Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nie wlacza sie po rozlaczeniu podczas flashowania

witam potrzebuje pomocy xperia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Filunek

Filunek

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 8 postów
  • Telefon:Xperia M5
  • Android:Nie podano
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 05 wrzesień 2017 - 18:03

Witam. Przeszukalem juz wszytskie fora i nic nie pomoaga. Wgrywalem flashtoolem czysty soft. W tracie telefon sie rozlaczyl. Potem sie wylaczyl i nie chce dzialac. Jest zupelnie martwy. Recovery nie dziala. Skrót klawiszowy tez nie tzn fastboot. PO podlaczeniu swieci sie tylko czerwona dioda. Po chwili telefon sie rozlacza z komputerem. Flashtool go nie widzi wyskauje for 2011 devices line be sure you are not in mtp mode debugging jest na off. PC companion tez go nie widzi. 

Błagam pomóżcie. NIe wiem co dalej... czyzby sewis?

• 0

#2 OFFLINE DominQ

DominQ

Lojalny użytkownik

• Reputacja: 32
  • 402 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:47.1.A.5.51
  • Kernel:4.4.78-+

Napisano 05 wrzesień 2017 - 18:17

soft wgrywasz trzymając vol- w trybie flashmode

• 0

#3 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1879
  • 18936 postów
  • Telefon:Xperia Z Ultra
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.3)
  • Kernel:LineageOS 14.1
  • Operator:Play

Napisano 05 wrzesień 2017 - 18:21

for 2011 devices line be sure you are not in mtp mode debugging jest na off

To jest nieważne.

Co do telefonu, to spróbuj go trochę podładować i wtedy podłączaj. Możesz też spróbować trzymać Vol- przez cały czas wgrywania, a nie tylko przez chwilę.

Usuń też i reinstaluj sterowniki urządzenia.

I podłączaj dopiero w momencie, gdy program o to poprosi.

• 0

#4 OFFLINE Filunek

Filunek

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 18:29

soft wgrywasz trzymając vol- w trybie flashmode

nic to nie daje wyskakuje for 2011 devices line be sure you are not in mtp mode po czym  sie rozlacza z kompem slychac po dzwieku

Dodano: 05 wrzesień 2017 - 19:29

myslisz ze to pomoze? a co z rozlaczaniem sie ze systemu

• 0

#5 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18936 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 18:33

Myślę, że może pomóc.

A rozłączania, to może być zarówno problem na kompie związany z szybkim rozłączeniem urządzenia, a może być coś nie tak z urządzeniem.

Choć DominQ ma rację, że M5 jest podatna na uszkodzenie jeśli nie wgrany zostanie odpowiednio soft. W razie czego masz gwarancję?

• 0

#6 OFFLINE Filunek

Filunek

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 18:43

Myslicie zo to pomoze?

Dodano: 05 wrzesień 2017 - 19:41

no mam gwarancje, wyszlo mi szperanie w telefonie, podlczylem pod flash toola prosi o wcisniecie przycisku choc jest wcisniety

Dodano: 05 wrzesień 2017 - 19:43

co do telefonu przed ingerencja bylo dobrze

• 0

#7 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18936 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 21:01

Spróbować można.

Jak się nie uda, to prawdopodobnie w serwisie też się nie uda, więc zawsze masz jakąś możliwość.

• 0

#8 OFFLINE redrekin

redrekin

Nowicjusz

• 3 postów
  • Telefon:Xperia Z3
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:Inny

Napisano 22 październik 2017 - 14:23

Podepnę się pod temat. U mnie sytuacja taka sama , M5 Dual w trakcie wgrywania softu flashtoolem telefon stracił połączenie po kablu. Teraz jest martwy, nie działają żadne kombinacje z klawiszy, reset. Po podłączeniu do komputera czerwona dioda na stałe. Nie ładuje,bateria sprawdzona miernikiem. Po podłączeniu do Flashtoola komunikaty :ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool. ERROR - Drivers need to be installed for connected device.

Czy jest jakaś opcja żeby o ożywić? Gwarancji już nie ma.

• 0

#9 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18936 postów

Napisano 22 październik 2017 - 14:41

Niestety modele z Mediatekiem, a procesor tej firmy ma M5, żądzą się swoimi prawami i jakikolwiek problem podczas wgrywania = przycisk do papieru. Oczywiście nie zawsze, ale zazwyczaj.

Czy telefon w tryb Flashmode w ogóle wchodzi? Czy w Menedżerze Urządzeń pojawia się nowe urządzenie (SOMC Flash Device lub SEMC Flash Devic)?

• 0

#10 OFFLINE redrekin

redrekin

Nowicjusz

• 3 postów
  • Telefon:Xperia Z3
  • Android:Lollipop (5.1.1)

Napisano 22 październik 2017 - 15:32

Fajnie by było gdyby wchodził w e flashmode :) Niestety nie, po podłączeniu do komputera wykrywa go po chwili jako "nieznane urządzenie" a po kilkudziesięciu sekundach telefon znika z menadżera urządzeń. Po podłączeniu do Flashtoola wywala ,że nie ma sterowników do telefonu ( a są zainstalowane, wcześniej flashowałem ten telefon i inne M5 i M4), nic więcej nie da się zrobić, PCC też go nie wykrywa.

• 0

#11 OFFLINE Filunek

Filunek

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 22 październik 2017 - 16:08

Nno ja po tej akcji oddalem telefon do serwisu.wymienili plyte głowna. Znowu zachcialo mi sie grzebac i d*pa. Odblokowalem botloadera wgralem androida flashtoolem i nic. Nie che sie wlaczyc. o samo co wtedy. CZerwona lampka zero wykrywalnosci. JEdnynie com4 i to wszystko. Na nic nie reaguje....

Dodano: 22 październik 2017 - 17:08

Nno ja po tej akcji oddalem telefon do serwisu.wymienili plyte głowna. Znowu zachcialo mi sie grzebac i d*pa. Odblokowalem botloadera wgralem androida flashtoolem i nic. Nie che sie wlaczyc. o samo co wtedy. CZerwona lampka zero wykrywalnosci. JEdnynie com4 i to wszystko. Na nic nie reaguje....

a co powiedziecie o sp flash tool ? mozna tym sprobowac?

• 0

#12 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18936 postów

Napisano 22 październik 2017 - 16:32

Jak znajdziesz soft do wgrania przez niego. Niestety Sony ma swój program i swój format firmware, taki który jest (chyba, że po głębszym, rozpakowaniu plików się coś zmienia) niekompatybilny z programem SP Flash Tool.

• 0

#13 OFFLINE Filunek

Filunek

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 22 październik 2017 - 16:44

Jak znajdziesz soft do wgrania przez niego. Niestety Sony ma swój program i swój format firmware, taki który jest (chyba, że po głębszym, rozpakowaniu plików się coś zmienia) niekompatybilny z programem SP Flash Tool.

Juz wiecej nie tykam tego telefonu. MAskra do flashowania. Chcialem sobie polepszyc i znowu popsulem

• 0

#14 OFFLINE mossad

mossad

Coś tam skrobnął

• 12 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Premium
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:32.1.F.1.38 / R16C

Napisano 10 styczeń 2018 - 15:35

Mam tak samo jak wy. Wszystkie objawy i komunikaty. Tak sobie myślę że z tym SP Flash tool to nie taka głupia sprawa zwłaszcza że m5 jest na soc.mtk istnieją takie pliki scatter pod SPFT. Którymi można np.wgrać recovery a pamiętam że jak wgrywałem kernel z rootem aby potem wgrać recovery to potem po zrobieniu backup był on podpisany na karcie sd jako redmi note 2 a jest on na takim samym soc jak m5 i prawdopodobnie a raczej napewno wgrywa się na niego recovery przez spft. Łapiecie o czym myślę? Poszperałem trochę i faktycznie są pliki scatter pod soc mtk np do debrick albo wgrania recovery.
  • 0

#15 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18936 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:00

Tylko jeszcze potrzebujesz oprogramowania, które da się wgrać korzystając z SP.

A Redmi pojawił się dlatego, że autor nie skompilował TWRP pod M5, a po prostu zrobił port istniejącego dla Note 2.

• 0

#16 OFFLINE mossad

mossad

Coś tam skrobnął

• 12 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 15:55

Witam. Tak jak od jakiegoś czasu przeglądam fora i poradniki na temat owego zjawiska.Zapewne wy też.Wychodzi na to że mnustwo osób ucegliło sobie m5 w trakcie wgrywania romu przez flashtoola niestety na stronie z flashtoolem zbyt późno pojawiło się ostrzeżenie o tym że c5 i m5 można uwalić przez to że naciśnie się na Yes. Gdy FT pyta o skrypt fsc. Ale niby jest metoda aby odbrickować fona,napewno zainteresowani wiedzą o niej. Mam już praktycznie wszystko co potrzebne za wyjątkiem pliku do s1tool.
  • 0

#17 OFFLINE Adiq

Adiq

Coś tam skrobnął

• 11 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Operator:Orange

Napisano 03 kwiecień 2018 - 19:44

Niestety i mnie dopadło uceglenie M5. Najlepsze że podczas flaszowania które robiłem nie raz, żadnych błędów nic a po zakończeniu flaszowania niestety próby uruchomienia zakończone niepowodzeniem. Komputer nie widzi urządzenia jak wyżej. Znalazły się już jakieś patenty na odceglenie?

• 0

#18 OFFLINE mossad

mossad

Coś tam skrobnął

• 12 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 00:39

Nie ma niestety patentu np.test point .Tak samo w Sp Flash tool nie dałem rady w trybie death choć miałem kompletny room pod Sp Flash tool.

Muszę cię rozczarować niestety na tym modelu sony zrobiło bałagan z partycjami i S1 czyli boot jest na trzeciej partycji a nie jak za zwyczaj drugiej.

Tylko serwis i to taki prawdziwy... Trzeba wylutować eMMC bo tam siedzi bootloader osadzić w czytniku który skopiuje cały S1 potem wyczyszczeni eMMC i wgranie na nowo. Mój leżał mc. bo po wytłumaczeniu problemu serwisantowi stwierdził że mają takowy sprzęt i coooo i d*pa. Zadzwonili że nie ogarniają tego.

Teraz szukam jakiejś uszkodzonej sztuki aby płytę przełożyć bo te M5 strasznie spadły cenowo 150 200 można wyrwać.

Na YT są filmiki jak to robią ale w naszym kraju to chyba same Janusze co tylko ekran potrafią wymienić a i to czasem potrafią skopać.

• 0

#19 OFFLINE Adiq

Adiq

Coś tam skrobnął

• 11 postów
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Operator:Orange

Napisano 18 kwiecień 2018 - 20:42

Tez juz ogarniam jakas zepsuta m5 z pękniętym ekranem. Przeloźe płytę główna i cos z tego będzie.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: witam, potrzebuje, pomocy, xperia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.