Jump to content

Bateria słabo trzyma w z5 compact

Lordcris

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się poradzić forumowiczów, może tez mieliście taki przypadek. Posiadam system Nougat 7.1.1. Zainstalowany Magisk, odblokowany bt, root oraz wgrany twrp recovery. Kernel stock-owy. Mam problem z baterią. Znalazłem poradnik na forum xda

Hidden Content

Mam zainstalowane Greenify, który pracuje w trybie root oraz xposed. Do tego dochodzi aplikacja Hebf Optimizer do ograniczenia działana usług google. Mimo to bateria dzisiejszej nocy w ciągu 4h nie używania zeszła mi ze 100% do 90%. Moja Narzeczona ma ten sam telefon, ten sam system, lecz inne aplikacje i nie grzebałem jej w sytemie jak u siebie. I U niej w ciągu jednej nocy tj. około 8h potrafi jej zejść 2%. Już nie mówiąc o tym, że wyświetlacz mam włączony przez góra 2h, tyle pokazuje mi aplikacja Accu Battery. Już nie wiem co mam zrobić.. bateria jest nowa oryginalna, gdyż poprzednia już padła. Macie jakieś pomysły?

Wywal xposed. W ogóle dziwię się, że na magiska klepnąłeś xposed. To po co w zasadzie magisk? Co do greenify dobrze ale nie próbuj greenifikować usług google play, bo greenify je usypia a one się budzą co chwilkę. Stąd też moze być spory spadek baterii.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

W sumie nie pomyślałem o xposed i magisk ;(. xposed już wyrzucony. Kurcze z tego co widzę to kernel cały czas wybudza mi telefon.. i nie mam pojęcia co z tym zrobić..

Mam cały czas włączone ustawienia dźwięku. Mogę to greenifikować?

Dobra to są już jaja... Baterię wymieniałem 3m-ce temu. Wgrałem sonie Lineage OS 14.1. i w ciągu nocy od 1 do 7 zeszło mi 17 % baterii, przy czym wifi było wyłączone, telefon nie ruszany. Wstawiam screenshoty z Detectroc Wakeclock. Według mnie tam nic nie ma.. Bateria się zepsuła? Czy co jest z tym telefonem nie tak?

post-80572-0-34632700-1516170341_thumb.png

post-80572-0-97885200-1516170342_thumb.png

post-80572-0-33494300-1516170344_thumb.png

2 najwyżej ustawione wakelocki (qpnp_fg_X) są związane z połączeniem z siecią 802.1x lub błędem w Romie.

Jeśli nie łączysz się z takim typem sieci, to albo Rom został źle skompilowany, albo błąd pojawił się podczas pobierania (choć wtedy TWRP powinno wyświetlić błąd spójności), nie wiem. Ale Rom jest uszkodzony.

Xiaomi Mi Max 3 6/128 (Nitrogen)

Region: China

Kolor: czarny

Bootloader: odblokowany

System: 10 (Q) 

Rom: AospExtended 7.0 Alpha

Kernel: AFRKernel (4.4.197)

Poprawki: 5 listopada 2019

Recovery: OrangeFox R10.0

Karta: ESTRELLA Rabbit Pattern 128GB (UHS-I U3 V60)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposed, Tiles, EdgeGestures561 DPI

Operator: Play Duet LPlay Rok Ważności Konta

Etui: Nillkin Glitter Bling

Wear: Amazfit Pace (A1612)

Kolor: czarny

System: 5.1.1 (Lollipop)

Rom: stock 2.8.5.0

Kernel: stock (3.10.14)

GPS: 19074

Pasek: czarny, metal

Etui: plastikowa ramka

Motorola Moto Z3 Play (XT1929-8)

Region: Reteu
Kolor: deep indigo

System: 9.0 (Pie)

Rom: stock PPWS29.131-27-1-15

Kernel: stock (4.4.153)

Poprawki: 1 listopada 2019

Recovery: TWRP 3.3.1-v4

Karta: SanDisk Ultra 128 GB (UHS-I U1)

Modyfikacje: MAGISK Canary, EdXposedTilesEdgeGestures320 DPI

Operator: Orange Free na kartę

Etui: aluminiowa ramka

Moto Mody:

• Hasselblad True Zoom

• Incipio offGRID Power Pack

• Incipio Vehicle Dock

• JBL SoundBoost 2

• Moto 360 Camera

• Moto Folio (czarny)

• Moto Gamepad

• Moto Insta-Share Projector

• Moto Power Pack

• Moto Style Shell (czarny, nylon)

• Polaroid Insta-Share Printer

Wear: Xiaomi Mi Band 4

Kolor: czarny

FW: 1.0.7.44
   Pasek: czarny, metal

• 3 weeks later...

Problem rozwiązany. Okazało się, że przy wymianie baterii w serwisie ułamali mi kosteczkę z płyty głównej, która łączyła się z anteną gsm. Po przylutowaniu jej z powrotem przez ten sam serwis (za darmo choć nie chcieli się przyznać do błędu) problem z zżeraniem baterii zniknął. Posiadam Lineage OS 14.1 i bateria wytrzymuje mi już od 5 rano do 22 ;) chyba, że jest używany cały czas wtedy już bateria schodzi bardzo szybciutko, ale daję rade. Dziękuje za pomoc;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .