Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Jaka ochrona dla xperii XZ? Czy potrzeba szkło?

jaka ochrona xperii potrzeba szkło

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE SlyNq13

SlyNq13

Mózg

• Reputacja: 0
  • 152 postów
  • Telefon:Xperia Z3
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Rom:Stock
  • Operator:Play

Napisano 10 grudzień 2017 - 13:12

Witam, kupiłem xperie xz. Czy na ekran potrzeba jakieś szkło hartowane? Czy nie rysuje się on? Bardzo nie lubię nic naklejac na ekran dlatego pytam. Plecki podobno łatwo zarysowac. Więc może poprostu zamykane etui wystarczy. Czekam na wasze opinie 

• 0

#2 OFFLINE Mieschko

Mieschko

Zaczyna się uczyć

• 21 postów
  • Telefon:Xperia XZ
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Operator:Orange

Napisano 10 grudzień 2017 - 13:22

Ja sobie chwalę

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#3 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 694
  • 5649 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 10 grudzień 2017 - 16:11

Potrzebne. Każdy smartfon porysujesz jak się postarasz. Stosuje się co prawda specjalne technologie typu Gorilla Glass, ale jak nie nakleisz folii lub szkła, to bardzo szybko zaczniesz zauważać pojawiające się rysy. No chyba, że używasz telefonu tylko w biurze i większość czasu spędza on na blacie.

Nie wiem co robisz prywatnie, jaką masz pracę, czy lubisz chodzić na imprezy, jest wiele sytuacji, gdzie etui może niewystarczyć.Ryzyko jest małe, ale jednak jest :)  

Co do wyboru szkła lub folii to wybierz taką, aby była dobrze docięta. Można kupić coś od 3mk, przepłacić i mieć spokój. Ewentualnie poszukać po serwisach i samemu zdecydować. Większość z nich pozwoli Ci obejrzeć taki produkt przed zakupem.

• 0

#4 OFFLINE droidek

droidek

Stały Bywalec

• Reputacja: 1
  • 44 postów
  • Rom:stock

Napisano 10 grudzień 2017 - 16:45

SCSF10 Style Cover Etui Sony do Xperia XZ Mineral Blac

91e7bd07e0a9392b50c9556ee906bd5f.jpg?151

sony-xperia-xz-style-cover-stand-scsf10-

.

Użytkownik droidek edytował ten post 10 grudzień 2017 - 16:58

• 0

#5 OFFLINE Mieschko

Mieschko

Zaczyna się uczyć

• 21 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 18:20

SCSF10 jest ok, ale nie za te pieniądze...

Może jeszcze jest promocja w sklepie internetowym Sony, za połowę ceny...

• 0

#6 OFFLINE droidek

droidek

Stały Bywalec

• Reputacja: 1
  • 44 postów
  • Rom:stock

Napisano 10 grudzień 2017 - 19:22

• 0

#7 OFFLINE Mieschko

Mieschko

Zaczyna się uczyć

• 21 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 20:31

No proszę ale potaniało...

• 0

#8 OFFLINE Kondux

Kondux

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 6
  • 13 postów
  • Telefon:Xperia M2
  • Android:KitKat (4.4.4)

Napisano 11 grudzień 2017 - 02:07

Jeśli chodzi o kran to mam Flexible Glass od 3mk. Nie jest złe, ale nie dochodzi do krawędzi, przez co nie cały ekran jest chroniony. Następnym razem rzucę okiem na ich droższe propozycje (lub coś innego), ponieważ jednak wolałbym coś nieco większego.

Na plecki mam Ringe Fushion i tutaj nie mam zastrzeżeń. Dobrze przylega do telefonu, sprawia wrażenie bardzo solidnego (mam jakieś 2-3 miesiące, więc nie wiem jak będzie np. po roku) i nie powiększa to znacząco. Ma jakieś tam normy wytrzymałości na upadki, ale tego wolę nie sprawdzać. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony

Link:

• 0

#9 OFFLINE SlyNq13

SlyNq13

Mózg

• Autor tematu
  • 152 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:54

Załóżmy, że folia/szkło od 3mk, ale ktorą wybrać, są folie wyprofilowane, szkła itd. Ze względu na pracę (dostawca) muszę bardzo uważać na telefon, nie mieszkam też w mieście i często muszę coś robić, różne śmieci, pyły i piaski nie pomagają. A na tył to chyba kupie standardowy silikon jak do wszystkich poprzednich xperii. Warto jakiś markowy, czy byle jaki?

a firma nillkin ? etui od nich warto? mam na myśli same plecki. szkło kupować zagięte na cały ekran czy wystarczy normalne? to flexible glass to chyba tylko ekran

Użytkownik SlyNq13 edytował ten post 12 grudzień 2017 - 22:27

• 0

#10 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5649 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:13

Folie/szkła od 3mk są ok, ale są drogie. Dopłacasz za markę, albo za to że ktoś od nich Ci je przylepi. No ale masz z głowy. Jeżeli nie nosisz telefonu z innym rzeczami w kieszeni, to najtańsze wersje Ci wystarczą. Droższe warianty to raczej wymysł, ale jak komuś nie żal pieniędzy to spoko. Prawda jest taka, że większość folii i szkieł jest produkowana i cięta w tych samych fabrykach. A potem cenę winduje marka :) Sam mam szkło od 3mk, jest ok, ale nie uważam, by było ono warte swojej ceny.

Co do silikonu, jeżeli chcesz kupić przezroczysty, jaki byś nie kupił, po czasie zżółknie. Moze być najtańszy, niemarkowy, ale zwróć uwagę czy ma wycięte otwory na przyciski czy tylko wybrzuszenia na nie. Wycięcia na przyciski = wygoda, ale może pojawić się ścieralność guzików.

Jeżeli etui to już lepiej coś markowego. No chyba, że chcesz szybko zmienić :) Nillkin to dobra marka, sam taki miałem 3 razy, charakteryzuje się dobrym współczynnikiem jakosci do ceny. I tu też masz dużo opcji, bo możesz wybrać plastik albo skórę. Plastik jest tańszy i wydaje mi się, że dla Ciebie będzie lepszym rozwiązaniem. Skórkowe etui, nawet zamykane, po czasie brudzą się na brzegach i tego nie doczyścisz (przynajmniej u mnie tak było). Możesz oczywiście wybrać coś mało znanej marki, ale wtedy ryzykujesz.

W twoim przypadku wybrałbym zestaw:

szkło (niekoniecznie 3mk, byle dobrze wycięte)

silikon lub plastikowe etui

• 0

#11 OFFLINE PMokry

PMokry

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 14
  • 105 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nougat (7.0)
  • Kernel:Stock
  • Operator:Mobile Vikings

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:04

A czy szkła od 3mk obejmują takie zakrzywienie ekranu, które szczególnie przeszkadza w XA?

• 0

#12 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5649 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:28

Szkla od 3mk są przeważnie robione tak, że jeżeli ekran jest zaokrąglony to szklo jest węższe, nie pokrywa całej powierzchni.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#13 OFFLINE Jagusio

Jagusio

Androidowy Śmieszek xd

• Reputacja: 88
  • 1150 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Operator:Plus

Napisano 13 grudzień 2017 - 15:30

Szkla od 3mk są przeważnie robione tak, że jeżeli ekran jest zaokrąglony to szklo jest węższe, nie pokrywa całej powierzchni.

albo pokrywa całą powierzchnie, kolega ma s8 i szkło cały ekran zasłania ale tylko po brzegach ma klej 

• 0

#14 OFFLINE SlyNq13

SlyNq13

Mózg

• Autor tematu
  • 152 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 21:14

nie będę o to zawadzał? będzie nadal spoko? czy lepiej szukać wyprofilowanej folii/szkła

• 0

#15 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• 5649 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 16:46

Sorry,@SlyNq13, ze dopiero teraz odpisuje. Nie będziesz zawadzał, bo te szkła są cienkie bardzo. Poza tym, czym możesz zawadzić?

• 0

#16 OFFLINE SlyNq13

SlyNq13

Mózg

• Autor tematu
  • 152 postów

Napisano 23 grudzień 2017 - 17:13

Zawadzam :D

Wysłane z Xperia XZ
  • 0

#17 OFFLINE kefirek1997

kefirek1997

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 2
  • 10 postów
  • Telefon:Xperia 5

Napisano 02 marzec 2018 - 22:55

Na swojej XZ, miałem jedno z pierwszych ARC 3D od 3mk, było fajne, ale nie trzymało się jakoś super, w sensie te zaklejane boczne rogi się odkleiły - wymienili mi folię na gwarancji, ale nie przykleiłem. W międzyczasie kupiłem etui Krussela ale plastik był twardy i źle wycięty jak się przyłożyło do ucha, to krawędzie były b. ostre. Oddałem i kupiłem gumę Ringke. Guma fajna chroni telefon super, ale tracimy coś co w tym telefonie  mi się podobało czyli niesamowitą smukłość i lekkość. Folia 3DARC dawała taki efekt, ale przy 3 letniej córce która ogląda rożne bajki na tym i telefon często ląduje na ziemi 3DARC raczej było by zbyt delikatne.

Co do foli przedniej - kiedy usunąłem folię ARC 3D nie nakleiłem nic na przód, szkieł na pełną szerokość ekranu nie ma, z foliami też jest problem, jedynie właśnie to ARC 3D.Telefon bez foli mam z rok, albo i lepiej, lekko ze mną raczej nie ma, jedyne co to staram się nie wsadzać go do jednej kieszeni z kluczami - ale bardziej to staram się aniżeli to robię. Po tym czasie są mikro ryski widoczne pod światło i praktycznie tyle. Zastosowana gorillaglass sprawdza się super. Jakkolwiek będę zamawiał pokrowiec SCSF10 od sony, aby mimo wszystko troszkę dać ekranowi odetchnąć.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaka, ochrona, xperii, potrzeba, szkło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.