Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wykorzystanie M4 Aqua z zablokowanym BL

wykorzystanie aqua zablokowanym

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE xErge

xErge

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 10 postów
  • Telefon:Xperia XA
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Rom:Stock 6.0
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 14 styczeń 2017 - 23:09

No siema ;)

Mam u siebie dwa telefony M4 Aqua, jeden z zablokowanym BL tylko, że zrootowanym i wgranym AOSP 5.0 i drugi z odblokowanym i wgranym zrootowanym 6.0, a więc chodzi mi o jeszcze jakioeś wykorzystanie tego pierwszego. Tak by nie leżał i się nie kurzył, bo telefon sprawny jest i już trochę zmodyfikowany. I nie wiem czy jest sens w ogóle jeszcze coś z nim robić dalej więc nie wiem może wy macie jakieś pomysły :)

Do VR odpada, bo nie posiada żyroskopu i i tak kupuję xiaomi redmi note 4 więc nie. Jako aparat też nie, bo mam jeszcze drugą Xperię. Jakieś takie zastosowanie dodatkowe które może mi się przydać jeszcze kiedy posiadam ten drugi telefon. Nie nadaje się do rozmów jako telefon komórkowy/smartfon ze względu na niedziałający górny głośniczek.

Liczę na was może macie coś w głowach czego ja nie mam! :D

Pozdro

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10246 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Sailfish OS
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 14 styczeń 2017 - 23:56

Chcesz MIUI? ;D możesz wykorzystać do testów, bo póki co nie ma recovery na zablokowany bootloader z androidem 6.0.1 dla M4A. Deodex też nic wchodzi w grę, więc cóż. O ile przeżyjesz bez recovery albo ogółem zmodyfikujesz sobie system na tej z odblokowanym bootloaderem (nie wgrywaj kernela innego) na stocku to możesz przywrócić na tamtej backup. W rezultacie będziesz mieć telefon z zablokowanym bootloaderem przy braku recovery ale soft zmodowany i zrootowany. Chyba, że 5.0 to bez problemu na zablokowanym.

Wysłane przez Project A.N.I.M.E
  • 0

#3 OFFLINE xErge

xErge

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 05:07

Sorry, że odpisuje teraz, zapomniałem kompletnie. Na tym z odblokowanym BL mam już prerooted stock 6.0, recovery, root itd. już pierwszego dnia od zakupu to posiadam :wink:

Mogę tego MIUI wgrać, na tym z zablokowanym BL mam androida 5.0, AOSPa i roota + recovery już więc lajcik. Możesz zapodać linka na PW lub tutaj, ew. zobaczę jeszcze forum  : )

O ile mówisz o tym z zablokowanym bootloaderem, bo ten co mam odblokowany to go nie ruszam. Chyba, że znajdę jakąś konkretną wersję czegoś to tak . Ale to ewentualność i jedyna możliwość abym ruszał moją Xperię, bo ta co ma zablokowany BL to leży w pancernym etui, nie używana praktycznie wcale i mam już roota, recovery... to coś mogę porobić, ew. nawet ją zbrickować poddać ją testom COKOLWIEK aby nie leżała bez użytku, a sprzedać nie sprzedam bo nie ma opcji by ją ktoś kupił :wink:

Także edytuję post jak znajdę tutaj MIUI, a jak nie edytuje to czekam w takim w razie !

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1216
  • 10246 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:Sailfish OS
  • Operator:Plus

Napisano 23 styczeń 2017 - 08:06

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Na podstawie

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Wysłane przez Project A.N.I.M.E
  • 0

#5 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2090
  • 21096 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 23 styczeń 2017 - 11:02

Fajnie, że nie działa w nim kamera (pikuś), karta SD (cóż, przecież tyleż jest miejsca na M4, że hoho), dźwięk (kamerka i na migi można rozmawiać, wait... kamerka...), SIM (i tak nie ma dźwięku, czy miejsca na pobieranie plików, więc na co ona?).

No i na ile znam rosyjski (niewiele ale zawsze :P), to tam nic o wymaganym stanie bootloadera nie ma.

• 0

#6 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 182
  • 1574 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock

Napisano 23 styczeń 2017 - 11:25

Ja proponuję sprawdzać softy i tworzyć jakieś romy
  • 0

#7 OFFLINE xErge

xErge

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 06:19

Hehe, no dobra także zobaczę co z tym MIUI - już pobrałem jak coś i nie wiem, temat założyć opisać go w dziale z modyfikacjami?  :wink: @Cisuwa, żebym jeszcze wiedział jak je tworzyć, choć jak się nie nauczę to nie będę wiedział... aczkolwiek - skąd ? Popatrzę na xda coś, w razie co to piszcie  :)

• 0

#8 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 182
  • 1574 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock

Napisano 26 styczeń 2017 - 11:36

Zacząłem próbować, ale z braku czasu dałem spokój. Ale jakieś rzeczy możesz patentować na forum.

Dodano: 26 styczeń 2017 - 11:36
Tak w dziale z modyfikacjami, jeżeli to modyfikacja. A jeżeli nie to w dziale dyskusja bym to umieścił
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wykorzystanie, aqua, zablokowanym

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.