Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

M4 Aqua słaby zasięg, brak połączeń, ale smsy i internet działają

m4 aqua zasięg sms brak zasięgu brak połączen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE misiek2709

misiek2709

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Nie podano
  • Operator:Orange

Napisano 21 luty 2017 - 23:10

Witam panowie,

otrzymałem niedawno od znajomego M4 Aqua bo go zaczęła drażnić. Wziąłem, zacząłem testować i okazało się, że słabo łapie zasięg.

Zacząłem grzebać dalej i okazało się, że telefon potrafi złapać sieć, ale nie można zadzwonić, ani dodzwonić się do mnie, jednak zaraz po próbie połączenia do mnie dostaję sms od operatora, że ktoś do mnie dzwonił. Podobnie jest z sms-ami. Można do mnie wysłać sms-a i dociera do mnie. Podobnie sprawa ma się z internetem, mogę korzystać, ale połączeń ani rusz.

Tel miał andka 5.0 więc pomyślałem, że to wina andka/softu. Wgrałem E2303_6.0.1_26.3.A.1.33_CentralEurope5 no i sprawa ma się jak poprzednio.

Wyczytałem na forum, że ktoś wgrał europę i też miał problem z zasięgiem bo tel podobnie jak mój z Play'a i po wgraniu softu Play działało mu wszystko ok. Więc pobrałem z forum E2303_6.0.1_26.3.A.1.33_PlayPL. Niestety tu telefon umarł w butach ;) tzn nie miał zasięgu za grosz. Cały czas było tylko alarmowe. Wgrałem więc ponownie Europę, no i sytuacja ma się jak poprzednio.

Teraz moje pytanie. Macie jakieś pomysły? Soft? Wgranie nowego kernela coś może pomóc? Wymiana modułu anteny (w to jakoś mi się nie chce wierzyć skoro soft potrafi zmienić sytuację, ale mogę się mylić). A może jakieś sterowniki? (Pamiętam jeszcze w starych SE wgrywało się różnego typu stery do telefonów, ale to nie w andku)

Co wy na to?

• 0

#2 OFFLINE Cisuwa

Cisuwa

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 182
  • 1574 postów
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock

Napisano 22 luty 2017 - 00:08

Soft softem, ale u innych działa poprawnie, więc raczej inna przyczyna. Nie wykluczone, że telefon posiada wadę fabryczną lub mechaniczną.  Sprawdź jeszcze inną kartę innej sieci. Jak się nie zmieni to serwis.

• 0

#3 OFFLINE misiek2709

misiek2709

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Android:Nie podano

Napisano 12 czerwiec 2017 - 22:08

Witam,

odkopię troszkę temat, ale wziąłem się za tel i skoro wgranie softu nie pomogło postanowiłem dobrać mu się do ... bebechów.

Wymieniłem płytkę i moduł anteny

m4_something.jpg

0_0_productGfx_ef53db56af76e04e0149250da

Niestety, to dalej nie przyniosło oczekiwanego efektu.

Teraz moje pytanie brzmi co i gdzie jeszcze może być??

Aktualnie po wymianie 2 powyższych nadal nie da się wysłać z niego smsa ani wykonać połączenia.

Ktoś miał podobną sytuację, albo ma jakiś pomysł?

może być ten kabelek anteny? Da się go jakoś sprawdzić czy jest ok?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: m4, aqua, zasięg, sms, brak zasięgu, brak połączen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.