Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

[Mini Pro] Xperia Companion oraz PC Companion nie współpracują z Mini Pro. Jak naprawić telefon?

mini problem programem obsługi tylko

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE paabu

paabu

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia X10 Mini Pro
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 08 styczeń 2017 - 16:37

Witam.
Zawiesił mi się totalnie X10mini pro (SK17i) i chcę go podłączyć  pod jakiś program od Sony. Niestety nie wiem co się porobiło ale Xperia Companion jak i PC Companion nie chcą się uruchomić.
 Xperia Companion wywala komunikat:” dostępna jest aktualizacja krytyczna aplikacji xperia companion do momentu zainstalowania tej aktualizacji nie będzie można uruchomić aplikacji”
Natomiast PC Companion  woła, że wymagana aktualizacja aplikacji po czym informuję, że nastąpił błąd instalacji.
Sprawdzane na trzech komputerach dwa z Windows 7 jeden na XP.
Telefon godzinami się próbuje uruchomić, na czarnym ekranie pojawia się napis Sony, później Xperia i tak w kółko – na tyle szybko, że komputer nie zdąży załadować sterowników i informuje o błędzie instalacji.
Wielokrotnie  po naładowaniu baterii  próbowałem  dostać się do Factory Reset wciskając przyciski zasilania i volume minus, ale bez skutku. Zresztą żadne inne kombinacje też nie działają.
Macie jakieś pomysły jak odratować ten telefon? Dodam, że czasami podczas uruchamiania na ułamek sekundy- może ćwierć – wskakuje ekran z tapetą ale natychmiast znika.

rt1 (08 styczeń 2017 - 17:23):
Nazwa tematu została poprawiona na zgodną z regulaminem. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum oraz respektowanie go.
Nie ma potrzeby pisania dużą czcionką. Została ona zmniejszona do standardowego rozmiaru

Załączone pliki

Użytkownik rt1 edytował ten post 08 styczeń 2017 - 17:20

• 0

#2 OFFLINE rt1

rt1

Mod emeryt

• Reputacja: 865
  • 5794 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:24

Wgraj soft za pomocą flashtoola.  poradniki masz przypięte w każdym dziale, oraz linki do nich u mnie w sygnaturze - widzą zalogowani

• 0

#3 OFFLINE paabu

paabu

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 00:29

Dziękuję za wyjaśnienia. Zapoznałem się z programem, pobrałem soft z rozszerzeniem ftf (dla sk17i od Play) lecz nie mogę w programie Flashtool w Firmware Selector znaleźć ścieżki do pliku.

Wbudowane narzędzie do pobierania nie chce się uruchomić.

Nazwa tematu była nieco inna, ale chciałem wskazać, że programy od Sony przede wszystkim nie współpracują z żadnym z trzech komputerów (tym bardziej mini pro)

Proszę o wskazówki jak w programie wskazać ścieżkę do pobranego pliku ftf lub jak uruchomić wbudowane narzędzie do pobierania.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:11

Masz Mini Pro (SK17i), czy X10 mini por (U20i)?

Bo to ogromna różnica.

Same pliki skopiuj do C:\Users\<użytkownik>\.flashTool\firmwares (chyba, że zmieniłeś położenie folderu Home), bo wskazywanie plików zwykle nie działa.

A nawet lepiej wgraj Flashtoola w wersji 0.9.13.0 lub 0.9.11.0, bo te na pewno z obiema Mini zadziałają (wtedy folder jest w X\Flashtool\firmwares).

Co do braku działania PC lub Xperia Companion z modelami z 2011 roku, to są one (i te starsze oraz chyba 2012) porzucone i programy Sony już z nimi nie współpracują.

• 0

#5 OFFLINE paabu

paabu

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 09 styczeń 2017 - 18:36

Dziękuję, ostatnie wskazówki okazały się celujące. SKi17 wstało i nieźle śmiga. Co do programów Sony pisałem, że nie chcą wystartować na komputerach (co widać na screenie  w załączonej miniaturce)

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:03

To prawdopodobnie jest powiązane z Xperia Companion, które zastąpiło PC Companion, a więc kiedyś trzeba "zabić" starszą wersję.

I tak XC by nie wgrał, ale to tak już tylko dla informacji.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mini, problem, programem, obsługi, tylko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.