Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

XPERIA Z3 D6616 - czy możliwa jest instalacja softu z D6603

xperia d6616 możliwa jest instalacja softu d6603

Najlepsza odpowiedź Akhyar, 26 lipiec 2017 - 03:50

Próba nie strzelba jak to się mówi, jednak instalacja softu z d6603 flashtoolem zakończyła się totalnym niepowodzeniem, tak samo sytuacja wygląda przy instalacji innego już softu przez recovery - jedyna reakcja na przycisk włączania to wibracje i czerwona dioda więc czym prędzej wróciłem do poprzedniego softu. Nie pozostaje mi chyba nic innego już jak korzystać z tego andka, chociaż tyle, że zrootowanego i z większą ilością wbudowanej pamięci niż poprzednia z3 (32GB > 16 GB) . :)

Pozdrawiam, temat do zamknięcia.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Akhyar

Akhyar

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 12 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 25 lipiec 2017 - 12:14

Witam, po złamaniu mojej xperii z3 zdecydowałem się, że znów kupię ten telefon, bo byłem z niego mega zadowolony. Szybka akcja, allegro, przelew zrobiony, czekamy na przesyłkę, w oczy rzucił mi się model(D6616, nie D6603 jak wcześniej), mimo wszystko nie zastanawiałem się nad tym do czasu przyjścia przesyłki. 

Ku mojemu zaskoczeniu jest tu android 5.0.2 i wszystko wskazuje na to, że jest to najnowsza kompilacja(brand t mobile).

Pytanie brzmi czy mogę zainstalować stock firmware, które jest podpisane D6603?

A jeśli taka opcja nie wchodzi w grę to w jaki sposób mogę tu zaaplikować 6-tkę? Wtedy wchodzą w grę tylko mody, których na ten model de facto nie mogę znaleźć? :P

Pozdrawiam.

PS 

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

////EDIT////

Wyczytałem na xda, że ta edycja ma z góry zablokowany bootloader więc postanowiłem to sprawdzić poprzez service menu i moim oczom ukazała się informacja, że nie mogę odblokować bootloadera, czyli jestem skończony?:D

Użytkownik Akhyar edytował ten post 25 lipiec 2017 - 12:30

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2101
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Operator:Orange

Napisano 25 lipiec 2017 - 13:27

Wydaje mi się, że wgranie softu z D6603 może nie zadziałać.

Jednak i tak bym spróbował, z tym, że bez wgrywania (we Flashtoolu są pod Exlude) AMSS_X (3 pliki) oraz PARTITION.

• 0

#3 OFFLINE Akhyar

Akhyar

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 12 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock
  • Operator:Play

Napisano 26 lipiec 2017 - 03:50   Najlepsza odpowiedź

Próba nie strzelba jak to się mówi, jednak instalacja softu z d6603 flashtoolem zakończyła się totalnym niepowodzeniem, tak samo sytuacja wygląda przy instalacji innego już softu przez recovery - jedyna reakcja na przycisk włączania to wibracje i czerwona dioda więc czym prędzej wróciłem do poprzedniego softu. Nie pozostaje mi chyba nic innego już jak korzystać z tego andka, chociaż tyle, że zrootowanego i z większą ilością wbudowanej pamięci niż poprzednia z3 (32GB > 16 GB) . :)

Pozdrawiam, temat do zamknięcia.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2101
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Operator:Orange

Napisano 26 lipiec 2017 - 10:15

Szkoda. Też trafiłem na XDA, że tak to z D6616 nie działa, ale liczyłem, że nieprzetestowano opcji z modemem D6616 na sofcie D6603, tak jak to jest z modelami japońskimi Z2 i Z3 oraz oprogramowaniem ich międzynarodowych odpowiedników (choć prawda, że w ich wypadku nawet bez modemu/partition soft się włącza).

Sent using D6503 - Resurrection Remix/RR N
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, d6616, możliwa, jest, instalacja, softu, d6603

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.