Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wymiana baterii

bateria wymiana gdzie kupić

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE szerwi

szerwi

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 9 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:Play

Napisano 08 czerwiec 2017 - 18:13

Witam,

Od pewnego czasu telefon zaczął mi się wyłączać przy różnym poziomie naładowania (15%, 50%, 70%) a po wyłączeniu nie da się go włączyć, ponieważ bateria jest rozładowana. Telefon ma 2 lata, więc czas na zmianę baterii. Chciałbym to zrobić samemu, tylko nie wiem gdzie kupić baterię. Na allegro są takie "oryginalne" po 18zł i takie po 60zł. Gdzie mogę kupić baterię, aby mieć pewność, że będzie ona oryginalna? Czy potrzebuję specjalną taśmę do przyklejenia baterii, czy wystarczy zwykła dwustronna? No i jeszcze potrzebuję taśmę (najlepiej kupić specjalnie dociętą?) do przyklejenia tylnej klapki?

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 08 czerwiec 2017 - 18:44

Taśmę znajdziesz np. na Allegro. Są one już dokładnie dopasowane do tylnej klapki.

Co do baterii, to tu jest trudniej. 100% pewnie oryginalne ma jedynie w-support. A tak to pozostaje Allegro i aukcje, gdzie masz podane, że są to oryginały, a nie żadne org., czy oryg. I nówek nie znajdziesz już.

• 0

#3 OFFLINE szerwi

szerwi

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 18:50

Taśmę znajdziesz np. na Allegro. Są one już dokładnie dopasowane do tylnej klapki.

Co do baterii, to tu jest trudniej. 100% pewnie oryginalne ma jedynie w-support. A tak to pozostaje Allegro i aukcje, gdzie masz podane, że są to oryginały, a nie żadne org., czy oryg. I nówek nie znajdziesz już.

A sklep hurtowniagsm.com? Mają tam baterię za 61zł. Można im ufać? A jeszcze jak to jest z tylnymi klapkami po 15zł? Są one oryginalne, czy coś co może nie pasować idealnie? Moja jest strasznie porysowana, i może warto by było ją wymienić. Na allegro te klapki są po 12zł, a w sklepie hurtowniagsm za 60zł. 

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 18:57

Nie znam tej strony. Ale nowych baterii już nie ma, zbyt dużo czasu minęło. Leżaki magazynowe są w gorszym stanie niż używki...

Co do klapek, to pasować będą, ale oryginał ma antenę NFC, podróbki często nie...

• 0

#5 OFFLINE szerwi

szerwi

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 18:59

Ahaa, ale bez problemu przekleję antenę NFC ze starej klapki na nową?

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 19:05

Nie bardzo. Na pewno da się, ale nie jest to (a) bezpieczne dla anteny i (b) proste, bo prawdopodobnie musisz założyć idealnie w tym samym miejscu co było.

• 0

#7 OFFLINE szerwi

szerwi

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 19:14

No dobra, to może odpuszczę sobie wymianę klapki i zostawię tą co mam, porysowaną :D

• 0

#8 OFFLINE Loock7

Loock7

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 7
  • 128 postów
  • Rom:stock
  • Operator:Inny

Napisano 09 czerwiec 2017 - 14:43

Obecnie borykam się z tym samym problemem.
Wskaźnik poziomu naładowania tańczy a baterie żyje swoim życiem.
Obecnie dziś dostałem już trzecią baterię od sprzedawcy u którego kupiłem "Oryginał, nowy"
Fakt, oryginał, ale bardziej zjechane od mojej, co więcej na trzy batki, które mam od niego (jedna kupiona a dwie dosłane później jako wymiana) dwie są kompletnie martwe i co jeszcze lepsze, date produkcji mają starszą od mojego egzemplarza :P
Dziś odstałem od nich informacje że dalej wysyłac nie będą, tylko zwrto kasy.
No cóż, jestem skłonny zakupić zamiennik od firmy Blue Star. Chodzi po 50/40 zł ale chyba innej opcji nie mam.
jeśli chcesz, mogę podać na priv link do oferty z której zakupiłem swoja baterię ;) 
Nie wiem czy tu można wstawiać lilnkacze do alledrogo
albo..najwyżej będzie ban

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#9 OFFLINE szerwi

szerwi

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 21:05

@Loock7 Bateria za 20zł, to nie ma co się dziwić. Ja planuję kupić za 60zł, może będzie lepsze :D

• 0

#10 OFFLINE Jagusio

Jagusio

Androidowy Śmieszek xd

• Reputacja: 88
  • 1150 postów
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 10 czerwiec 2017 - 08:17

tym droższa bateria tym lepsza

• 0

#11 OFFLINE FasterSnapdragon576

FasterSnapdragon576

Mózg

• Reputacja: 27
  • 210 postów
  • Android:10
  • Rom:Stock
  • Kernel:4.9.217
  • Operator:nju mobile

Napisano 10 czerwiec 2017 - 17:42

Ja od w-support bym zamówił bo nie mam zaufania do allegro i innych sklepów tylko że 153zł wymiana :(

Użytkownik FasterSnapdragon576 edytował ten post 10 czerwiec 2017 - 17:45

• 0

#12 OFFLINE Loock7

Loock7

Zapalony Xperianin

• 128 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 18:31

Bzdura totalna.

@Loock7 Bateria za 20zł, to nie ma co się dziwić. Ja planuję kupić za 60zł, może będzie lepsze :D

Może, zależy

Jednak temu sprzedawcy już nie zaufam :P
Niby też wolę oryginał, ale męczyć się tyle z szukaniem działającej sztuki~~
Załatwiłem sobie jeszcze jeden power bank, więc może się pobawie :P

• 0

#13 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 19:19

@Loock7

Tylko linków do chomika i konkurencyjnych forów (nie licząc XDA) nie można. Allegro to Allegro.

A od kiedy cena ma znaczenie?

• 0

#14 OFFLINE Jagusio

Jagusio

Androidowy Śmieszek xd

• Reputacja: 88
  • 1150 postów
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 10 czerwiec 2017 - 20:02

@Loock7

Tylko linków do chomika i konkurencyjnych forów (nie licząc XDA) nie można. Allegro to Allegro.

chodzi mi bardziej o te z allegro... bo te tanie dlugo nie chodzą lub ja trafiałem na jakieś wadliwe sztuki... kupowałem do s3 baterie na początku jakąś tanioche i podziałała miesiąc potem znów to samo było co z starą... kupiłem droższą i trzyma normalnie do dziś i wszystko z nią ok, nawet było tutaj parę tematów ze kupowali tanie baterie ze albo im wcale nie działały lub krótko... a kupowali droższe i pięknie ładnie

• 0

#15 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 694
  • 5668 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33

Napisano 11 czerwiec 2017 - 12:07

@Jagusio, teoretycznie, wyższa cena powinna się przekładać na lepszą jakość ogniwa. Ale tylko teoretycznie. Nie brakuje sprzedawców, którzy po prostu chcą zarobić na słabej jakości produkcie.  Co do Blue Star - no nie zachwyciła mnie ta firma pod względem folii i szkieł, więc jestem sceptycznie nastawiony do ich baterii. Ale ich produkty są poprawne. Nie rewelacyjne, ale na pewno lepsze niż typowe no name. 

PS. Nawet za linki do konkurencji banów nie dajemy :) co najwyżej ostrzeżenie, które wygasa po 30 dniach. I to tylko po to by zapamiętać, żeby tak nie robić.

• 0

#16 OFFLINE Loock7

Loock7

Zapalony Xperianin

• 128 postów

Napisano 11 czerwiec 2017 - 15:31

@Loock7

Dzięki ;) 

@Jagusio, teoretycznie, wyższa cena powinna się przekładać na lepszą jakość ogniwa. Ale tylko teoretycznie. Nie brakuje sprzedawców, którzy po prostu chcą zarobić na słabej jakości produkcie.  Co do Blue Star - no nie zachwyciła mnie ta firma pod względem folii i szkieł, więc jestem sceptycznie nastawiony do ich baterii. Ale ich produkty są poprawne. Nie rewelacyjne, ale na pewno lepsze niż typowe no name. 

PS. Nawet za linki do konkurencji banów nie dajemy :) co najwyżej ostrzeżenie, które wygasa po 30 dniach. I to tylko po to by zapamiętać, żeby tak nie robić.

Moje szczęście :P 
No cóż, za czasów aparatów 3Mpx oraz 500 mb ram Blue Star jako zamienniki śmigały u mnie jak oryginały.
Choć to dawne dzieje, mogę jedynie liczyć na to ze jakość ich produktów nie spadła.
Spróbuję jeszcze poszukać jakieś oryginalnej a w ostateczności zostaje zamiennik ^^
To trochę smutne że za jakiś czas będzie trzeba pozbyc się sprawnego telefonu ponieważ nie będzie do niego żadnej baterii :( 

• 0

#17 OFFLINE szerwi

szerwi

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 22:19

Zamówiłem baterię za 61zł i klej do klapki za 12zł. Za parę dni wymienię i podzielę się wynikami :)

• 0

#18 OFFLINE szerwi

szerwi

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 00:14

Bateria przyszła. Wymieniłem, naładowałem i na razie rozładował się do 97%, a chwilę go używałem. Dam więcej informacji za parę dni jak dłużej potestuję :)

• 0

#19 OFFLINE Loock7

Loock7

Zapalony Xperianin

• 128 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:53

Bateria przyszła. Wymieniłem, naładowałem i na razie rozładował się do 97%, a chwilę go używałem. Dam więcej informacji za parę dni jak dłużej potestuję :)

Daj daj, informuj przez kilka pierwszych dni jak to wygląda i przydały by się screeeny z czasu ekranu.

• 0

#20 OFFLINE szerwi

szerwi

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 23:30

Na razie trzyma bardzo ładnie. Ponad 24 godziny działa i 33% naładowania. Był używany raz przez godzinę, a tak to sporadyczne, normalne używanie. Cały czas włączone wifi lub dane komórkowe.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bateria, wymiana, gdzie, kupić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.