Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie
6.0.1

Pexo Rom

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 9
  • 142 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:różne już się próbowało
  • Kernel:j.w. :)
  • Operator:Nju-Mobile

Napisano 17 grudzień 2017 - 07:36

No możliwe, w każdym razie w międzyczasie jak Sony na chwilę był w dostawce, bawiłem się kilkoma telefonami z mm i nie miały tej funkcji. Np. REDMI 4A nie ma. Ale na custom ramach była na Androida 7

Dodano: 17 grudzień 2017 - 07:36
A tak w ogóle to dlaczego na M4 Aqua jest tak mało ROMów. Przecież ma Snapdragona. Dlaczego nie ma Lineageos, AOSP Extended, RR itp. Przecież na dużo starsze fony wypuszczają co tydzień aktualizację - patrz Xperia SP czy Xperia L.

Tak swoją drogą mam duży sentyment do Xperia L. To był mój pierwszy smartfon. Oczywiście jak na obecne potrzeby już nie wystarczający, ale to właśnie ten smartfon sprawił, że lubię Xperie :)

Tylko Xperia L nie był w ogóle awaryjny, wiele razy upadł i nic mu nie było, aparat łapał focus szybciej, niż w każdym kolejnym budżetowym smartfonie.
  • 0

#62 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1192
  • 10064 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:HyPDragon OS
  • Kernel:iDragon 3GHz+ by iosEm3a
  • Operator:Play

Napisano 17 grudzień 2017 - 07:43

Też mam Xperie
L sprawną ;p. Nie ma romów na M4A, bo małe zainteresowanie grzejnikiem niestety. Stwierdzili niektórzy, że za trudno, bo coś nie działa. Drudzy, że model bez przyszłości. Ostatni, że telefon stwarza problemy w użytku dziennym. Nie hejtuję ale tak czytałem i słyszałem od znajomych co jest przykre.

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka
  • 0

#63 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• 142 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 08:08

Może to jest prawda z tym M4. Dla mnie nie sprawia problemów na codzień. Szczególnie na Skymelon v9 :)

Ale awaryjny jest to prawda. I grzejnik jak szlag. Przy przeglądaniu neta potrafi parzyć. :D

Dodano: 17 grudzień 2017 - 08:08
Poza tym mam też służbowego Xperia E5 i szczerze chyba wolałbym takiego mieć :D niż M4 Aqua mimo że gorzej wypada w Antutu i też nie będzie miał customa bo jest na mtk :D

Ale działa jakoś tak przyjemniej i też wszystko na razie w nim idzie. I przypuszczam, że nie jest to tak awaryjny model jak M4 Aqua.
  • 0

#64 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10064 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 08:50

Jak mi się paliło to próbowałem coś skleić na M4A ale nie do końca mi się chciało. Oczywiście nie twierdzę, że tego nie zrobię nigdy (bo czemu by nie?) ale jakoś tak dziko. Hmm a w sumie będzie na później. Jak wgrałeś tego pexo 3.0 to gdybyś mógł zrobić backup chociaż systemu (data nie chcę, bo tam są Twoje ustawienia i dane) i mi wrzucić ten backup gdzieś? Afh, mediafire, openload, gdrive, mega? Tylko spakuj mocno może być do rar a jak masz kgb archiver to też sobie poradzę zarówno w zip, rar, 7z, kgb i innych. Otworzę system i może coś tam sprawdzę ;p. Nie obiecuję ale zawsze coś ;p. W pexo ogółem na początku było chyba tak, że system był system.img? Nie do końca chciałoby mi się to do img pakować i podpisywać ;p.

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka
  • 0

#65 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• 142 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 23:13

Ja już bardzo dużo powrzucałem na partycję system.. :( mam Google Drive i Mega, mega jest większe :D jutro bym może i zrobił, pomyślę, w sumie to co dodałem to i tak Cię nie interesuje i szybko wyrzucisz.

Tak, oryginał był w img
  • 0

#66 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • Reputacja: 2050
  • 20324 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 17 grudzień 2017 - 23:36

W pexo ogółem na początku było chyba tak, że system był system.img? Nie do końca chciałoby mi się to do img pakować i podpisywać ;p

Wiesz, że byś nie musiał? Wystarczy wpisać kilka komend w ADB i powstanie obraz .img (w przypadku partycji ex3/ext4).

• 0

#67 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• 142 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 22:51

cześć, wgrałem sobie ten ROM ponownie :) okazało się że jest dość "chudy", więc pomyślałem, że skorzystam z metody z posta:

https://www.xperiasi...70-concept-ify/

i zmienię rozmiary partycji :D tak, żeby zyskać ok 900 MB więcej na aplikacje.

i wiecie co? PEXO też działa też po tych zmianach :)

dołączam screen z Solid Explorer.

Swoją drogą nie wiem jak to jest, ale w PEXO ROM jest ta aplikacja domyślnie na stałe, a nie tylko na 14 dni jak można zainstalować ze sklepu play w darmowej wersji, a to bardzo wygodny manager plików).

ktoś pisał o błędzie FC przy pierwszym uruchomieniu systemu ze strony Xposed Installer.. myślę, że błąd pojawia się w związku z:

1) brakiem root i/lub

2) brakiem zaimplementowanego Xposed Framework

używałem PEXO ROM w tamtym roku z Xposed i jak się dogra te dwie rzeczy powyżej to już nie ma tego komunikatu o błędzie i po dodaniu uprawnień do Xposed możemy się cieszyć możliwością instalacji modułów bez żadnych wykrzaczeń.

Jeśli chodzi o root to ja zawsze na ten ROM i każdy MM dla tego telefonu daję Skymelon Kernel, który jest już zrootowany :) mam wtedy mój ulubiony kernel i za jednym razem root.

Załączone pliki

Użytkownik mopide edytował ten post 22 lipiec 2018 - 22:55

• 0

#68 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • Reputacja: 2050
  • 20324 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 23 lipiec 2018 - 08:41

Solid pewnie jest piracko spatchowany, bo jego licencji nie da się przenieść na innych użytkowników.

• 0

#69 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• 142 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 11:31

Ok, już nie mam PEXO. Jak już ktoś pisał: nie ma możliwości ustawienia dzwonka w Ustawieniach, bo wyświetla się błąd systemu Android. Dodatkowo telefon zaliczył po kilku godzinach działania samoczynny restart. Wyczyściłem telefon w TWRP i przywróciłem swój odchudzony stock, który wcześniej przygotowałem korzystając z plików Concept-ify.

PEXO ROM w takim razie jako ciekawostka, coś na odmianę to ok. Ale jest moim zdaniem do dopracowania.
  • 0

#70 OFFLINE Brajan Walachniewicz

Brajan Walachniewicz

Niejedno już umie

• Reputacja: 0
  • 56 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Lollipop (5.0.2)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 23 październik 2018 - 18:52

O co tu chodzi ?  Wifi nie działa w tym romie , kurna miałem go wcześniej a teraz nie trybi wifi :/

• 0

#71 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10064 postów

Napisano 23 październik 2018 - 21:30

Zapewne coś tam coś tam kernel. Spróbuj Skymelon ale V8 a nie V9 jak jeszcze gdzieś coś jest. Miałem ten telefon w celu ożywienia go koleżance z poprzedniej pracy ~ pół roku temu. Też pojawiały się takie problemy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#72 OFFLINE kris0725pl

kris0725pl

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 1 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Rom:Pexo Rom

Napisano 24 grudzień 2018 - 15:56

Cos jest skopane w tym romie bo nie można zainstalować aplikacji klawiatura blackberry. Na stockowym rom 6.0.1 chodzila bez problemu.

I wyskakuje informacja co jakis czas ze Exposed installer zostal zatrzymany...

Użytkownik kris0725pl edytował ten post 24 grudzień 2018 - 16:15

• 0

#73 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 10064 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 20:51

Ten Rom to w ogóle jakaś padaka tak naprawdę. Restarty urządzenia, zawiechy. Nie ma co sobie zawracać głowy ;).

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 6.0.1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.