Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

[GO] Nie można przenieść aplikacji na kartę sd oraz dwie pamięci wewnętrzne

problem pamięcią przenoszeniem aplikacji

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Nietoper

Nietoper

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 2
  • 24 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:Orange

Napisano 11 luty 2017 - 15:14

Witam! Posiadam Xperię GO z CyanogenMod 12.1 weekly 39 lotus.

Xperia GO ma 4 bg pamięci wewnętrznej dostępnej dla użytkownika, natomiast gdy wejdę w zakładkę "pamięć" w ustawieniach pokazuje mi cztery zakładki: pamięć wewnętrzna 2 gb, pamięć wewnętrzna (ponownie) 3,98 gb, karta SD 29,47 gb, natomiast na końcu nośnik USB jest zaciemniony. Jednak gdy chcę przenieść jakąkolwiek aplikację z pamięci wewnętrznej na kartę SD pojawia się problem, gdyż w menu aplikacji mam jedynie dostępną opcję "przenieś na nośnik USB". Gdy wybiorę tą opcję pojawia się komunikat "nie można przenieść aplikacji". Byłoby to logiczne, gdyż nie mam nośnika USB (i go prawidłowo nie wykrywa), ale zatem jak przenieść aplikacje na kartę SD, skoro nie mam takiej możliwości ani opcji w menu aplikacji?

Czy problemem jest źle sformatowana karta? Xperia GO odczytuje karty do 32 gb więc zbyt duży rozmiar karty nie jest problemem. Ponadto dlaczego wyświetlają mi się dwie pamięci wewnętrzne? Da się to jakoś scalić czy naprawić?

Pozdrawiam.

rt1 (11 luty 2017 - 18:27):
Nazwa tematu została poprawiona na zgodną z regulaminem.

• 0

#2 ONLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10599 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 11 luty 2017 - 15:49

Może karta wymaga formatu? Stąd też jej "nie wykrywa".

TapTap by Project Hatsune Miku
  • 0

#3 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 11 luty 2017 - 15:54

2 pamięci masz, bo kiedyś tak wyglądał podział - pamięć na aplikacje i pamięć na dane.

Co do przenoszenia na kartę SD, to system jako kartę SD widzi tę drugą pamięć wewnętrzną (a dokładnie tę na dane), a ta jest mała.

A aby przenieść na faktyczną kartę SD musisz zrootować telefon i wtedy to już wystarczy druga partycja (ext) i program Link2SD dla plików .apk oraz np. Xposed+XInternalSD dla danych aplikacji.

• 0

#4 OFFLINE Nietoper

Nietoper

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 24 postów

Napisano 11 luty 2017 - 16:53

Ale ale, kartę SD widzi normalnie, w zakładce pamięć mam opcję odpięcia karty, wyczyszczenia jej (screenshot), dalej w menagerze plików widzi kartę i pliki na niej, mało tego aplikacje zainstalowane na karcie (np Sygic) normalnie działa. Problem polega na tym, że nie mogę przenieść już zainstalowanych aplikacji na kartę, bo nie mam takiej opcji w menu aplikacji.

Gdy wejdę w menagera plików do pamięci ogólnej mam foldery takie jak 'external_sd' i 'sdcard', oba prowadzą do karty SD. Ponadto w tym samym miejscu mam folder 'storage', w którym znajdują się trzy następne: "sdcard0", "sdcard1" i "usbdisc". "Usbdisc" jest pusty, natomiast

"sdcard0" zawiera takie foldery jak: alarms, bluetooth, android, CyanApps, dcim, download, movies, music itd- słowem standardowe foldery tworzone do zdjęć, filmów, muzyki ect. Dodatkowo zawiera kilka folderów z aplikacjami (czy raczej danymi aplikacji) takimi jak np Titanum Backup.

"sdcard1" zawiera zaś...znowu zawartość karty pamięci SD.

Wydaje mi się tu coś zdrowo pokiepszczone, skoro tyle folderów prowadzi do karty SD. Chyba, że się mylę i tak ma być?

Załączone pliki

• 0

#5 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 11 luty 2017 - 18:55

/sdcard oraz /sdcard0 to powinna być Pamięć Wewnętrzna, ale ta na dane. /external_sd i /sdcard1 to faktyczna karta SD. Niestety system potrzebuje tylu punktów montowań i nie jest to dziwne, bo to nie są partycje jak w Windowsie (w sumie Windows także pozwala na tworzenie linków do folderami i plików), a bardziej działają jak obrazy.

Co do przenoszenia aplikacji na kartę, to Sygic nie do końca z tego korzysta. Ta aplikacja po prostu pozwala na zapisanie danych na kacie SD i nie korzysta z opcji systemowej, a własnej. No i na karcie są tylko jej dane.

• 1

#6 OFFLINE Nietoper

Nietoper

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 24 postów

Napisano 11 luty 2017 - 20:29

Rozumiem. Ale jak wytłumaczysz fakt, że kiedyś (ciężko mi to określić jednoznacznie kiedy) ta opcja była i działało wszystko na starej karcie, a na nowej nie działa (mówię o przenoszeniu aplikacji za pomocą zakładki ustawienia->aplikacje i tu każdą z osobna przenosić). Sprawdzałem system plików na starej, to FAT32, na nowej też, czyli konfliktów nie powinno być. Dla pewności jeszcze ją sformatuję i zobaczymy czy to coś da.

• 0

#7 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 11 luty 2017 - 20:46

Nie aktualizowałeś może? Wiem, że stary model, ale zdarza się, że długo znajduje nowszy soft.

Ustawienia fabryczne? Soft na nowo?

I dziwi mnie, że ta opcja, była, czy nie, przenosiła na rzeczywistą kartę SD. Bo jej funkcją było przenieść dane z pamięci zamontowanej jako /data do pamięi zamontowanej jako /sdcard. Było to związane z tym, ze dane (muzyka, filmy, zdjęcia) można było zapisać na karcie SD, a aplikacji i ich danych nie. A czemu nie da(ło) się przenieść danych na kartę? Bo jest ona pamięcią wymienną, a wyjęcie takowej doprowadziło by do uszkodzenia danych, aplikacji, a w szczególnym wypadku restartu urządzenia, a nawet bootloopa.

O co Ci chodzi wiem. I dalej polecam bawić się Link2SD i Xposed, bo są to w 100% działające opcje, które są zawsze aktywne, bez względu na kartę, system plików, itp.

• 1

#8 OFFLINE Nietoper

Nietoper

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • 24 postów

Napisano 11 luty 2017 - 21:19

Hmm może pomieszałem z tymi danymi na karcie, ale jestem pewny że opcja była dostępna dla aplikacji. Co system przenosił na kartę- tego nie wiem. Ale coś jednak przenosił skoro zwalniało się miejsce w urządzeniu ;)

Jakiś czas temu (okolice listopada) aktualizowałem rom do wersji właśnie weekly 39, może wtedy coś się zmieniło. Szczerze nie zwracałem uwagi, gdyż nie instalowałm zbytnio nowych aplikacji a z tego nie korzysta się też codziennie.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: problem, pamięcią, przenoszeniem, aplikacji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.