Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Zablokowany ekran, oraz uszkodzone tylnie szkło.

zablokowany ekran oraz uszkodzone tylnie szkło

Najlepsza odpowiedź ch3mn3y, 10 styczeń 2017 - 14:47

Szkiełko pękło nie wiem pod jakim wpływem

Jeśli jest rysa, to możliwe, że wymienią na gwarancji. Jak pajączek to na pewno nie.

Związane jest to z tym, że pod wpływem temperatury lub ciśnienia ekran, czy szklany tył, mogą pęknąć, ale jest to pojedyncza rysa.
U Ciebie obstawiałbym temperaturę - cóż na dworze mróz, a w pojazdach/budynkach upał.

obramowanie telefonu jest nie naruszone więc nie ma mowy o upadku

Też mam nienaruszone (a właściwie tak, ale nie od tego), a ekran jest pęknięty. Oczywiście jest to inny producent, ale to pokazuje, że obramowanie może być całe, a ekran - pęknięty.

Zauważyłem również ciekawą rzecz, przy uruchomieniu aparatu przez moment obraz jest perfekcyjny, po czym zmienia się w wielki brak ostrości.

wyłącz HDR (sam aparat z M5 ma na 100%), a powinno być lepiej.

Tyle, że to wymaga włączenia trybu manualnego.

Co do odblokowania, to jeśli wgranie się powiodło to powinieneś już nie mieć blokady wzorem.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Tob

Tob

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia M5
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 10 styczeń 2017 - 03:59

Witam, niestety zapomniałem swojego wzorka do odblokowania telefonu, klawisze Power + Volume up/down nie działają, sony pc companion potrzebuję by telefon był odblokowany, przy próbie wgrania softu w flash toolu wyskakuje 'problem'.

Nie wiem co z tym zrobić, czy w salonie bądź jakimkolwiek serwisie jest możliwość odblokowania telefonu, jeśli tak to jakie mogą być to koszta.

Sprawa załatwiona, jestem w trakcie instalowania systemu przy użyciu Sony PC Companion z tematu na tym forum. Swietny temacik w porównaniu do innych for ctrl+v.

Drugą rzeczą jest uszkodzone tylkoe szkło, nie z mojej winy. Szkiełko pękło nie wiem pod jakim wpływem, obramowanie telefonu jest nie naruszone więc nie ma mowy o upadku etc. Telefon jest na gwarancji, lecz występuje problem który przedstawiłem wyżej.

Dodatkowo dochodzi dziwne zachowanie aparatu, nie łapie ostrości, zauważyłem, że nie tylko ja mam takie problemy.

Lepsza automatyka/ ustawienie ręczne nic nie zmienia jakości. Zauważyłem również ciekawą rzecz, przy uruchomieniu aparatu przez moment obraz jest perfekcyjny, po czym zmienia się w wielki brak ostrości.

I o to pytania, czy jest możliwość odblokowania telefonu w jakikolwiek sposób, i czy telefon nadaje się do wymiany/naprawy ( posiadam gwarancję ponieważ telefon w posiadaniu poprzedniego właściciela miał również problemy lecz z samoczynnym wyłączaniem się i zacinaniem w menu (telefon wymieniony).

Telefon był zakupiony w salonie T-Mobile, lecz nie posiada sim locka.

Użytkownik Tob edytował ten post 10 styczeń 2017 - 04:29

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 10 styczeń 2017 - 14:47   Najlepsza odpowiedź

Szkiełko pękło nie wiem pod jakim wpływem

Jeśli jest rysa, to możliwe, że wymienią na gwarancji. Jak pajączek to na pewno nie.

Związane jest to z tym, że pod wpływem temperatury lub ciśnienia ekran, czy szklany tył, mogą pęknąć, ale jest to pojedyncza rysa.
U Ciebie obstawiałbym temperaturę - cóż na dworze mróz, a w pojazdach/budynkach upał.

obramowanie telefonu jest nie naruszone więc nie ma mowy o upadku

Też mam nienaruszone (a właściwie tak, ale nie od tego), a ekran jest pęknięty. Oczywiście jest to inny producent, ale to pokazuje, że obramowanie może być całe, a ekran - pęknięty.

Zauważyłem również ciekawą rzecz, przy uruchomieniu aparatu przez moment obraz jest perfekcyjny, po czym zmienia się w wielki brak ostrości.

wyłącz HDR (sam aparat z M5 ma na 100%), a powinno być lepiej.

Tyle, że to wymaga włączenia trybu manualnego.

Co do odblokowania, to jeśli wgranie się powiodło to powinieneś już nie mieć blokady wzorem.

• 1

#3 OFFLINE Tob

Tob

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia M5
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock

Napisano 11 styczeń 2017 - 17:50

Blokade zdjąłem.

Z tyłu jest pęknięcie nie rysa.

Co do ostrości, po 'naprawie' telefonu aparat zaczął działać normalnie.

To chyba wszystko, dzięki za pomoc i informacje, temacik można zamknąć.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:05

Jako "rysa" miałem na myśli pęknięcie-linię, a nie pajączka.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zablokowany, ekran, oraz, uszkodzone, tylnie, szkło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.