Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nie działający aparat po wymianie dotyku

działający aparat

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE eager

eager

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 1 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 14 listopad 2016 - 18:01

Witam,

tydzień temu mój telefon zaliczył bliski kontakt z płytkami, czego efektem była pajęczyna na ekranie i nie działający dotyk. Wszystko zostało naprawione, dzisiaj odebrałam telefon i okazało się, że nie działa aparat.

Najpierw standardowo włączanie/wyłączanie aplikacji, czyszczenie pamięci (system podpowiada jeszcze odinstalowanie i zainstalowanie ponownie aplikacji, ale nie mogę tego zrobić). Potem zrobiłam test - wynik "camera is not connected". I teraz pytanie:

- czy jest opcja, że przy wymianie ekranu coś się poluzowało/czegoś nie podpięli itp i mogę zwrócić telefon?

- czy raczej jest to płyta główna i amen, niepotrzebnie naprawiałam?

- ewentualnie czy mogę coś jeszcze zrobić jako kompletny laik i blond żeby przywrócić aplikację?

Użytkownik eager edytował ten post 14 listopad 2016 - 18:05

• 0

#2 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 182
  • 1574 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 14 listopad 2016 - 18:26

Już było kilka przypadków, jaki to serwis, zgłoś reklamację. Albo coś zostało źle złożone ale uszkodzone. Wejdź w dealer, tak gdzie wybierasz numer i wstukaj *#*#7378423#*#*. Wyskoczy menu i daj Service tests i jest opcja camera i front camera, włącz zobacz czy zadziała.
Możesz też wgrać soft flashtoolem zaznaczajac wszystkie wipe. Stracisz wszelkie dane, gwarancji nie ma, że pomoże. Poradnik w każdym dziale a Romy w dziale firmware na głównej stronie

Użytkownik Cisuwa edytował ten post 14 listopad 2016 - 18:28

• 0

#3 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 694
  • 5663 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 16 listopad 2016 - 13:12

czy jest opcja, że przy wymianie ekranu coś się poluzowało/czegoś nie podpięli itp i mogę zwrócić telefon? - czy raczej jest to płyta główna i amen, niepotrzebnie naprawiałam? - ewentualnie czy mogę coś jeszcze zrobić jako kompletny laik i blond żeby przywrócić aplikację?

Taki objaw może mieć różne przyczyny:

- niewpięta taśma

- uszkodzenie modułu aparatu

- uszkodzenie płyty głównej

- błąd oprogramowania

Możesz spróbować zareklamować do serwisu, pewnie Ci wgrają nowe oprogramowanie i sprawdzą taśmę. Wykluczy to parę przyczyn.

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.