Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Pękło tylne szkło, które szkło wybrać do wymiany ?

pękło tylne szkło które wybrać wymiany

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE OTTO

OTTO

Stały Bywalec

• Reputacja: 0
  • 45 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Compact
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:Orange

Napisano 08 sierpień 2017 - 18:56

Więc tak.

Z własnej winy zawilgociłem tel, bo trzymałem go w pracy w foliowym worku zamykanym strunowo- a więc mega szczelny.

Z tego powody mam zawilgocony aparat i diodę doświetlającą- zdjęcia są za mgłą a dioda ledwo świeci.

Chciałem rozebrać tel. aby go wysuszyć, ale po zapoznaniu się z trudnościami na filmikach z YT, postanowiłem że nie będę grzebał, otworzyłem zaślepki i wsadziłem tel. do pojemnika z ryżem. Dociskając wieczko wzrosło ciśnienie- bo to bardzo szczelny pojemnik i pękła tylna szybka.

W punkcie GSM powiedzieli że wymiana 79 zł, i teraz albo będzie to nowy zamiennik, albo oryginał w nienagannym stanie ale używany.

Co radzicie wybrać ?

I gdy go już otworzą to jak pozbyć się wilgoci z tel, bo pytałem czy coś z tym zrobią i powiedzieli że można pomyśleć, co radzicie aby zrobili, przedmuchać powietrzem, suszarką do włosów itp ?

Użytkownik OTTO edytował ten post 08 sierpień 2017 - 18:57

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 09 sierpień 2017 - 18:22

Powietrze, suszarka, to tak średnio. Jak mają wanienkę ultradźwiękową, to niech do niej płytkę włożą, a resztę zazwyczaj wystarczy przetrzeć spirytusem (także tym salicylowym) lub benzyną ekstrakcyjną (albo specjalistycznym płynem do tego)., aby oczyścić je z syfu i płynów, które mogą spowodować rdzewienie..

A wziąłbym używany oryginał.

• 0

#3 OFFLINE OTTO

OTTO

Stały Bywalec

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 45 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Compact
  • Android:Marshmallow (6.0.1)

Napisano 09 sierpień 2017 - 21:07

No właśnie oni też sugerowali używany oryginał, tylko ja obawiałem się że mogą być rusy na oczku aparatu.

A może IPA przemyć ?

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2102
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 09 sierpień 2017 - 21:26

Też powinien dać radę i nie uszkodzić sprzętu.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pękło, tylne, szkło, które, wybrać, wymiany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.