Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Problemy po aktualizacji do 7.0

7.0 aktualizacja ghost touch

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Astral01

Astral01

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia XA
  • Android:Nougat (7.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 12 październik 2017 - 10:23

Witam,

Od momentu zainstalowania aktualizacji Androida do wersji 7.0, podczas rozmowy telefonicznej, t.j. podczas korzystania z aplikacji Telefon obecny jest tzw ghost touch.

Podczas rozmowy częstym jest uruchomienie np. trybu samolotowego, co kończy rozmowę, uruchomienie innych aplikacji, samoczynne wystukiwanie cyfr, itp.

Zakończenie rozmowy prze ze mnie, tego nie przerywa. Dopiero zablokowanie i odblokowanie telefonu przeciwdziała ghost touch.

Czujnik zbliżenia działa normalnie, za każdym razem włącza i wyłącza podświetlenie. Nie mam żadnego szkła czy foli na wyświetlaczu. Przed aktualizacją do 7.0 ten problem nie występował.

Teraz podczas rozmowy, po odebraniu lub po wybraniu numeru po prostu blokuje telefon i takiego problemu nie ma.

Próbowałem korzystać z innych aplikacji do rozmowy ale ostatecznie każda testowana przełączała się do domyślnej aplikacji Telefon podczas samej rozmowy. 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim i wie jak to naprawić ? 

BTW, po aktualizacji zniknęła połowa oryginalnych dzwonków, szukałem na necie ale nie znalazłem jakiegoś zbioru. Czy wiecie, gdzie mogę je znaleźć i wgrać z powrotem ?

Pozdrawiam

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1843
  • 18549 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.4)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 12 październik 2017 - 14:39

A Ustawienia Fabryczne były robione?

Bo to niekompatybilne dane są zazwyczaj problemem.

A dzwonki, to można łatwo wyjąć z pliku z oprogramowaniem. We Flashtoolu jest opcja rozpakowania pliku .sin, co daje plik .ext4, a to już obraz, który łatwo zamontować i przeglądać.

• 0

#3 OFFLINE Astral01

Astral01

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 2 postów
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 13 październik 2017 - 13:29

Przywracałem ustawienia fabryczne dwukrotnie.

Po przywróceniu, to samo.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18549 postów

Napisano 13 październik 2017 - 13:35

To może coś się niepoprawnie wgrało. Wtedy przywrócenie ustawień nic nie zmieni i jedynie reflash pomoże.

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Albo powrót do 6.0.

• 0

#5 OFFLINE rytmik

rytmik

Nowicjusz

• 3 postów
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 21 grudzień 2017 - 23:19

Witam. Poszukując takiego tematu udało mi się trafić na ten sam problem co u mnie. Również po aktualizacji do 7.0 po skończonej rozmowie cały ekran głupieje a w zasadzie drży z otwartą belką. Włącza się latarka, punkt dostępowy, lub cokolwiek innego. Dopiero zablokowanie i odblokowanie ekranu daje możliwość poruszania się po nim i wyłączenie tego co samo się uruchomiło. Nie pomaga naprawa Xperia Companion ani ustawienia fabryczne. Nie pomaga również wgrywanie flashtoolem innych oficjalnych romów we wszystkich kompilacjach. Co lepsze to mój telefon jest po wymianie na gwarancji płyty głównej i rzecz się dzieje taka sama również na tej nowej. Nie interesuje mnie powrót do 6.0 bo nie zdzierżę powiadomień o aktualizacji a o odblokawaniu bootloadera to już w ogóle nie ma mowy. Nie mam zamiaru tracić jakości zdjęć. Jeżeli jeszcze ktoś się z tym zderzył a może ma na to jakieś antidotum to proszę o poradę.

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 18549 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 23:57

Coś jest na rzeczy: 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Jedyny pomysł, to wejść w Ustawienia -> Ułatwienia Dostępu (chyba tak się to menu zwie) i uruchomić opcję, aby przycisk Power rozłączał połączenie. Wtedy ekran nie musi działać, aby się rozłączyć.

A tak to liczyć (możliwe, że jest na co) na nową aktualizację.

PS. Jaką wersję systemu masz? 33.3.A.1.97 czy 33.3.A.1.115?

• 0

#7 OFFLINE rytmik

rytmik

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 22:37

Mam już najnowszą wersję 33.3.A.1.115 i myślę że jeżeli jest to szerszy problem to Sony powinno coś z tym zrobić bo pomimo siły przyzwyczajenia chyba zmienię markę po wielu latach. Będę próbował zastosować twoją wskazówkę. Jeżeli chodzi o czujnik zbliżeniowy to w testach działa prawidłowo co do tematu z linku to rzeczywiście ekran podczas rozmowy włącza się co kilka sekund i gaśnie. Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Dodano: 22 grudzień 2017 - 22:37

No i pomysł nie sprawdził się. Dzisiaj dodatkowo po skończonej rozmowie znów zaczęło wszystko wariować z otwartą belką a zegar na pulpicie zmienił kolor na czerwony po czym z niego zniknął całkowicie. Mam chyba dość soniaków na ten moment. Pozdrawiam.

• 0

#8 ONLINE PMokry

PMokry

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 12
  • 85 postów
  • Telefon:Inny
  • Operator:Mobile Vikings

Napisano 22 grudzień 2017 - 22:56

W mojej dzieje się czasami coś podobnego. Na gwarancji wymienili mi chyba wszystko z wyjątkiem płyty głównej.

Niestety wkurza mnie to, tak samo jak bateria, która w połowie dnia domaga się ładowania.

• 0

#9 OFFLINE rytmik

rytmik

Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 15:28

Zauważyłem coraz więcej problemów z tym modelem w necie. Pozostaje mieć nadzieje na jakieś poprawki ze strony Sony. Ja chyba wrócę jednak do MM, bo moja cierpliwość się powoli kończy. Wszystkie objawy pokazują się po lub w trakcie każdej rozmowy.  Ja jestem po wymianie płyty tak jak pisałem i sądząc po twoim przypadku wymiana reszty też nie ma sensu. Na ten moment jestem już przekonany, że to mój ostatni telefon tej firmy.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 7.0, aktualizacja, ghost touch

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.