Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Spadek poziomu naładowania baterii

spadek poziomu naładowania baterii

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE BaryXD

BaryXD

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 5 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 19:42

Witam od 3 może więcej  lat byłem szczęśliwym posiadaczem  z1 Compact. Niestety  od ponad miesiąca zaczęły  się spadki naładowania baterii  z 80% do zera, z 30% do zera, różnie jak się umyslało.  Stwierdziłem że pewnie bateria bo ma swoje lata, więc zamówiłem nowa, wymieniłem  i nic. Wszystko to samo spadki  poziomu b baterii.  pomyślałem że może to logi czy coś z systemu od starej baterii,  więc flashtoolem wgrałem nowy system  ale  nadal ten sam problem.  Słyszałem że to dość  popularny problem  na tym modelu, ale nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Androida posiadam 5.1 oraz zablokowany bootloader, próbowałem już na  Stock romie jak i na custom i nic to nie zmienia.  Dalszym krokiem jaki  mi przychodzi do głowy to płyta  główna  ale kosztuje  ponad  200zł więc raczej jej nie kupię.  Czy ktoś ma pomysł jak można to naprawić?  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Bary
  • 0

#2 OFFLINE Loock7

Loock7

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 7
  • 128 postów
  • Telefon:Xperia Z1 Compact
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Inny

Napisano 05 lipiec 2017 - 22:47

Witam od 3 może więcej  lat byłem szczęśliwym posiadaczem  z1 Compact. Niestety  od ponad miesiąca zaczęły  się spadki naładowania baterii  z 80% do zera, z 30% do zera, różnie jak się umyslało.  Stwierdziłem że pewnie bateria bo ma swoje lata, więc zamówiłem nowa, wymieniłem  i nic. Wszystko to samo spadki  poziomu b baterii.  pomyślałem że może to logi czy coś z systemu od starej baterii,  więc flashtoolem wgrałem nowy system  ale  nadal ten sam problem.  Słyszałem że to dość  popularny problem  na tym modelu, ale nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Androida posiadam 5.1 oraz zablokowany bootloader, próbowałem już na  Stock romie jak i na custom i nic to nie zmienia.  Dalszym krokiem jaki  mi przychodzi do głowy to płyta  główna  ale kosztuje  ponad  200zł więc raczej jej nie kupię.  Czy ktoś ma pomysł jak można to naprawić?  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Bary

Przestań kombinować.
To nie jest żaden "popularny problem" tylko padnięta bateria.
"nowa" którą dostałeś też jest padnięta, reklamuj to dziadostwo.
Kup baterie.
Nie ma żadnych fabrycznie nowych, tylko używane, wszystko zależy od tego w jakim stanie egzemplarz ci się trafi.
W innym temacie masz nawet polecany sklep z pewnymi batkami, bodajże hurtownia gsm.

Użytkownik Loock7 edytował ten post 05 lipiec 2017 - 22:47

• 1

#3 OFFLINE BaryXD

BaryXD

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 06:03

Dziękuję za odpowiedź w takim razie spróbuję z zamówić inną baterię. Czytałem że miałeś podobny problem i zastanawiałeś się nad zamiennikiem. Co w końcu wziąłeś?
  • 0

#4 OFFLINE Jagusio

Jagusio

Androidowy Śmieszek xd

• Reputacja: 88
  • 1150 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 06 lipiec 2017 - 10:10

to kup :) 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

może i drogo ale napewno bedzie elegancko działać 

Użytkownik Jagusio edytował ten post 06 lipiec 2017 - 10:11

• 2

#5 OFFLINE walF

walF

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 08:21

Podłączę się pod temat związany z baterią.

Po czerwcowej aktualizacji apki facebooka (zapewne znanej Wam) telefon zaliczał zwiechy.

Jak już doszedłem, że to przez FB to oczywiście odinstalowałem apkę.

Przywróciłem ustawienia fabryczne, ale niestety bateria trzyma 3/4 dnia i jak dochodzi do 40% to telefon się wyłącza.

Dodatkowo zauważyłem "duszki" w dolnym prawym rogu ekranu.

Pytanie: Czy warto bawić się w wymianę baterii? Co z duszkami, znikną po wymianie baterii?

Telefon mam od nowości i od 3,5 roku mnie nie zawiódł.

Już nawet myślałem nad wymianą na Z3 czy Z5, ale nie widzę ich w sklepach internetowych...

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Operator:Orange

Napisano 27 lipiec 2017 - 09:04

Niestety FB powinno płacić użytkownikom za uszkodzenia, ponieważ jest to ich wina. W Stanach sprawę pewnie dałoby się wygrać, u nas niestety nie...

Nie wiem o jakie duszki chodzi, ale jeśli to to o czym myślę, to wymiana baterii może pomóc.

Z5 znajdziesz szybciej w Niemczech, niż u nas.
Z3 już tylko używana lub tzw. leżaki magazynowe.

Sent using D6503 - Resurrection Remix/RR N
  • 0

#7 OFFLINE Loock7

Loock7

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 7
  • 128 postów
  • Rom:stock

Napisano 27 lipiec 2017 - 17:41

Najpierw wgraj system na nowo flashtoolem. Potem zobaczymy czy coś się zmieni.

• 0

#8 OFFLINE walF

walF

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 08:55

Mam wrażenie, że im bardziej nagrzewa się bateria tym bardziej duszek jest jasny.

Czy to może być spowodowane np. naciskiem przez wybrzuszoną baterię?

Załączone pliki

• 0

#9 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 09:25

Patrząc na jego położenie, to jest to możliwe - jego powodem może być ciepło, a w tym miejscu, pod ekranem, jest praktycznie tylko bateria. Jednak tylko jeśli przyjmiemy te "oczy", bo reszta już jest nad dolną częścią płyty głównej (mikrofon, głośnik).

• 0

#10 OFFLINE walF

walF

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 09:42

Dzięki za odpowiedź. To jeszcze jedno pytanie.

Czy wgranie nowego systemu flashtoolem coś pomoże czy jest to ewidentne mechaniczne uszkodzenie baterii i nie mam co sobie zawracać głowy reinstalkami?

• 0

#11 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 10:58

Nie wydaje mi się, aby reflash pomógł, ale nie na takie rzeczy pomagał, zwłaszcza jeśli wgrywany jest jeden ze starszych softów (tzw. "niezabezpieczony").

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spadek, poziomu, naładowania, baterii

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.