Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Długie ładowanie od 99% do 100%

bateria xperia ładowanie xa problem sony

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE mmefju

mmefju

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia XA
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 26 wrzesień 2017 - 20:25

Witam. Posiadam Xperie XA jak już można wyczytać z profilu. Telefon kupiony tydzień temu. Generalnie tak jak w temacie chodzi o ładowanie. Ostatni 1% baterii 99 na 100 ładuje się bardzo długo. NIe zdążyłem zaobserwować ile czasu -  myśle że jest to jakieś 30/40 minut. Zauważyłem to gdy doładowywałem swoją baterię w dzień, bo gdy ładuję przez noc rano jest normalnie 100%, ponieważ telefon ładuje się kilka ładnych godzin podczas gdy śpię. Zastanawiam się czy jest to normalne i wiem że dużo osób przymknęłoby na to oko, gdyż można powiedzieć że nie jest to problem, ale będąc trochę pedantyczną osobą mi osobiście to przeszkadza i chciałbym dowiedzieć się czy tak ma być, czy jest to jakiś błąd. Gdzieś czytałem, że jest to pewna forma ochrony baterii Li-ion przed przeciążeniem. Proszę o jakieś sensowne wypowiedzi osób znających się na rzeczy, pozdrawiam :)

Użytkownik mmefju edytował ten post 26 wrzesień 2017 - 20:26

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Operator:Orange

Napisano 26 wrzesień 2017 - 21:22

Masz może włączoną optymalizację baterii? A może bardziej - wyłączałeś to? Bo oryginalnie jest to włączone, a, jak nazwa wskazuje, optymalizuje to ładowanie baterii.

• 0

#3 OFFLINE mmefju

mmefju

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia XA
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 26 wrzesień 2017 - 21:35

Masz może włączoną optymalizację baterii? A może bardziej - wyłączałeś to? Bo oryginalnie jest to włączone, a, jak nazwa wskazuje, optymalizuje to ładowanie baterii.

Wszedłem w Ustawienia -> Bateria  i znalazłem tą opcję (prawy górny róg). W 3 rubrykach ''niezoptymalizow.'' , ''aplikacje'' , ''wszystko inne'' nie mam żadnych aplikacji pozaznaczanych. Mam to zaznaczyć czy zostawić?

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Operator:Orange

Napisano 26 wrzesień 2017 - 22:01

To nei to. Optymizacja, czy jak to  Sony nazwało (a przynajmniej tak było na 6.0) znajduje się chyba w Ustawienia -> O telefonie -> Status.

Niestety nie pamiętam do końca nazwy i nie wiem jak tego wyszukać...

To jedyne co może wpływać (poza wgranymi przez Ciebie aplikacjami).

• 0

#5 OFFLINE PMokry

PMokry

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 14
  • 105 postów
  • Android:Nougat (7.0)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Mobile Vikings

Napisano 26 wrzesień 2017 - 22:14

W XA nie ma tych opcji optymalizacji ładowania jak w wyższych modelach.
  • 0

#6 OFFLINE uremytoy

uremytoy

Mod emeryt

• Reputacja: 46
  • 2203 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:LOS 14.1
  • Kernel:z romu
  • Operator:Play

Napisano 27 wrzesień 2017 - 09:48

Wg mnie nie ma się co przejmować. O ile dobrze pamiętam w mojej z1c było podobnie (w obu które miałem) tak samo na X8 czy xperii L. Po prostu te pokazywanie procencików jest niemiarodajne i tyle. Tak samo czemu np czasem jak bateria się rozładowuje na jednym procencie trzyma dłużej niż na innym

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bateria, xperia, ładowanie, xa, problem, sony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.