Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Sony xperia Z3 Nie włącza się

włącza

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE an0nek

an0nek

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Xperia Z3
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 11 listopad 2017 - 14:32

Witam posiadam sony xperia z3 już 3lata. Przez te 3lata NIC się nie działo do dzisiaj, przestał działać nie włącza się, przy nano  sim ten przycisk OFF też nic nie daje. Tylko po podłączeniu świeci się dioda na czerwono i to tyle. Dodam też że 2dni temu nagle telefon nie mógł  sieci znaleźć. Co robić ?

Użytkownik an0nek edytował ten post 11 listopad 2017 - 14:33

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 11 listopad 2017 - 15:40

Czerwona dioda oznacza problem z zasilaniem. Może być to związane z bardzo niskim poziomem baterii lub jakimś uszkodzeniem. To pierwsze można "naprawić" poprzez dłuższe ładowanie jakąś mocniejszą ładowarką (EP880 z 1,2A też wystarczy), np. przez noc.

• 0

#3 OFFLINE an0nek

an0nek

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 2 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 08:10

Zrobiłem to co napisałeś i nic to nie dało

• 0

#4 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 694
  • 5673 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33

Napisano 12 listopad 2017 - 16:38

Czy telefon ani na chwilę nie uruchomił się na ładowarce?

Można spróbować podłączyć go kablem do komputera w trybie flashmode i zobaczyć czy się nie wyłączy po kilku, kilkunastu sekundach. Można np. obserwować Menadżer urządzeń i nasłuchiwać z głośnika, czy sprzęt po prostu nie ulegnie rozłączeniu. Zazwyczaj w przypadku mocno rozładowanego akumulatora tak się dzieje. 

Wciśnij klawisz ściszania i trzymając tak podłącz urządzenie do komputera. Usłyszysz dźwięk informujący o podłączeniu, a jeżeli nigdy nie wgrywałeś oprogramowania to również pojawią się monity w sprawie sterowników. To drugie możesz na tym etapie olać. Nasłuchuj czy sprzęt się nie rozłączy (dzwiek). 

3 lata to dużo jak na akumulator w telefonie. Możliwe, że Twój wyzionął już ducha. 

• 0

#5 OFFLINE MarioEK

MarioEK

Nowicjusz

• 1 postów
  • Rom:Stock Play

Napisano 18 marzec 2018 - 15:55

Witam, czy mógł bym odgrzać ten temat.

Nie chcę zakładać kolejnego tematu a u Mnie objawy są takie same.

Pewnego dnia xperia się wyłączyła tak jak by padła bateria, nie kojarzyłem ile było procent przed wyłączeniem więc stwierdziłem że się rozładowała, próbowałem ją naładować i nic , czerwona dioda dziwnie mrugała , czym dłużej była na ładowarce tym dłużej dioda świeciła po czym przerywała i znów świeciła i tak w kółko, poczytałem trochę forum i podłączyłem Ja na noc pod mocniejszą ładowarkę, nic się nie zmieniło, po kolejnej nocy ładowania telefon zaczął reagować, w tej chwili już się ładuje do 100% ale przy próbie włączenia zawiesza się na Logo Sony Xperia, pomaga soft reset i tak w kółko.

Telefon mam już ponad 3 lata a nigdy do tej pory nie było problemu z baterią, zawsze ładowana na noc, patrząc na % przed podłączeniem ładowarki śmiało mógł by wytrzymać 1,5 dnia

szukałem jakiegoś podobnego tematu ale wiele dotyczy podobnych problemów ale z różnym rozwiązaniem.

Proszę o pomoc.

• 0

#6 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 694
  • 5673 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33

Napisano 18 marzec 2018 - 19:51

Telefon mam już ponad 3 lata a nigdy do tej pory nie było problemu z baterią, zawsze ładowana na noc, patrząc na % przed podłączeniem ładowarki śmiało mógł by wytrzymać 1,5 dnia

To, że do tej pory nie było problemu nic nie znaczy niestety. Akurat ten typ akumulatorka potrafi paść z dnia na dzień i nic z tym nie zrobisz. Ostatnio taka sytuacja przytrafiła mi się w Smartwatchu 3 i skończyło się wymianą. Objawy były podobne, ewidentnie nie było podtrzymania napięcia, lub było ono zbyt małe - urządzenie włączało się pod ładowarką w kółko i gasło, aż w końcu przestało bo to jeszcze bardziej wyczerpało baterię.

Ty jednak piszesz, że u Ciebie telefon się zwiesza, czyli jak domniemam potrafi się świecić przez dłuższy czas póki go nie zresetujesz? Jeżeli tak, to spróbuj polecieć tym poradnikiem. W zasadzie nic nie tracisz, a jeżeli rozłączy Ci telefon w trakcie procesu flashowania, będzie wiadomo, że akumulator do utylizacji. 

Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#7 OFFLINE tuptus

tuptus

Nowicjusz

• 4 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Dual
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:43

cześć , podepnę się tutaj 

próbowałem wgrać nowego androida ponieważ po aktualizacji do 6,0  cały czas gubił zasięg. 

robiłem wszystko jak w instrukcji ale coś jest nie tak , teraz telefon wcale się nie włącza ...dioda też nie świeci ...po podłączeniu do kompa wyskakuje info nie rozpoznano urządzenia . z góry dzięki za wskazówki co dalej zrobić :)

Załączone pliki

• 0

#8 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 21:15

Mógłbyś zajrzeć do Menedżera Urządzeń? Po podłączeniu urządzenia w trybie Flashmode najlepiej, aby pokazało się urządzenie - może być ze znakiem zapytania. Poprawnie powinno być SOMC Flash Device (lub SEMC Flash Device).

• 0

#9 OFFLINE tuptus

tuptus

Nowicjusz

• 4 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Dual
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 16 sierpień 2018 - 21:22

i tak jest :)

Załączone pliki

• 0

#10 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 21:25

Wygląda, że jest OK. W takim razie najlepiej chyba usunąć (ale bez sterowników), a następnie odłączyć (o ile podłączony  dalej jest) telefon i podłączyć jeszcze raz.

• 0

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.