Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nie działający dotyk w części ekranu-czy można samemu naprawić?

działający dotyk części ekranu można samemu naprawić

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Jumpman23

Jumpman23

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 0
  • 29 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:09

Ostatnio zauważyłem problem z dotykiem w mojej xperi xa1. Mianowicie dotyk w ogóle nie reaguje w lewej krawędzi telefonu co widać na załączonym zdjęciu. Problem zauważyłem od momentu gdy telefon miałem jakieś pół dnia w koparce obok szyby na upalach prawie 30 stopni i pewnie to było powodem uszkodzenia dotyku bo telefon strasznie się nagrzal. Telefon pochodzi z Angli i nie mam możliwości wysłać go na gwarancji stąd moje pytanie czy jest możliwość naprawy tego wyświetlacza czy już konieczna jest wymiana na nowy co pewnie nie będzie opłacalne zważając na to że telefon kosztował mnie 700zl. Co polecacie w takiej sytuacji?

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 20 sierpień 2017 - 11:04

Gwarancja urządzenia zakupionego w EU (lub w Norwegii, Szwajcarii i Turcji), a GB wciąż w niej jest, a na pewno była w czasie zakupu, jest ważna w całej EU (oraz Norwegii, Szwajcarii i Turcji), a więc nw Polsce też możęsz wysłać telefon do serwisu.

Jedyny problem, to że nie wysyłasz normalnie poprzez w-support (na ile to  zrozumiałem), ale korzystając z Xperia Care, gdzie, w razie odrzucenia gwarancji, koszt zwrotu urządzenia (opłaty za diagnozę i przesyłki) wynosi ~70zł.

• 0

#3 OFFLINE Jumpman23

Jumpman23

Zaczyna się uczyć

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 29 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:stock

Napisano 20 sierpień 2017 - 11:49

Ja tego telefonu nie kupiłem bezpośrednio tylko od osoby z olx. Nie wspominał nic o żadnym paragonie czy coś. Musiał bym znaleźć do niego numer i zapytać ale raczej pozostaje opcja naprawy na własną rękę.
  • 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 13:47

Xperia Care (zwykła gwarancja chyba też już nie) nie wymaga paragonu, czy innego dowodu zakupu. Ważne, że numer IMEI wskazuje, że gwarancja jeszcze się nie skończyła i nie było żadnych napraw na własną rękę.

Sent using D6503 - Resurrection Remix/RR N
  • 0

#5 OFFLINE Jakub

Jakub

Nowicjusz

• Reputacja: 161
  • 1109 postów
  • Android:Nie podano
  • Operator:Inny

Napisano 20 sierpień 2017 - 14:45

Zwykła gwarancja wymaga dowodu zakupu. Xperia Care nie.
  • 1

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 15:05

Czyli nadal. Wydawało mi się, że ktoś wydyłał bez i też po IMEI sprawdzali. Ale wygląda na to, że mogło mi się wydawać albo to było poprzez Xperia Care.

No ale tutaj tylko poprzez Xperia Care można skorzystać. Nawet mając dowód zakupu, bo nie jest on polski.

Sent using XT1562 - Resurrection Remix/Optimus Kernel
  • 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: działający, dotyk, części, ekranu, można, samemu, naprawić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.