Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Zmiany na forum

• Zamknięty Temat jest zamknięty
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE gracjan123

gracjan123

User

• Reputacja: 1
  • 451 postów
  • Telefon:Xperia X8
  • Android:Nie podano
  • Rom:stock
  • Operator:Play

Napisano 05 maj 2013 - 18:48

Dzieki za wysłuchanie mojej decyzji :)
  • 0

#62 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • Reputacja: 645
  • 5358 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 06 sierpień 2013 - 22:39

Dodano dział z instrukcjami serwisowymi.

-- 6 sie 2013, o 23:21 --
Dodano nowy znacznik bbcode : XDA

Znacznika można użyć jak każdego. W tym celu wpisujemy:

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

lub też korzystamy z przycisku Xda z przybornika pisania.

Zaleca się używania tego znacznika do wszystkich linków prowadzących do podstron
  • 0

#63 OFFLINE Howilion

Howilion

maras toja od 1410

• Reputacja: 0
  • 1316 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Imperium v5.1

Napisano 07 sierpień 2013 - 08:36

Zdziwiłem się myślałem że dostałem notkę :D no ale od razu lepiej. Czemu? Od razu lepiej to wygląda i nie trzeba dawać "Źródło" tylko od razu BBcode, jak dla mnie pomysł dobry, bo rzuca się w oczy a po za tym od razu wiadomo że jest link do xda ;)
Może zrobić jeszcze dla kodu źródłowego? ;)
Właśnie testuje na innych wątkach
https://www.xperiasi...640.html#p86640
https://www.xperiasi...365.html#p86365
https://www.xperiasi...220.html#p86220
https://www.xperiasi...920.html#p81920
  • 0

#64 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 09:48

Nie trzeba edytowac starych postow w celu poprawy linkow. Bardziej chodzi o to by używać tego znacznika na przyszłość. Gdybyśmy chcieli zmieniać teraz każdy wątek gdzie jest link do xda to nie dość że narobilibyśmy sztucznego ruchu to jeszcze zeszło by nam z tym do jesieni. Dlatego więc stare wątki zostaw a używaj znacznika w nowych postach. Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#65 OFFLINE Howilion

Howilion

maras toja od 1410

• 1316 postów
  • Kernel:Imperium v5.1

Napisano 07 sierpień 2013 - 09:50

Myślisz że wszystkie bym poprawił O.O tylko chciałem przetestować ;) :D
  • 0

#66 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 16:00

Dodam jeszcze że używanie znacznika nie jest obowiązkowe w każdym poście. Obowiązek istnieje tylko w poradnikach. Jeżeli ktoś nie chce używać znacznika w zwykłych odpowiedziach to nie musi tego robić. Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2 -- 11 sie 2013, o 17:00 -- Poszerzono forum.
  • 0

#67 OFFLINE soniakos

soniakos

Użytkownik

• Reputacja: 1
  • 1201 postów
  • Telefon:Xperia X8
  • Android:Nie podano
  • Rom:15.3.A.1.14
  • Kernel:Stock

Napisano 11 sierpień 2013 - 18:40

od razu mam pytanie czy można jakoś zmienić żeby było jak kiedyś?
  • 0

#68 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 22:10

Raczej nie. Co najwyżej trzeba by kombinować po stronie Twojej przeglądarki. Doszedłem jednak do wniosku że obecna szerokość strony jest nieco za duża dla ludzi którzy używaja małej rozdzielczości np. 1024x760. Na starych monitorach stronę w poziomie trzeba przewijac. Dlatego też jeszcze wniose prawdopodobnie do tego poprawki. Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2 -- 22 sie 2013, o 23:10 -- Poprawiono jakość banera forum.
  • 0

#69 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 186
  • 4722 postów
  • Operator:Plus

Napisano 23 sierpień 2013 - 08:08

A ja mam propozycję, aby pole do nazwy tematu zawierało więcej znaków, bo czasem nie można całej nazwy tematu zmieścić... :-\ Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Taptalkiem wysłała. :-D
  • 0

#70 OFFLINE kamkom

kamkom

Helper

• Reputacja: 2
  • 1646 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:stock + root + xposed

Napisano 23 sierpień 2013 - 08:25

Ja zauważyłem ze posty adbota czasem łączą się z postami userow Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#71 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 08:42

A ja mam propozycję, aby pole do nazwy tematu zawierało więcej znaków, bo czasem nie można całej nazwy tematu zmieścić... :-\

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Taptalkiem wysłała. :-D

Propozycje w propozycjach ;)

Zwiększyłem pole o 40 %.

Kamkom - takie zjawisko mogłeś zaobserwować wczoraj, gdy jeszcze trwały prace. Na dzień dzisiejszy powinno być wszystko w porządku. Gdyby jednak nie było - zapraszam na priv.
  • 0

#72 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 186
  • 4722 postów
  • Operator:Plus

Napisano 23 sierpień 2013 - 12:41

A sorki, pomyliłem dział.... (ale wtopa, jakbym się z tydzień temu zarejestrował, to nie dziwota, ale po roku ponad... -,- ) Ale dzięki za uwzględnienie mojej sugestii. Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Taptalkiem wysłała. :-D
  • 0

#73 OFFLINE KacU

KacU

Niejedno już umie

• 50 postów
  • Rom:Super JB 8.0
  • Kernel:nAa

Napisano 01 wrzesień 2013 - 22:22

Proponuje dodać skrypt do mobilnej wersji forum. Taki jak jest na stronie kolegi Dressiarza. ;)
  • 0

#74 OFFLINE Dressiarz

Dressiarz

Ostatni poziom wtajemniczenia

• 1359 postów
  • Kernel:Stock

Napisano 02 wrzesień 2013 - 06:57

Tak jak jest u mnie zalezy od stylu. Zeby tu byl taki styl mobilny juggler musialby wgrac styl taki jak u mnie :P Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 4
  • 0

#75 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 02 wrzesień 2013 - 08:23

Ile razy mam powtarzać aby tutaj nie zamieszczać uwag??

Odnosząc się do propozycji- to żaden skrypt. Oni mają po prostu autodopasowanie strony do rozdzielczości. Plus taki że masz stronę dostosowana pod mobilna przeglądarkę. Minus taki że spłaszcza grafikę i wygląda ona nienaturalnie. Spójrz na grafiki u kolegi. To jest proste rozwiązanie. Najlepiej mieć osobna wersję przystosowana pod telefony, tak jak to jest w płatnych skryptach.

U nas też jest autodopasowanie strony do rozdzielczości, przy czym istnieje pewna szerokość minimalna. Powód? Jakość i fakt że jest problem z pewnym elementem który zeskalowalowac trudno. Mogę oczywiście zrobić coś takiego jak u konkurencji ale...
U nas jest grafika o większej rozdzielczości. Konkurencja ma mała wycentrowana grafikę o szerokości rzędu 800px a reszta to tło. Logo konkurencji skaluje się tylko wtedy gdy szerokość ekranu jest mniejsza niż szerokość loga. W pozostałych przypadkach ma stała wartość. Na xperiasite.pl logo jest skalowalne w całości. Jest ono wykonane w wysokiej rozdzielczości tak aby wyglądało przyzwoicie na różnych ekranach.
Wiadomo, że gdy będziesz zmniejszał obraz z zachowaniem proporcji to w końcu zacznie on wyglądać nienaturalnie.

Rozwiązaniem jest albo tworzenie strony o stałej szerokości, najczęściej 800-950 px albo skalowanie albo zrobienie czegoś takiego jak u konkurencji. Pierwszy sposób jest pospolity, ale na monitorach szerokich pozostaje po 2 stronach pewien odstęp. Niektórzy zlewają logo z tłem lub też robią logo z tłem przezroczystym aby to zamaskować. Konkurencja ma chyba tło loga przezroczyste, ale nie pamiętam. W naszym przypadku zlanie loga z tłem jest mało pożyteczne bo mamy tło białe a logo jest kolorach ciemnych. Może kiedyś ;-)

Do korzystania z forum mobilnie przeznaczony jest przede wszystkim tapatalk. Pomyśle nad osobną wersją mobilną xperiasite, ale nic nie obiecuje.

Przepraszam za brak ogonków. Pisze z telefonu.

-- 2 wrz 2013, o 09:23 --

PS. Sprawdziłem konkurencje - oni nic nie dostosowywali. Po prostu mają specjalny styl ;)

Proszę:
  • 0

#76 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Autor tematu
  • 5358 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:30

Dodano możliwość przeglądania portalu z poziomu Tapatalk. Jest to nowa opcja i posiada jeszcze błędy związane z wyświetlaniem obrazów. W przyszłości postaram się to naprawić.

-- 19 lis 2013, o 16:40 --

Portal polecam przeglądać z poziomu aplikacji Feedly - tam wszystko działa jak należy. Duzo jednak osób "siedzi" na forum poprzez Tapatalk. Stąd moja decyzja o integracji również z tą aplikacją.

-- 28 lis 2013, o 00:24 --
[przekresl]Portal został zintegrowany z forum. Teraz logując się na forum, jesteśmy także zalogowani na portalu. Dodatkowo zsynchronizowane zostały avatary.[/przekresl]

Zrezygnowałem z powyższego. Takie połączenie generowało za dużo żądań serwera przez co ucierpiała w ostatnim czasie szybkość działania forum.

-- 14 kwi 2014, o 19:56 --

Zaktualizowano wtyczkę Tapatalk.

-- 2 maja 2014, o 14:45 --

Trwają pracę nad poprawą działania czatu. Przez ten czas będzie on niedostępny. Proszę o cierpliwość.

-- 16 maja 2014, o 11:16 --

Zmieniono typ pola o nazwie "Telefon" na pole tekstowe. Wcześniejszy typ to lista rozwijana. Niestety nie udało zachować się danych z tego pola. Decyzja spowodowana była tym, że każdorazowe dodanie do listy nowego modelu powodowałoby reset dotychczasowych ustawień.

W związku z tym zmieniono pole na takie, by telefon można określić z klawiatury. Dodatkowo zniknęło pole "Inny telefon", które nie znajduje już swojego zastosowania.

Proszę o ponowne uzupełnienie pola "Telefon" ! Nie uzupełnienie tego pola skutkować może problemami w uzyskaniu pomocy oraz upomnieniami. Przepraszam za zamieszanie.

Przewodnik "Jak zmienić pole w profilu":

1. Klikamy w Panel Użytkownika znajdujący się pod banerem forum.

2. Przechodzimy do zakładki Profil.

3. Odszukujemy nasze pole i je uzupełniamy. W moim przypadku wpisuje "Xperia SP".
To pole już kiedyś u nas było więc może zawierać dane, które wpisywaliście kiedyś ;) Proszę sprawdzić czy się zgadza.

4. Klikamy na przycisk "Wyślij" na dole strony.

-- 10 wrz 2014, o 18:30 --

Ponieważ w dziale Gry przewiduje się prace, dział ten może być w najbliższych dniach niedostępny lub nie zawierać wszystkich tematów. O zakończeniu prac powiadomię w tym dziale i napisze wyjaśnienie :)
Proszę być cierpliwym.

Załączone pliki

• Załączony plik  1.png   7,11 KB   105 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.png   9,03 KB   105 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.png   19,12 KB   105 Ilość pobrań

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.