Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Telefon nie wykrywa połączenia z PC, nowa bateria trzyma 4h

Sony z5 compact bateria płyta główna micro usb

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Lordcris

Lordcris

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 18 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Nougat (7.1.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Orange

Napisano 05 luty 2018 - 09:53

Witam. Mojej Narzeczonej w Z5 compact przy 30 % nagle wyłączył się telefon. Potem przez tyg bateria trzymała nie całe 4h.. No to postanowiłem zamówić oryginalną bateryjkę i wymienić. Tak też się stało. Przy okazji wymieniłem jeszcze micro usb w telefonie, ponieważ nie dało się ładować oryginalnym kablem, a nawet był problem z innymi. Wszystko pięknie tylko, że NOWA BATERIA trzyma dalej 4H!!!. Stwierdziłem, że może system jej nowy wgram to się coś zmieni, ale okazało się, że PC nie wykrywa połączenia z telefonem, ani telefon nie wykrywa, że jest połączony z PC. Podpinałem 4 kablami w 3 różnych portach i nic.. Telefon tylko zawibruje, dioda nie świeci, w ustawieniach jest napisane "nie podłączony". Próbowałem podłączyć do innego laptopa, ale to samo, nie chce się podłączyć. Za to jak podepnę go w trybie fastboot to świeci się niebieska dioda, tylko flashtool go nie wykrywa, to samo jest z trybem flasmode - świeci się na czerwono, milisekundę później na zielono znów na czerwono i na zielono i tak zostaje na kolorze zielonym. Tylko, że flashtool znów go nie wykrywa. Teraz moje pytanie jest następujące: Zepsuta płyta główna, skoro micro usb wymieniłem na nowy, oryginalny? Bateria nie trzyma przez spięcia na płycie głównej? Czyściłem płytę główną sprężonym gazem. Już nie mam żadnego pojęcia co jest nie tak. Dołożyłem do niego już 200zł i szkoda by było się go pozbyć...

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock

Napisano 05 luty 2018 - 16:17

Jak podłączysz w trybie Flashmode, o jakakolwiek zmiana w Menedżerze Urządzeń następuje (np. lista urządzeń zostaje odświeżona)?

• 0

#3 OFFLINE Lordcris

Lordcris

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 05 luty 2018 - 20:00

Dam znać, jak wrócę do domu. :) ale wątpię.. Sterowniki wszystkie mam, bo mój telefon normalnie się łączy.. A mam przecież taki sam..

Dodano: 05 luty 2018 - 19:00
A jeśli żadnej zmiany tam nie będzie to co wtedy?
  • 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 05 luty 2018 - 20:44

Albo coś w kompie nie halo (na to też jest szansa), albo port jest źle przylutowany (port od danych nie "kontaktuje" z płytą), albo może podczas naprawy uszkodzeniu uległa właśnie ścieżka związana z danymi przesyłanymi z USB?

• 0

#5 OFFLINE Lordcris

Lordcris

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 05 luty 2018 - 21:11

Tylko ze micro usb w z5c jest na wpięcie a nie lutowanie.. Tak samo patrzylem na piny na płycie głównej od micro usb czy są całe czy zasniedziale i były okej. Za raz sprawdzę czy coś ruszy się w MŻ.

Dodano: 05 luty 2018 - 20:11

No i miałem rację, nic nie wykrywa.. nic się nie odświeża ani nie pokazuje..

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 05 luty 2018 - 21:39

W sumie racja. Zapomniałem, że Sony zmieniło sposób podłączania portów. No to płyta - albo coś w niej walnięte, albo uszkodzona ścieżka (choć to trudne, ale możliwe).

Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Poza tym, że coś w połączeniu po stronie komputera jest nie tak, ale to łatwo wykluczyć podłączając do innego.

• 0

#7 OFFLINE Lordcris

Lordcris

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 18 postów

Napisano 07 luty 2018 - 12:14

Podłączałem do innego PC i jest to samo. W takim razie jest jedno wyjście, mianowicie walnięta płyta główna. No cóż, sprzedam go na części ;)

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sony, z5 compact, bateria, płyta główna, micro usb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.