeprowadzona rozmowa i w trakcie jej telefon sam się wyłączył.

Próbował ponownie go uruchomić, ale niestety nic to nie dało.

Pan z serwisu powiedział że Zetki tak maja że jak się nagrzewa to sama się wyłączy i trzeba poczekać kilka dni jak się uruchomi..., ewentualne stwierdził że bateria padła.

Ja posiadam swoją Z, rozkręciłem obie, przełożyłem płytę główną do swojej bo myślałem że wyświetlacz mógł paść, wyświetlacz działa, baterie obie sprawne, jak jest telefon podłączony pod ładowarkę cały czas się pali czerwona dioda, natomiast jak włożę ją do stacji dokującej to nie ładuje jej.

Czy ktoś może znać przyczynę co mogło się stać?

• 0

#2 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 182
  • 1574 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Kernel:Stock

Napisano 06 lipiec 2016 - 21:29

Zabezpieczenie przed przegrzaniem zadziałało. Chyba się przegrzał, chociaż to dziwne. Jakby gwarancja była, słałbym
  • 0

#3 OFFLINE DP666

DP666

Mózg

• Autor tematu
  • 153 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 02:16

Rozumiem, dziwna sprawa z tym telefonem wygląda że niby się przegrzał i nie chcę się uruchomić, poszedłem jeszcze jednym krokiem a może ROM się posypał, pobrałem ROMa i Flashtool'a podłączam go i nie wykrywa go... dioda się cały czas świeci.

Niestety gwarancja się skończyła.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2107
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 07 lipiec 2016 - 08:21

Dajcie mu odpocząć w jakimś chłodnym miejscu (ale nie w lodówce). Wg mnie jest szansa, że mu przejdzie i ruszy. Choć baterię bym wymienił.

• 0

#5 OFFLINE DP666

DP666

Mózg

• Autor tematu
  • 153 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 14:31

Od kilku dni leżała w domu, do tej pory się nie włączyła, a co do baterii to sprawdzałem od mojej Zetki i też się nie wstaje na niej, a bateria jak najbardziej sprawna.

• 0

#6 OFFLINE DP666

DP666

Mózg

• Autor tematu
  • 153 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 17:05   Najlepsza odpowiedź

Zetka wylądowała u znajomego serwisanta, procesor się zagatował w niej, nic się nie dało zrobić z płytą, kolega zakupił uszkodzoną Zetke z dotykiem płytę wymienił i działa.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, nagle, wyłączyła, powodu, nagrzania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.