Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Xperia Z2 Ogromne zużycie baterii przez System android i Kernel

xperia ogromne zużycie baterii przez system android kernel

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE rafcio3911

rafcio3911

Bywalec

• Reputacja: 0
  • 37 postów
  • Telefon:Xperia Z Ultra
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Rom:CM 12.1
  • Operator:T-Mobile

Napisano 26 luty 2018 - 19:48

Witam. Moim problemem jest, w sumie od początku użytkowania tego telefonu ~rok ogromne zużycie baterii. Mianowicie po zakupie i aktualizacjach systemu Android bateria bardzo szybko spadała, SOT to 2/2,5 H MAX! I to na zwykłym przeglądaniu internetu ;-; Nie wiem co jest, ale to strasznie irytujący problem. Zarzucam parę ssów.

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 26 luty 2018 - 21:04

Jesteś pewien, ze nie ma aplikacji, z której korzystasz od początku, a która wymaga ciągłego odświeżania (np. ze względu na natychmiastowe powiadomienia)?

Nie jestem pewien jak to wygląda na Nougacie i Oreo, ale do MM aplikacje, które korzystały z usług Firebase (praktycznie większość z powiadomieniami), czy GCM.

Z drugiej strony może być jednak winny kernel lub jakaś aplikacja systemowa. Ale wtedy bez reflashu się nie obejdzie.

No i stock zbytnio dla baterii dobry nie jest. Obecnie, na customie, osiągam 50% lepsze rezultaty niż na stocku - blisko 6h, wcześniej max 3-4 mi się udawało.

• 0

#3 OFFLINE rafcio3911

rafcio3911

Bywalec

• Autor tematu
  • 37 postów

Napisano 27 luty 2018 - 06:40

Właśnie aplikacji mam bardzo mało, głównie do sociala typu FB, Snap, Messenger i insta. Jeżeli trzeba było już flasha robić to można tylko potrzebny backup aplikacji i całej galerii (galerii wraz z linią czasu).

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10614 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:AOSP
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 27 luty 2018 - 08:58

Wtopie się w temat ale te apki są zabójcami, że tak to nazwę. Bateria spada jak opętana przy nich ;p.

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 OFFLINE rafcio3911

rafcio3911

Bywalec

• Autor tematu
  • 37 postów

Napisano 27 luty 2018 - 15:44

Niby tak, ale kurde żeby system i kernel tyle pobierał ;-;

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, ogromne, zużycie, baterii, przez, system, android, kernel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.