Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie
6.0.1

Concept-ify

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • Reputacja: 1956
  • 19658 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.5)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 23 grudzień 2017 - 22:42

Bo w sumie w OP nie ma, ale w samym temacie są ifnormacje wskazujące na odpowiedź.

To nie jest rom, jako rom, a jedynie mod Stock romu, a więc wymaga CZYSTEGO i NIEZMODYFIKOWANEGO stocka. Reszta partycji może być zmodyfikowana (kernel, aplikacje użytkownika).

• 0

#42 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1159
  • 9865 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:P (9.0)
  • Rom:PPP5.180810.010
  • Kernel:DarkMatter v0.7
  • Operator:Play

Napisano 23 grudzień 2017 - 22:44

Modyfikacja systemu - no w pierwszym zdaniu tematu nie ma nic o tym, nie no ;p. Na przyszłość radzę czytać treść tematów a nie tylko zobaczyć coś i "o biere". :)

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka
  • 0

#43 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 8
  • 136 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:różne już się próbowało
  • Kernel:j.w. :)
  • Operator:Nju-Mobile

Napisano 23 grudzień 2017 - 23:42

Ej, przeczytałem całe ;p

Nawet przeszedłem już wcześniej całą procedurę, tylko na całkiem czystym romie przywróconym do ustawień fabrycznych i nie mogłem przejść przez konfigurację - opisane klikanie w rogi ekranu nie zadziałało.

W każdym razie wgrałem na stocka i działa ;p właśnie piszę po wgraniu zip

I zadziałało mimo że przed chwilą miałem ten xz ui ;p

Dodano: 23 grudzień 2017 - 23:06
A, jednak nie. ;p tel się włączył, ale po napisaniu posta zauważyłem, że nie mam na dole przycisków i na górze panelu powiadomień :D

Więc lipa. Może by poszło gdybym wgrał że stockowym ui a nie tym od xz.

Na szczęście chwilę wcześniej zrobiłem backup w twrp i teraz przywróciłem i wszystko jest ok ;p

Dodano: 23 grudzień 2017 - 23:07
A, jednak nie. ;p tel się włączył, ale po napisaniu posta zauważyłem, że nie mam na dole przycisków i na górze panelu powiadomień :D

Więc lipa. Może by poszło gdybym wgrał że stockowym ui a nie tym od xz.

Na szczęście chwilę wcześniej zrobiłem backup w twrp i teraz przywróciłem i wszystko jest ok ;p

Dodano: 23 grudzień 2017 - 23:42
Odblokowałem sobie tryb wielu okien na stock (nie pexo) :)
Tyle, że tryb niedopracowany. Na pexo działał miodzio, a tego ze stocka praktycznie nie da się używać :D

Użytkownik mopide edytował ten post 23 grudzień 2017 - 23:49

• 0

#44 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• 136 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 10:59

:) zrobiłem sobie tę procedurę :) z przejściem konfiguracji najpierw i backupem po konfiguracji i bez czyszczeniu data po konfiguracji :) i powiem, że działa super telefon :) może nie ma tych fajnych funkcji co pexo, ale za to system zajmuje 3,11 GB więc ok 800-900 MB na własne aplikacje. Teraz dla mniej wymagającego użytkownika, który instaluje ich kilkanaście spokojnie wystarczy. Z zapisywanie zdjęć i muzyki na SD to pewnie zostanie jeszcze zapas.

Moim zdaniem użyteczny mod.
  • 0

#45 OFFLINE Fahrenheit

Fahrenheit

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)

Napisano 08 marzec 2018 - 20:52

Czołem, sprawdzałem na xda to podobno jest teraz metoda instalacji przez flash backupa, działa to na lekko może mocniej zmodyfikowanych systemach ;p chodzi mi o np odinstalowanie niektórych fabrycznych aplikacji, wgrany xposed, jakieś tam zmiany jeszcze jak zmiana czcionki Emoji i czy trzeba wykonać wipw telefonu? Najlepiej jak by ktoś kto robił tym sposobem napisał jak zrobić krok po kroku i czy nie ma jakiś mega problemów. Z góry dzięki za pomoc :))
  • 0

#46 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • 19658 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 22:05

Widzę, że nowsze wersje wyszły. Jutro lub pojutrze (o ile nie zapomnę) zaktualizuję pierwszy post.

• 0

#47 OFFLINE timothydalton

timothydalton

Bywalec

• Reputacja: 5
  • 36 postów
  • Telefon:Xperia M2
  • Android:Oreo (8.1)
  • Rom:LineageOS

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:19

Temat na xda wygląda juz zupełnie inaczej. Czas poprawić go...

Chwila, czy my rozmawiamy o tym samym systemie?  :mysli:

• 0

#48 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9865 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:29

Na xda się zmienia ale stamtąd nic nie można wyczytać a na 4pda to codziennie co innego, więc nie sądzę, by ktoś chciał aktualizować temat co chwilę.

• 0

#49 OFFLINE timothydalton

timothydalton

Bywalec

• 36 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:35

No ale chwila, na xda w wątku nie ma nic o patchach, paczkach UI z XZ... chyba, że przeglądamy ten sam temat. 

Jak możesz to podlinkuj odpowiednie wątki z zewnętrznych for.

Co do Concept-ify... rom miał mieć niby kernel SkyMelon8... wg mnie paczka z xda nie zawiera go a modyfikacje systemu wcale nie przynoszą większej ilości pamięci niż tzw. kastrowanie stocka z zbędnych aplikacji. Ok, są te 2-2,5 GB ale nie 5. Poza tym, to czysty stock bez gappsów.

Użytkownik timothydalton edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 21:45

• 0

#50 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • 19658 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:43

Wyszła wersja Concept-ify v2. Trzeba poprawić :P

Ale to może jutro? Przed chwilą meczyk się skończył, jeszcze chcę chwilkę poczytać i spać trzeba iść :)

• 0

#51 OFFLINE timothydalton

timothydalton

Bywalec

• 36 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:49

Popraw kiedy chcesz   :luzik:  jedynie zauważyłem, szukając czegoś ciekawego dla swojej M4A, że temat chyba wypadł z obiegu   :biggrin:

• 0

#52 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9865 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:51

Conceptify nie powiększa pamięci. Trzeba zrobić patche itd. No i ja na 4pda widziałem v5 już jakiś czas temu, więc nie wiem czemu ufać e pojedynczych postach od autora tego samego co na xda...

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#53 OFFLINE kakas

kakas

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia SP

Napisano 26 czerwiec 2018 - 22:38

Cześć. pewnie mnie zabijecie za pisanie w martwym poście ale mam mały problem na E2303 z wgraniem Conceptify. Wgrałem na czysto stock z tft robiąc wcześniej pełny wipe przez twrp, wykonywałem Instalacje zgodnie z instrukcją, patch AOSP, busy box, UI 2.0 i SMK9 i nadal mam bootloop, ktoś umie pomóc abym nie musiał wszystkiego od nowa?

• 0

#54 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9865 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 03:47

To nadal trzeba patch AOSP i inne rzeczy? Teraz nie wystarczy sam rom?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#55 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Autor tematu
  • 19658 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 16:48

Do romy w tym drugim temacie (Conceptify [2]) nie trzeba, to jest ten starszy ze zmianami partycji i tu trzeba. A właściwie można, bo AOSP to tylko patch modyfikujący UI.

• 0

#56 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• 136 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 10:18

cześć,

korzystam z tego rozwiązania do tej pory, bo daje ok 900 MB dodatkowych na własne aplikacje. dla mnie to sytuacja pod znakiem -> brakuje miejsca na wszystkie podstawowe aplikacje albo wystarcza :) stąd wolę to rozwiązanie ze zmianą rozmiarów partycji niż korzystać z wersji Concept-ify v3.0 i zostawić oryginalne rozmiary partycji.
mam temat dobrze obadany w moich M4 Aqua, a widzę, że pojawiło się w tym wątku kilka pytań:

1) po przywróceniu backupu w TWRP w systemie nie ma Gapps, ale zmieści się wersja pico z www.opengapps.org GAPPS wgrywam na końcu, po przywróceniu backupu.

2) nie ma Setup Wizarda, więc przed całą operacją po wgraniu czystego firmware trzeba poczekać, aż telefon uruchomi się, trzeba przejść cały program konfiguracyjny i dopiero wtedy backup

ZAWSZE ROBIŁEM BACKUP WSZYSTKICH PARTYCJI (nie tylko system i data)

3) Skymelon Kernel v9 -> brałem go z osobnego posta na XDA. można go wgrać przed zrobieniem backupu w TWRP lub po przywróceniu, nie ma to chyba większego znaczenia. system najlepiej chyba działa na tym Kernelu.

4) "jak mam parę aplikacji usuniętych to muszę wgrać system na nowo żeby działało" => najlepiej zaczynać od możliwie czystego stocka, autorzy pierwotnego posta na XDA pisali, że jak się wgrywa reduce pack na cześniej modyfikowany system może być bootloop. nie przeszkadza przejście przez Configuration Wizard ani wgranie Skymelon Kernela v9, te 2 rzeczy mam sprawdzone;

natomiast później jak już raz przywróciłem backup to oczywiście dalej sobie go modyfikowałem i za każdym razem bez problemu mogłem zrobić backup i przywrócić go na zmienione partycje.

5) dla tych, którzy mają problem gdy adb nie może odnaleźć pliku parted na karcie SD, mimo, że siedzi poprawnie w karalogu głównym: MOŻNA OPERACJE PRZEPROWADZIĆ W TERMINALU W TWRP :) ja tak zrobiłem i wszystko się udało bez najmniejszego problemu.

6) u mnie poszło bez busybox, chociaż i tak busybox na koniec zawsze wgrywam :)

7) supersu mam 2.82 razem z Skymelon Kernelem v9 już zrootowanym. więc raczej nie ma sensu kombinować ze starymi wersjami :)

8) nie wgrywam paczki AOSP => lubię ten wygląd ale jakoś mi nie pasuje w tym wydaniu, zostaję przy Xperia UI, tym bardziej, że M4_Reduce.zip zmienia ikonki na nowsze, zmienia też bootanimację na tę z nowszych telefonów Xperia.

kiedyś sprawdzałem tę modyfikację UI, ale wgrywałem ją dopiero po przywróceniu backup, jak już wiedziałem, że system wstaje bez tej modyfikacji.

9) "Wgrałem na czysto stock z tft robiąc wcześniej pełny wipe przez twrp, wykonywałem Instalacje zgodnie z instrukcją, patch AOSP, busy box, UI 2.0 i SMK9 i nadal mam bootloop," => a uruchamiałeś stock, po graniu Flashtoolem, zanim wykonałeś pozostałe operacje?

jeśli się zrobi wszystko zgodnie z instrukcją (dobrze, że została na Xperiasite.pl bo na XDA już jej nie ma) to NIE MA BATA! mamy odchudzony system i więcej miejsca na userdata. robiłem to wiele razy już i za każdym razem działało.

Dodano: 19 lipiec 2018 - 11:18

na koniec kilka screenów :)

1) widok na rozmiary partycji:

- rozmiar pamięci urządzenia wzrósł z 3,97 GB do 4,82 GB

- system: 99% zajęte - to już po moich modyfikacjach :)

2) look na mój pulpit :) głównie chciałem pokazać, że ma ikonki z nowszych modeli z systemem MM czy N.

3) wynik w Antutu v7.0.x :) 53000 co moim zdaniem jest mega jak na telefon sprzed 3 lat i nie jest to flagowiec. taki wynik wychodzi tylko ze Skymelon Kernel v9, który daje overclocking do 1,61 MHz i wiele innych usprawnień. na oryginalnym, stockowym kernelu w tej samej wersji Antutu wynik do coś ok. 44000

W Antutu 6.x.x wynik wychodził odpowiednio ok. 43000 przy Skymelon i 36000 przy stockowym kernelu.

Po prostu nowsza wersja Antutu nalicza więcej pktów :)

Wnioseki:

=> warto zrobić te kroki żeby mieć więcej miejsca na apki (żeby było tyle co w innych urządzeniach z 8 GB)

=> koniecznie Skymelon Kernel (poprawia wiele niedociągnięć oryginalnego kernela i zwiększa wydajność urządzenia).

Załączone pliki

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 6.0.1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.