Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

M4 Aqua Problem z włączeniem i wgraniem oprogramowania

aqua problem włączeniem wgraniem oprogramowania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Anonimowy1337

Anonimowy1337

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 8 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 11 marzec 2018 - 19:15

Witam. Mam problem ze swoją Xperia M4 Aqua, a mianowicie raz na jakiś czas (losowo) telefon włączy się, ale wyskakuje komuniakt, ze klawiatura przestała działać i nie mogę zrobić niczego więcej oprócz przejścia wprowadzenia po którym ukazuje się czarny ekran, stało się tak po przywróceniu ustawień fabrycznych, ponieważ telefon nie czytał karty sim, która była w środku, a jeszcze przed tym telefon wyładował się do zera. Gdy podłącze telefon do laptopa  to po prostu się ładuje i nic wiecej, dzialo sie tak nawet wtedy gdy był włączony. Generalnie telefon włącza się do loga Sony, nastepnie niebieski ekran z animacją po czym wyłącza, aktualnie probuje zdziałać coś flashtoolem, ale nie wychodzi mi to, oto logi z programu:

11/012/2018 19:12:35 - INFO  - Flashtool Version 0.9.18.6 built on 30-05-2015 22:30:00
11/012/2018 19:12:35 - INFO  - Executing search strategies to find proxy selector
11/012/2018 19:12:35 - INFO  - No proxy found for IE. Trying next one
11/012/2018 19:12:35 - INFO  - No proxy found for firefox. Trying next one
11/012/2018 19:12:35 - INFO  - No proxy found for java. Trying next one
11/012/2018 19:12:36 - INFO  - Syncing devices from github
11/012/2018 19:12:36 - INFO  - Scanning devices folder for changes.
11/012/2018 19:12:59 - INFO  - Pulling changes from github.
11/013/2018 19:13:00 - INFO  - Devices sync finished.
11/013/2018 19:13:05 - INFO  - Device disconnected

Proszę o pomoc

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1161
  • 9899 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:P (9.0)
  • Rom:PPR1.180610.011
  • Kernel:DarkMatter v0.7

Napisano 11 marzec 2018 - 19:31

No to logi po włączeniu flashtoola a nic jeszcze nie zacząłeś robić. Nad każdym działem jest przypięty poradnik jak wgrać sterowniki i soft flashtoolem. Softy znajdziesz w dziale firmware ;).

• 1

#3 OFFLINE Anonimowy1337

Anonimowy1337

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 20:32

No to logi po włączeniu flashtoola a nic jeszcze nie zacząłeś robić. Nad każdym działem jest przypięty poradnik jak wgrać sterowniki i soft flashtoolem. Softy znajdziesz w dziale firmware ;).

Czyli wszystko jest ok poki co? Sorry jestem w tym zielony, a wiem, że telefon nie chciał działać nawet gdy był włączony i dodatkowo jest napisane, że device disconnected.. Instalowałem jakieś sterowniki, ale jest napisany przy nich jakiś kod bledu 10 i nie wiem czy dzialaja, a co do softu to fakt wlasnie chce go pobrac przez flashtoola tylko musze znalezc informacje ktora wersje telefonu mialem bo dostepne sa 3 nie liczac dual: E2303, E2353, E2306 mozna to jakos sprawdzic, ktora wersje posiadam?

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 20:36

Na forum u nas jest dział firmware. Potem wchodzisz w dział dla M4A no i git. Jak masz wersję single sim to E2303 ;p.

To musisz wyłączyć cyfrowy podpis sterowników.

• 1

#5 OFFLINE Anonimowy1337

Anonimowy1337

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 20:46

Na forum u nas jest dział firmware. Potem wchodzisz w dział dla M4A no i git. Jak masz wersję single sim to E2303 ;p.

To musisz wyłączyć cyfrowy podpis sterowników.

Wyłączyłem cyfrowy podpis i instalowałem sterowniki w trybie testu. W tym momencie próbowałem pobrać softa przez flashtoola, ale wyskoczył komunikat "Nie można odczytać danych z połączenia transportowego: Połączenie zostało zakończone" telefon jest cały czas podpięty do laptopa i świeci się zielona dioda....

Wydaje mi się, że nie ma połączenia pomiędzy telefonem a laptopem pomimo, że świeci się dioda i może ładować baterie. Pobrałem te sterowniki ze strony producenta:

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

i dodalem je w menadzerze urzadzen ale to nic nie daje... chyba, że sterowników usb_driver nie ma w tych sterownikach....

Użytkownik Anonimowy1337 edytował ten post 11 marzec 2018 - 20:53

• 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 20:56

Tutaj z folderu drivers w katalogu gdzie jest zainstalowany flashtool. Sterowniki flashmode. Wyłącz całkowicie telefon. Softu nie pobieraj flashtoolem tylko pobierz z forum.

• 1

#7 OFFLINE Anonimowy1337

Anonimowy1337

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 21:09

Tutaj z folderu drivers w katalogu gdzie jest zainstalowany flashtool. Sterowniki flashmode. Wyłącz całkowicie telefon. Softu nie pobieraj flashtoolem tylko pobierz z forum.

Zainstalowalem sterowniki flashmode... chodzi Ci o metode druga pobierania softu ( https://www.xperiasi...iesz-xperifirm/) czyli za pomoca laguCool ?

• 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 21:12

Ale dlaczego metodą pobierania softów? Przecież w dziale firmware mamy wrzucone softy, które ściągasz i wgrywasz flashtoolem.

https://www.xperiasi...xperia-m4-aqua/

• 0

#9 OFFLINE Anonimowy1337

Anonimowy1337

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 13:10

Ale dlaczego metodą pobierania softów? Przecież w dziale firmware mamy wrzucone softy, które ściągasz i wgrywasz flashtoolem.

https://www.xperiasi...xperia-m4-aqua/

faktycznie, nie wiedziałem, że niżej też jest strona i zatrzymałem się na tematach :D oki to pobieram zobaczymy co dalej

generalnie telefon czasem działa więc soft poniekąd w jakimś stopniu coś utrzymuje, zobaczymy jak pobiore

Dodano: 12 marzec 2018 - 13:10

Pobrałem softa ( XPERIASITE.PL_M4_Aqua_E2303_6.0.1_26.3.A.1.33_PlayPL.ftf ) tylko, problem jest taki, że telefon się nie zgłasza we flashtoolu.. robie wszystko zgodnie z instrukcją, przytrzymuje klawisz vol- podlaczam kabel trzymam, pokazuje sie czerwona dioda, ktora zmienia kolor na zielony, ale w programie nic się nie dzieje, tak jak bym go wcale nie podłączał, sterowniki flashmode instalowalem, druga sprawa jest taka, ze nie moge znaleźć przez flashtoola softa, którego pobralem, ale najwazniejsza jest pierwsza kwestia, ze telefon sie nie zgłasza...

Proszę o pomoc

Użytkownik Anonimowy1337 edytował ten post 12 marzec 2018 - 13:11

• 0

#10 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 14:36

No to na co podłączasz telefon jak nawet nie wskazales softu, który chcesz wgrać? Nie znajduje, bo? Może wskaż we flashtoolu gdzie ściągnął się soft.

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka
  • 0

#11 OFFLINE Anonimowy1337

Anonimowy1337

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 15:02

No to na co podłączasz telefon jak nawet nie wskazales softu, który chcesz wgrać? Nie znajduje, bo? Może wskaż we flashtoolu gdzie ściągnął się soft.

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka

Okazuje się, że wejście w telefonie jest popsute i nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale jeśli włoże po prostu kabel usb to telefon mi ładuje, a gdy wejść od kabla zaczne naciskać w dół to telefon zgłasza się we flashtoolu, softa juz znalazlem. Słyszałeś już o takim przypadku? Nie wiem czy jedynym rozwiązaniem teraz będzie otworzenie telefonu i naprawienie tego wejścia? Cały czas próbuje trzymać ten kabel i wgrać softa, ale wystarczy, że milimetr zmienie kąt i telefon się rozłącza...

chyba telefon się właśnie zepsuł, przez to, że podczas instalowania, ruszyłem delikatnie kabel i rozłączało telefon xD Aktualnie gdy go wlaczam pokazuje się logo sony i telefon gaśnie i tak w kółko.

Użytkownik Anonimowy1337 edytował ten post 12 marzec 2018 - 15:06

• 0

#12 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1965
  • 19782 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.5)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 12 marzec 2018 - 16:39

Wgraj jeszcze raz. Teoretycznie Flashmode nie powinno zepsuć telefonu, w praktyce szansa jest ale niewielka. Wystarczy ponowić próbę wgrywania, bo ten problem to akurat bootloop, a więc problem z systemem, który nie jest wgrany (a przynajmniej jego część), a więc kernel nie ma co uruchomić i się restartuje.

• 1

#13 OFFLINE Anonimowy1337

Anonimowy1337

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 15:36

Wgraj jeszcze raz. Teoretycznie Flashmode nie powinno zepsuć telefonu, w praktyce szansa jest ale niewielka. Wystarczy ponowić próbę wgrywania, bo ten problem to akurat bootloop, a więc problem z systemem, który nie jest wgrany (a przynajmniej jego część), a więc kernel nie ma co uruchomić i się restartuje.

Czyli póki co będę potrzebował wymienić port usb w telefonie? Bo szczerze mówiąc próbowałem już z 20 razy to zrobić i za każdym razem musiałem naginać te końcówkę aby jakoś to złapało i naturalnie ruszylem palcem z milimetr podczas tego nacisku przez jakiś czas i połączenie usb przerywało... A w tym momencie flashtool nawet nie chce przeczytać tego USB, komunikat windows wyskakuje, że nie rozpoznano USB, chociaż połączenie jest bo dioda się świeci, masakra jakaś...

• 0

#14 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1965
  • 19782 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.5)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 13 marzec 2018 - 16:33

Jeśli nie do końca styka kabel z portem, to może nie wykrywać. Nie wydaje mi się, aby telefon był uszkodzony. Jeśli znajdziesz sposób, aby zamontować kabelek bez trzymania (gumka, taśma, czy coś), to może wtedy się uda?

• 0

#15 OFFLINE Anonimowy1337

Anonimowy1337

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 8 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 03:32

Jeśli nie do końca styka kabel z portem, to może nie wykrywać. Nie wydaje mi się, aby telefon był uszkodzony. Jeśli znajdziesz sposób, aby zamontować kabelek bez trzymania (gumka, taśma, czy coś), to może wtedy się uda?

Niestety, ale nie uda się, ponieważ chodzi o końcówkę kabla - wejście do telefonu. Jeśli swobodnie włoże końcówkę kabla do telefonu, to telefon po prostu się ładował i również mogę przytrzymać klawisz VOL- , po czym zacznie świecić się zielona dioda, natomiast nic więcej się nie dzieje, aby coś się stało, muszę złączkę, którą włożyłem do telefonu energicznie naciskać ku dołowi i wtedy jeśli pod odpowiednim kątem będzie nacisk telefon pojawi się we flashtoolu, ale wystarczy, że milimetr poruszę palcem w którąkolwiek ze stron i telefon się odłącza i ponownie podłącza, czy po prostu tylko odłączy....

Dodano: 14 marzec 2018 - 03:32

teraz telefon już nawet nie chcę się zgłaszać, gdy wyskakuje komunikat od flashtoola z prośbą o podłączenie, wyskakuje komunikat windows, że nie rozpoznano urządzenia USB, może dlatego, że rozłączyło mi połączenie usb z 20 razy, przy każdej próie,  kabel jest sprawny, poniewaz sprawdzalem na drugim telefonie.....

• 0

#16 OFFLINE mopide

mopide

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 8
  • 136 postów
  • Rom:różne już się próbowało
  • Kernel:j.w. :)
  • Operator:Nju-Mobile

Napisano 16 marzec 2018 - 01:07

a próbowałeś z innym kablem? może to wina kabla, a nie gniazda :D no i może vol- za krótko trzymasz. czasami trzeba go dłuuugoo potrzymać..

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aqua, problem, włączeniem, wgraniem, oprogramowania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.