Jump to content

Dylematy jak co dwa lata... wymiana telefonu

Recommended Posts

Cześć,

mimo, że nie jestem związany żadnymi umowami z żadnymi operatorami to co dwa lata wymieniam telefony. 

Przez jakiś czas były to kolejne modele Samsungów od SII do S4, kiedy to pokłóciłem się mocno z serwisem i postanowiłem przesiąść się na Xperie; była Z3 Dual SIM, aktualnie Z5 Premium Dual SIM i... 

teraz mam dylemat, mam swoje trzy (a może więcej) typy, każdy ma wady i zalety - poproszę o rzeczową dyskusję, może pomoże mi to w podjęciu decyzji:

1. Samsung S8+ Dual SIM 128GB

- zalety; w zasadzie same, dobry wyświetlacz, nowy model który powinien być jeszcze długo aktualizowany, niezły aparat, IP68, 128GB nie będzie wymagał dołożenia karty pamięci - Dual SIM nawet hybryda spełni swoje zadanie, genialny design

- wady; wersja 128GB tylko z rynku HK (z gwarancją realizowaną w Polsce), czytnik linii papilarnych "na plecach" no i cena około 3.600 zł

2. Samsung Note8 Dual SIM

- zalety; podobne do S8+

- wady; dostępna tylko wersja 64GB, Dual SIM hybryda, nie wiem czy ten gabaryt nie jest przesadą; jeszcze nie miałem okazji "pomacać" tego telefonu no i cena około 3.600 zł

3. Sony Xperia XZ Premium Dual SIM

- zalety; super slow motion, dobry aparat, wyświetlacz 4K, doskonale działający tryb Stamina, IP68, czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania z boku, gabaryt i proporcje ekranu jak dla mnie idealne

- wady; trącący lekkim archaizmem design, pamięć 64GB i znowu Dual SIM hybryda - jak w przypadku Note8, cena około 2.700 zł

4. Może Huawei Mate 9 Pro?

5. Może LG V30?

zdaję sobie sprawę, że to forum Sony ale S8+ Dual SIM 128GB byłby idealny gdyby nie ten czytnik linii papilarnych na plecach i cena o prawie 1kPLN wyższa od Sony.

Homo sapiens non urinat contra ventum

Powiem tak ja mam XZ Premium Dual Sim z kartą 256.

320 GB razem wystarczy :D

Kupiłem ją przede wszystkim ze względu na design, tak że zależy co się komu podoba.

Poczytaj o reszcie żeby nie było wtopy jak z Huawei P10 (miałem kupić plusa) a okazało się że jest 6 nieformalnych wersji które losujesz w sklepie.

- słaby ram dobry flash

- słaby ram zły flash

- słaby ram jeszsze gorsz flash

- dobry ram dobry flash

- dobry ram zły flash

- dobry ram jeszsze gorsz flash

No i jak już odrzucisz te co mogą być wtopą to zastanów się co Ci się tak na prawdę podoba a nie trzymaj się kurczowo parametrów które nieznacznie się różnią.

Zdf7pzK.png
Sony G8142 + Samsung Evo Plus 256 GB U3 + SCSG10 + UCH20 + UCB20 + MH750 + 3MK Flexible Glass H7 | Android 9.0.0

Powiem tak ja mam XZ Premium Dual Sim z kartą 256.

320 GB razem wystarczy :D

(...)

No i jak już odrzucisz te co mogą być wtopą to zastanów się co Ci się tak na prawdę podoba a nie trzymaj się kurczowo parametrów które nieznacznie się różnią.

A które z wymienionych mogą być wtopą? Huawei czy LG, a może Samsungi? Teraz pytam zupełnie poważnie, bo po wtopie Samsunga z Note7 o jakiś większych problemach z S8+ czy Note8 nie słyszałem.

Huawei P10 Lite kupił sobie mój 10 letni syn! He he he, gadżeciarstwo w genach ;-)

No właśnie dlatego zasadniczo biorę pod uwagę tylko trzy pierwsze telefony. XZ Premium bardzo mi się podoba, doskonałym rozwiązaniem, pewnie opatentowanym przez Sony jest czytnik palucha w przycisku zasilania, ale... Dual SIM hybryda (korzystam z dwóch kart - jedna rozmowna, druga transmisja danych) i coś trzeba wybrać albo 64GB pamięci albo dwie karty SIM. Gdyby była wersja XZ Premium Dual SIM z pamięcią 128GB to bym się nie zastanawiał.

Z tych bierz S8.

Chyba, że weźmiesz One Plus 5 lub poczekasz na 5T? To chyba lepszy wybór, niż te podane, przynajmniej wg mnie.

Xiaomi Mi Max 3 6/128 (Nitrogen)

Region: China

Kolor: czarny

Bootloader: odblokowany

System: 10 (Q) 

Rom: AospExtended 7.0 Alpha

Kernel: AFRKernel (4.4.197)

Poprawki: 5 listopada 2019

Recovery: OrangeFox R10.0

Karta: ESTRELLA Rabbit Pattern 128GB (UHS-I U3 V60)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposed, Tiles, EdgeGestures561 DPI

Operator: Play Duet LPlay Rok Ważności Konta

Etui: Nillkin Glitter Bling

Wear: Amazfit Pace (A1612)

Kolor: czarny

System: 5.1.1 (Lollipop)

Rom: stock 2.8.5.0

Kernel: stock (3.10.14)

GPS: 19074

Pasek: czarny, metal

Etui: plastikowa ramka

Motorola Moto Z3 Play (XT1929-8)

Region: Reteu
Kolor: deep indigo

System: 9.0 (Pie)

Rom: stock PPWS29.131-27-1-15

Kernel: stock (4.4.153)

Poprawki: 1 listopada 2019

Recovery: TWRP 3.3.1-v4

Karta: SanDisk Ultra 128 GB (UHS-I U1)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposedTilesEdgeGestures320 DPI

Operator: Orange Free na kartę

Etui: aluminiowa ramka

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio offGRID Power Pack

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Insta-Share Projector

• Moto Power Pack

• Moto Style Shell (czarny, nylon)

• Polaroid Insta-Share Printer

Wear: Xiaomi Mi Band 4

FW: 1.0.7.44

To mi się wydaje, że oni coś więcej o tych modelach wiedzą i warto im wierzyć. Tylko, czy te 64 GB Ci starczy? Albo zabul więcej za wersję 256 GB :P

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

Szczerze jakbym miał dać 3000 ponad za telefon i mieć różowy ekran z którym samsung nic nie potafi do tej pory zrobić to wolałbym zostać ze starym telefonem do tego dochodzi słabsza optymalizacja. W takiej cenie to obecnie najlepszym wyborem jest albo XZ Premium albo U11 

Polecam jeszcze obejrzeć Xiaomi Mi Mixa 2 w wersji 6/256 (albo 8/128, jeśli wolisz więcej RAMu).

Plusy: Dual Sim, check, fajowy dizajn, check, sporo pamięci ROM, check, długie i częste aktualizacje, check, Xiaomi lepsze, check

Minusy: Palec trzeba przykładać z tyłu, IPS, brak radia i wejścia jack

Cena: $610 (obecnie) za wersję 6/256 + parę dolców na Priority Line (ogromna szansa na brak VATu, bo przesyłka jest "wysyłana" z UK) z GearBest, gwarancja na rok (trzeba wysłać do Chin (ale płacąc przez PayPal oni zwracają za wysyłkę, GB chyba też)..

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

Zwracaj uwagę na rodzaj pamięci RAM DDR3 czy DDR4 oraz na rodzaj pamięci flash (eMMC czy UFS no i jaka UFS).

Zdf7pzK.png
Sony G8142 + Samsung Evo Plus 256 GB U3 + SCSG10 + UCH20 + UCB20 + MH750 + 3MK Flexible Glass H7 | Android 9.0.0

Szczerze jakbym miał dać 3000 ponad za telefon i mieć różowy ekran z którym samsung nic nie potafi do tej pory zrobić to wolałbym zostać ze starym telefonem do tego dochodzi słabsza optymalizacja. W takiej cenie to obecnie najlepszym wyborem jest albo XZ Premium albo U11

Opcje pozostania przy obecnym też rozważam. Ale ostatnio Z5 Premium bardzo szybko traci na wartości. Za parę miesięcy to go nawet za 1kPLN nie sprzedam

Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka

Za rok to S8+ będzie warte z 1700 zł ;) 

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Praktycznie czego nie wybierzesz powinno być ok. Ja wybrałem XZ Premium, bo prostu lubię ten jak to określiłeś lekki archaizm. 

Gdybym jednak stawiał na aparat i zależałoby mi na zaokrąglonych brzegach wybrałbym Samsunga. Note też jest ok, ale jeżeli wymieniasz telefon co dwa lata, to uważam, że może to być przerost formy nad treścią. Wydajnościowo to urządzenie będzie niewiele lepiej wypadało, a nie wiem co byś musiał robić na S8+, aby tam na to narzekać. Dodatkowo Note gorzej trzyma na baterii i jest cięższy.

Podstawowe pytanie od którego by trzeba było zacząć, to jaka bryła Ci się nie podoba lub podoba najmniej. Z pierwszego posta wnioskuje że może być to XZ Premium. Jeśli tak, to ją odrzuć (jestem fanem Xperii, ale nic na siłę). Funkcje slow motion, 4K to raczej tylko dodatki bez których można się obejść. 

Potem sprawdziłbym na Twoim miejscu czy lepiej mi leży w dłoni S8+ czy Note. Jeżeli wielkość i waga Note by mi nie przeszkadzała, wybrałbym jego (pod warunkiem tej samej ceny). Jeżeli natomiast S8+ obsługiwałoby mi się przyjemniej, to pomimo słabszej specyfikacji skłaniałbym się bardziej ku niemu.

Innych telefonów z listy nie biorę pod uwagę. 

Powyższa logika jest dobra o ile ktoś nie ma osobistych sympatii lub niechęci do jakiejś marki. Każdy wybór będzie dobry, bo wypisałeś topowe produkty. Każdy z tych telefonów będzie miał coś czego nie ma inny, każdy będzie miał jakieś wady. Samsungi generalnie lepiej sobie poradzą sobie przy robieniu zdjęć w trudnych warunkach. Ja np. tego nie potrzebuje, jestem zadowolony z możliwości XZ Premium więc to nie jest dla mnie silny argument, ale jeżeli Ty dużo fotografujesz to się nie zastanawiaj. Tak samo, mnie nie jaramieć zaokrąglony ekran, jeśli Ciebie tak - wybór jest prosty.

Sony ma to 4K i slow motion - cieszę się, że to jest, ale szczerze mówiąc sprawdziłem to kilka razy i teraz rzadko już wykorzystuje. Z resztą masz Z5 Premium to pewnie wiesz jak to jest. Bardziej przekonało mnie to, że są w nim dwa głośniki, czytnik w wygodnym miejscu oraz dwustopniowy spust aparatu. Lubię też ten interfejs i mam słabość do marki. Jeszcze bym podmienił obudowę na tą z XZ1 i by było idealnie. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Za rok to S8+ będzie warte z 1700 zł ;) 

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Praktycznie czego nie wybierzesz powinno być ok. Ja wybrałem XZ Premium, bo prostu lubię ten jak to określiłeś lekki archaizm. 

Gdybym jednak stawiał na aparat i zależałoby mi na zaokrąglonych brzegach wybrałbym Samsunga. Note też jest ok, ale jeżeli wymieniasz telefon co dwa lata, to uważam, że może to być przerost formy nad treścią. Wydajnościowo to urządzenie będzie niewiele lepiej wypadało, a nie wiem co byś musiał robić na S8+, aby tam na to narzekać. Dodatkowo Note gorzej trzyma na baterii i jest cięższy.

Podstawowe pytanie od którego by trzeba było zacząć, to jaka bryła Ci się nie podoba lub podoba najmniej. Z pierwszego posta wnioskuje że może być to XZ Premium. Jeśli tak, to ją odrzuć (jestem fanem Xperii, ale nic na siłę). Funkcje slow motion, 4K to raczej tylko dodatki bez których można się obejść. 

Potem sprawdziłbym na Twoim miejscu czy lepiej mi leży w dłoni S8+ czy Note. Jeżeli wielkość i waga Note by mi nie przeszkadzała, wybrałbym jego (pod warunkiem tej samej ceny). Jeżeli natomiast S8+ obsługiwałoby mi się przyjemniej, to pomimo słabszej specyfikacji skłaniałbym się bardziej ku niemu.

Innych telefonów z listy nie biorę pod uwagę. 

Powyższa logika jest dobra o ile ktoś nie ma osobistych sympatii lub niechęci do jakiejś marki. Każdy wybór będzie dobry, bo wypisałeś topowe produkty. Każdy z tych telefonów będzie miał coś czego nie ma inny, każdy będzie miał jakieś wady. Samsungi generalnie lepiej sobie poradzą sobie przy robieniu zdjęć w trudnych warunkach. Ja np. tego nie potrzebuje, jestem zadowolony z możliwości XZ Premium więc to nie jest dla mnie silny argument, ale jeżeli Ty dużo fotografujesz to się nie zastanawiaj. Tak samo, mnie nie jaramieć zaokrąglony ekran, jeśli Ciebie tak - wybór jest prosty.

Sony ma to 4K i slow motion - cieszę się, że to jest, ale szczerze mówiąc sprawdziłem to kilka razy i teraz rzadko już wykorzystuje. Z resztą masz Z5 Premium to pewnie wiesz jak to jest. Bardziej przekonało mnie to, że są w nim dwa głośniki, czytnik w wygodnym miejscu oraz dwustopniowy spust aparatu. Lubię też ten interfejs i mam słabość do marki. Jeszcze bym podmienił obudowę na tą z XZ1 i by było idealnie. 

Wreszcie głos rozsądku.

Ostudziłeś mnie nieco. Miałem w ręku S8+ i nie ukrywam, że chyba lepiej leży w dłoni niż Z5 Premium, chociaż wbrew logice cięższy telefon bardziej mi odpowiada. Możliwości foto nawet Z5 są dla mnie wystarczające. Niechęć to mam ale do serwisu Samsunga, między innymi dlatego po paru modelach tego producenta przesiadłem się na Sony! Jeśli chodzi o ergonomie to czytnik w przycisku zasilania to Sony tutaj wygrało pulę. Ładniejszy wg mnie jest S8+, w Note8 kusi mnie rysik i obsługa telefonu przy jego pomocy. Korzystam z dwóch kart sim, jedna do gadania druga do transmisji na której mam gigantyczny pakiet danych. Zdarza mi się używać telefonu jako przenośnego Hotspot (ale przy dual sim jest to kłopotliwe, bo przy odbieraniu połączenia rozłącza transmisję danych). Używam telefonu głównie do obsługi poczty, nawigacji w samochodzie, czasem szybkich korekt zapisów w Excelu, sporadycznie zdjęcia (chyba, że to są wakacje i nie zawsze jest pod ręką lustrzanka), czasem FB, czasem przeglądanie Netu, jak gdzieś wybieram się bez samochodu to jako odtwarzacz muzyki na słuchawkach BT, chyba, że to samolot, więc wtedy obowiązkowo na kablu. Zazwyczaj mam też przy sobie Z3 Tablet Compact, więc... 

Niestety wszystkie trzy wymienione telefony w opcji Dual SIM to hybrydy; XZ Premium ma tylko albo aż 64GB miejsca na moje rzeczy; S8+ i Note8 można kupić w wersjach z 128GB a Note8 z 256GB, ale to już kosmiczne ceny. 

Skończy się chyba tak, że na razie zostanę przy swojej Z5 Premium licząc się z tym, że za pół roku będzie warta mniej niż 1kPLN, ale może pojawi się jakiś kolejny, ciekawy flagowiec a obecną generację "przeczekam".

Zależy, czy znowu podpiszą podobną umowę produkcyjną, bo tylko to było powodem "blokowania" 835.

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Power Pack

Właśnie wróciłem z wycieczki do MM i salonu Samsung. Miałem okazję na spokojnie "podotykać" sobie i S8+ i Note8. Szczerze, nie wiedziałem, że na żywo jest taka mała między nimi różnica. Jeśli chodzi o design, zdecydowanie Note8 bardziej mi się podoba i chyba lepiej leży w dłoni niż S8+ i XZ Premium. Ładny telefon, trzeba przyznać. Porównałem w tych samych warunkach wyświetlacze Note8, S8+ i mojej Z5 Premium i... chyba obraz wyświetlany przez Z5 Premium najbardziej mi odpowiada. Kompletną pomyłką w Samsungach jest czytnik na plecach.

Rozmowa z Panami z salonu Samsung na temat różnic między S8+ i Note8 była jak rozmowa o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi. (Ten ma rysik, ten ma większą baterię, ten ma nowsze oprogramowanie ale ten też będzie miał, ale obydwa mają Samsung DEX - z którego i tak nie mam zamiaru korzystać, a ten ma ładnie zaokrąglone rogi, a ten bardziej klasyczny kształt, a ten obsługuje dwie spięte aplikacje a w tym można szybciej się przełączać... itd, itp...)

Gdybym miał podjąć decyzję TYLKO na podstawie ich wiadomości i informacji, które starali mi się przekazać to bym wybrał... Sony Xperia XZ Premium!

Na dzień dzisiejszy mój własny prywatny i osobisty ranking z króciutkim uzasadnieniem:

1. Samsung Galaxy S8+ Dual SIM, 64GB, cena: 3.050,00 - świetne parametry, przyjazny design, cena "do przełknięcia", dostępny aktywny uchwyt samochodowy Brodit, mimo czytnika linii papilarnych na plecach - miejsce 1.

2. Sony Xperia XZ Premium Dual SIM, 64GB, cena: 2.999,00 - świetne parametry, lekko archaiczny ale wciąż ciekawy (nieszablonowy jak na dzisiejsze czasy) design, cena "do przełknięcia", czytnik linii papilarnych tam gdzie być powinien, niedostępny aktywny uchwyt samochodowy Brodit - dlatego miejsce nr 2

3. Samsung Galaxy Note8 Dual SIM 64GB, cena: 3.650,00 - wszystko fajne, parametry (dostępna dla użytkownika pamięć jak w dwóch pozostałych; więcej RAM), design, fajnie leży w dłoni, masa telefonu co dla mnie akurat jest zaletą, wadą jest czytnik linii papilarnych w mało intuicyjnym miejscu, nie wiem, czy w tym wypadku warto dopłacać 600 zł do 2GB RAM więcej i rysika w stosunku do S8+

4. Samsung Galaxy Note8 Dual SIM 128GB, cena: 4.232,99 - wszystko REWELACJA, parametry, design, fajnie leży w dłoni, masa telefonu, wadą jest czytnik linii papilarnych i największa wada, która moim zdaniem dyskwalifikuje ten świetny telefon - JEGO CENA!

Sprawa oczywiście pozostała nierozwiązana. 

Gdybym miał się decydować dzisiaj to wg powyższej kolejności.

Póki co moja Xperia musi trafić do "doktora" bo przestało działać gniazdo 3,5mm o ile naprawią w ramach gwarancji postaram się ją sprzedać i zastanowić nad kolejnymi krokami.

Wielkie dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi ;-)

Edited by Reseller

Widzę że w tym podsumowaniu nie wypisałeś wad a chyba też się powinny znaleźć żeby wiadomo było na czym ci najbardziej zależy. No ja tak jak pisałem wcześniej różowy ekran i słaba optymalizacja w S8 jest nie do przełknięcia, a na twoim miejscu rozważyłbym jeszcze HTC U11 który jest bardzo udanym modelem. 

Widzę że w tym podsumowaniu nie wypisałeś wad a chyba też się powinny znaleźć żeby wiadomo było na czym ci najbardziej zależy. No ja tak jak pisałem wcześniej różowy ekran i słaba optymalizacja w S8 jest nie do przełknięcia, a na twoim miejscu rozważyłbym jeszcze HTC U11 który jest bardzo udanym modelem.

Właśnie skoro S8 na starcie ma zauważalne wady i jak to Samsung nie ma w zwyczaju długo aktualizować swoje telefony. A XZ Premium single sim posiadam od miesiąca o powiem tak aktualizacje wychodzą, wsparcie w moim przypadku to jest ulica dalej od mojego miejsca pracy. Gdybym nie kupował go w Play to kierował bym się wsparciem (aktualizacje) i baterią ile trzyma. Tu Xiaomi przodują. Nadkładka Miui jest wg mnie godna uwagi. XZ Premium trzyma ok 2 dni przy dobrych ustawieniach.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Ja tam nie patrzę np na aparat, bo mam dedykowane urządzenia do tego. Wybrałem Xperię bo dźwięk był dobry do słuchania na moich słuchawkach.

Edited by Arczi_Cross

Wolałem przywołać tzw selekcję pozytywną. Najważniejsze rzeczy na których mi zależy wypunktowalem. Oczywiście nie ma telefonu idealnego. Wolałem skupić się na plusach poszczególnych aparatów a minusy wyczytałem z Waszych podpowiedzi.

Wysłane z mojego E6833 przy użyciu Tapatalka

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .