Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Z5 problem z jasnością wyświetlacza

wyświetlacz jasność ekran

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Walus902

Walus902

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia Z5
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Operator:Play

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:41

Witam mam następujący problem.

Kiedy wchodzę np w aplikację aparatu to mimo tego że jasność ekranu mam ustawioną na MAX to mi ściemnia go niewiadomo czemu.

Podobnie jest przy grach.

Zaznaczam że nie jest to wina opcji oszczędzania baterii ponieważ dzieje się tak nawet przy 100% naładowaniu baterii.

Moje przypuszczenia są takie że może tak się dziać ze względu na to zbyt przegrzewający się telefon.

Nie mam pojęcia jak temu zaradzić o ile się da bez tracenia gwarancji i udziału serwisu.

Jak macie jakieś pomysły to chętnie wysłucham i z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

• 0

#2 OFFLINE realowiec98

realowiec98

Madridista

• Reputacja: 160
  • 1897 postów
  • Telefon:Xperia X Performance
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock modified

Napisano 13 sierpień 2017 - 18:41

A nie masz ustawionej automatycznej jasności? W sytuacji gdy jest ustawiona automatyczna jasność, a mimo tego ustawisz inną wartość podświetlenia to po jakimś czasie (zazwyczaj do minuty lub do zablokowania ekranu) ściemnia się znowu do poziomu który czujnik oświetlenia uzna za słuszny przy obecnych warunkach oświetleniowych. Szukaj w Ustawienia -> Wyświetlacz :)

Użytkownik realowiec98 edytował ten post 13 sierpień 2017 - 18:42

• 0

#3 OFFLINE Walus902

Walus902

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia Z5

Napisano 14 sierpień 2017 - 08:52

Właśnie w tym problem że Automatyczną jasność mam wyłączoną bo mnie to zawsze irytowało :-P
  • 0

#4 OFFLINE Jagusio

Jagusio

Androidowy Śmieszek xd

• Reputacja: 88
  • 1150 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:MIUI 9
  • Kernel:Stock

Napisano 14 sierpień 2017 - 11:08

z aparatem to ja mam tak, jasność minimum ekran ale jak wejde w aparat to odrazu maks jasność bo sobie tak ustawiłem, a z aplikacjami dziwnie... ten ekran sciemnia ci odrazu czy po kilku minutach grania ? 

• 0

#5 OFFLINE FasterSnapdragon576

FasterSnapdragon576

Mózg

• Reputacja: 26
  • 191 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nougat (7.0)
  • Rom:J330FXXU3ARA3
  • Kernel:3.18.14
  • Operator:Inny

Napisano 15 sierpień 2017 - 21:32

Nougat 7.1.1 uśmierca xperie Z5 :D

Dodano: 15 sierpień 2017 - 21:32

A tak na serio to weź ponownie wgraj soft najlepiej i wtedy będzie wiadomo czego to wina czy hardware czy systemu

Użytkownik ch3mn3y edytował ten post 15 sierpień 2017 - 21:48

• 0

#6 OFFLINE Howard512

Howard512

Nowicjusz

• 9 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact

Napisano 12 marzec 2018 - 19:21

Odgrzeję kotleta.

U mnie problem z wyświetlaczem polega na tym, że w czasie odblokowywania jest lekkie mrugnięcie, ściemnienie ekranu o jakieś ok 2% jak z ekranu blokady przejdzie na tapetę.

Jeśli nie wystąpi to bezpośrednio przy odblokowywaniu to chwilę po tym można to zaobserwować.

Po drugie jak wchodzę w wiadomości sms i otwieram konwersację to w czasie przerzucania ekranu z listy konwersacji do samej konwersacji widać jakby klatka animacji " nie trafiała " w czestotliwosc wyswietlacza.

Widać bardzo szybkie mrugnięcie poziomego paska na ekranie.

Jak ktoś grał w NFS U2 ( pewnie 99,9% populacji)  to byla tam opcja V-sync i jak była wyłączona to był podobny efekt kiedy grafika generowała więcej FPS niz monitor ogarniał lub po prostu klatki nie trafiały idealnie w odswiezanie 60HZ LCD.

Wtedy też zaobserwować można było poziome paski na ekranie. Sory za rozwlekłe tłumaczenie, ale staram się opisać problem jak najlepiej potrafię.

Może ktoś też takie cuda zaobserwował w swojej Xperii Z5 Compact i może po prostu ten typ tak ma i nie ma co szukać dziury w całym.

Mrugnięcia są pojedyncze. Na 1 odblokowanie tel 1 mrugnięcie.

Wszystkie automatycznie rozjaśnianie i poprawy jakości obrazu wyłączone. Tel resetowany itp. itd.

Propsy za pomoc

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyświetlacz, jasność, ekran

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.