Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Bateria słabo trzyma w z5 compact

z5 compact bateria drain

Najlepsza odpowiedź Lordcris, 05 luty 2018 - 09:37

Problem rozwiązany. Okazało się, że przy wymianie baterii w serwisie ułamali mi kosteczkę z płyty głównej, która łączyła się z anteną gsm. Po przylutowaniu jej z powrotem przez ten sam serwis (za darmo choć nie chcieli się przyznać do błędu) problem z zżeraniem baterii zniknął. Posiadam Lineage OS 14.1 i bateria wytrzymuje mi już od 5 rano do 22 ;) chyba, że jest używany cały czas wtedy już bateria schodzi bardzo szybciutko, ale daję rade. Dziękuje za pomoc;)

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Lordcris

Lordcris

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 18 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 15 styczeń 2018 - 09:47

Witam. Chciałbym się poradzić forumowiczów, może tez mieliście taki przypadek. Posiadam system Nougat 7.1.1. Zainstalowany Magisk, odblokowany bt, root oraz wgrany twrp recovery. Kernel stock-owy. Mam problem z baterią. Znalazłem poradnik na forum xda

Spoiler:
https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/existenz-hacks-tweaks-battery-life-t3516705
Mam zainstalowane Greenify, który pracuje w trybie root oraz xposed. Do tego dochodzi aplikacja Hebf Optimizer do ograniczenia działana usług google. Mimo to bateria dzisiejszej nocy w ciągu 4h nie używania zeszła mi ze 100% do 90%. Moja Narzeczona ma ten sam telefon, ten sam system, lecz inne aplikacje i nie grzebałem jej w sytemie jak u siebie. I U niej w ciągu jednej nocy tj. około 8h potrafi jej zejść 2%. Już nie mówiąc o tym, że wyświetlacz mam włączony przez góra 2h, tyle pokazuje mi aplikacja Accu Battery. Już nie wiem co mam zrobić.. bateria jest nowa oryginalna, gdyż poprzednia już padła. Macie jakieś pomysły?

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10614 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:AOSP
  • Operator:Play

Napisano 15 styczeń 2018 - 09:54

Wywal xposed. W ogóle dziwię się, że na magiska klepnąłeś xposed. To po co w zasadzie magisk? Co do greenify dobrze ale nie próbuj greenifikować usług google play, bo greenify je usypia a one się budzą co chwilkę. Stąd też moze być spory spadek baterii.

• 0

#3 OFFLINE Lordcris

Lordcris

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 10:43

W sumie nie pomyślałem o xposed i magisk ;(. xposed już wyrzucony. Kurcze z tego co widzę to kernel cały czas wybudza mi telefon.. i nie mam pojęcia co z tym zrobić..

Mam cały czas włączone ustawienia dźwięku. Mogę to greenifikować?

Użytkownik Lordcris edytował ten post 15 styczeń 2018 - 10:47

• 0

#4 OFFLINE Lordcris

Lordcris

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 07:25

Dobra to są już jaja... Baterię wymieniałem 3m-ce temu. Wgrałem sonie Lineage OS 14.1. i w ciągu nocy od 1 do 7 zeszło mi 17 % baterii, przy czym wifi było wyłączone, telefon nie ruszany. Wstawiam screenshoty z Detectroc Wakeclock. Według mnie tam nic nie ma.. Bateria się zepsuła? Czy co jest z tym telefonem nie tak?

Załączone pliki

• 0

#5 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 17 styczeń 2018 - 11:07

2 najwyżej ustawione wakelocki (qpnp_fg_X) są związane z połączeniem z siecią 802.1x lub błędem w Romie.

Jeśli nie łączysz się z takim typem sieci, to albo Rom został źle skompilowany, albo błąd pojawił się podczas pobierania (choć wtedy TWRP powinno wyświetlić błąd spójności), nie wiem. Ale Rom jest uszkodzony.

• 0

#6 OFFLINE Lordcris

Lordcris

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 05 luty 2018 - 09:37   Najlepsza odpowiedź

Problem rozwiązany. Okazało się, że przy wymianie baterii w serwisie ułamali mi kosteczkę z płyty głównej, która łączyła się z anteną gsm. Po przylutowaniu jej z powrotem przez ten sam serwis (za darmo choć nie chcieli się przyznać do błędu) problem z zżeraniem baterii zniknął. Posiadam Lineage OS 14.1 i bateria wytrzymuje mi już od 5 rano do 22 ;) chyba, że jest używany cały czas wtedy już bateria schodzi bardzo szybciutko, ale daję rade. Dziękuje za pomoc;)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.