Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

[Z2 Tablet] brak IMEI // aktualizacja androida

IMEI Z2 tablet aktualizacja

Najlepsza odpowiedź ch3mn3y, 16 lipiec 2016 - 15:36

Dopłacić nie powinieneś - Somy mogło zażądać, gdy nie ma gwarancji, a to powinien opłacić gwaramt - komis.

Brek IMEI to brak numeru określającego urządzenie operatorowi. O ile nie ma slotu SIM (wersja LTE) lub wgranego softu dla wersji LTE (na wersję WiFi) to nie powinno się pojawić.

Jeśli jest wgrany soft dla wersji LTE, a wersja WiFi, to te urządzenie było w serwisie, ale chyba chińskim, a nie w-support i zostałeś naciągnięty (i tak zostałeś).

Nowszą wersję możesz wgrać Flashtoolem. Sony coś nie wydaje 6.0 na nasz region (CE).

Sent using XT1562 - Resurrection Remix/Squid Kernel Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE beachboy

beachboy

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Operator:Play

Napisano 16 lipiec 2016 - 14:34

Cześć,

jakiś czas temu kupiłem używany tablet Xperia Z2 (32Gb tylko z WiFi). Okazało się, że nie działa gniazdo kart pamięci (nie działa klik blokujący kartę). Oddałem do komisu, w którym kupiłem bo dawali 3 miesięczną gwarancję. Po dłuugim czasie, okazało się, że wysłali do Sony, po czym podobno wymienili tablet na nowy. Komis chciał, żebym dopłacił 100zł, bo tak niby zażyczyło sobie Sony. W każdym razie, tablet wygląda jak nowy, ale nie posiada numeru IMEI. O co chodzi? Spotkaliście się już z czymś takim?

Kolejna sprawa czy brak nr IMEI nie spowoduje problemów z aktualizacją androida? Obecnie mam 5.1.1 i aktualizacji do 6.0 ani widać ani słychać (ani przez WiFi ani przez podłaczenie Xperia Companion).

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 16 lipiec 2016 - 15:36   Najlepsza odpowiedź

Dopłacić nie powinieneś - Somy mogło zażądać, gdy nie ma gwarancji, a to powinien opłacić gwaramt - komis.

Brek IMEI to brak numeru określającego urządzenie operatorowi. O ile nie ma slotu SIM (wersja LTE) lub wgranego softu dla wersji LTE (na wersję WiFi) to nie powinno się pojawić.

Jeśli jest wgrany soft dla wersji LTE, a wersja WiFi, to te urządzenie było w serwisie, ale chyba chińskim, a nie w-support i zostałeś naciągnięty (i tak zostałeś).

Nowszą wersję możesz wgrać Flashtoolem. Sony coś nie wydaje 6.0 na nasz region (CE).

Sent using XT1562 - Resurrection Remix/Squid Kernel
  • 0

#3 OFFLINE beachboy

beachboy

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 19:39

Masz rację, dałem się naciągnąć komisowi :/ Co prawda i tak wyszło mnie to taniej niż kupno nowego sprzętu, więc to chociaż jakiś plus.

Dzięki za pomoc :) Rzeczywiście udało się wrzucić Androida 6.0.1 Flahstool'em

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 16 lipiec 2016 - 20:08

A jak IMEI? Bo nie wiem, czy wszystko OK i czy mogę zamykać.

• 0

#5 OFFLINE beachboy

beachboy

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 17 lipiec 2016 - 14:38

Numeru IMEI nadal brak :/ Ale możesz zamknąć, bardziej chodziło o możliwość aktualizacji, a Flashtool załatwił sprawę.

Dziękuję!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: IMEI, Z2 tablet, aktualizacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.