Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

M4 Aqua problem z flashmode

aqua problem flashmode

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE legwinho

legwinho

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 5 postów
  • Telefon:Xperia Acro
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 12 marzec 2018 - 23:32

Witam. Mam problem ze swoim Xperia M4 Aqua. Otóż zaczęło się od tego że telefon zacinał się na animacji podczas wczytywania systemu. Pobrałem Xperia Companion i postanowiłem naprawić system. Przytrzymałem vol - i telefon włączył się we flashmode bez problemu. Program wykrył i rozpoczał naprawe systemu. I wszystko pięknie ładnie aż nagle wywaliło błąd że nie można naprawić systemu. Postanowiłem więc wgrać Stockowego ROMa za pomocą flashtoola. I pojawił się problem. Telefon jakby nie chce wejść w tryb flashmode. Tzn. Na toturialach które oglądałem mignie 2 razy czerwona dioda, zapali się zielona, znów czerwona i dopiero stale świeci się zielona. U mnie jest tak, że mignie 2 razy czerwona i zapala się od razu zielona. A komputer nie wykrywa w ogóle telefonu w menadżerze urządzeń.... Sterowniki oczywiście wgrane poprawnie na win8, kombinacje klawiszy power vol+ vol - 3 wibracje nie pomagają, to samo przycisk off obok slotu kart pamięci. Kombinacje dodania starszych urządzeń również nie pomagają. na drugim komputerze zrobiłem świeżo formata, wgrałem win7 i niestety problem jest ten sam... Brak telefonu we flashmode.... Jedynie działa fastboot. Do tego telefon się bardzo grzeje gdy widnieje logo sony po próbie załączenia go. Przejrzałem fora i niestety 0 efektów... Prosze o pomoc

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1161
  • 9899 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:P (9.0)
  • Rom:PPR1.180610.011
  • Kernel:DarkMatter v0.7

Napisano 13 marzec 2018 - 07:48

Zmień port USB albo kabel i sprawdź, aczkolwiek myślę, że to nie to. Ewentualnie trzymaj dłużej vol-.

Wysłane z mojego OnePlus 5T przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 OFFLINE legwinho

legwinho

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 09:46

Dziękuję za odpowiedź. Zmieniałem kabel na 2 inne i tez nic. Jezeli chodzi o port usb to testowalem na laptopie jak i w innym porcie. Vol- trzymalem nawet 15 min. Bootloader nie byl odblokowywany jak cos
  • 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 00:05

Mimo, że udzielać próbowałem pomocy to podpinam się pod temat. Dostałem telefon od koleżanki z pracy, że może mi się uda coś z tym zrobić. Chyba identyczny przypadek może prócz jakiegoś ultra super grzania się telefonu podczas loga sony. Bootloopik w sensie fale są a potem wyłącza się i niebieski ekran. Nie, nie chodzi o fale w bootanimation tylko niebieski ekran. Fastboot wchodzi (ale no nie wiem, czy będę mógł odblokować, bo imei chyba koleżanka nie ma). Obszedłbym to przez TWRP ale no flashmode nie wchodzi.

Nawet ja proszę o support. Ktoś pomysł jakiś? ;D

Dodano: 14 marzec 2018 - 23:37

U mnie problem rozwiązany.

Uruchomiłem telefon w trybie awaryjnym tzn podczas włączania klikałem sobie vol - dużo razy. Uruchomił się w trybie awaryjnym, wyczyściłem pamięć wewnętrzną poprzez ustawienia >> pamięć >> przeglądaj >> zaznaczyłem wszystko i kosz. Potem ustawienia fabryczne w ustawienia i działa telefon (android 6.0.1). Fastboot działał i działa. Flashmode też działa poprawnie a nie chciał. Jedynie telefon wykrywał fastboota wcześniej i restart na animacji wykrył tylko raz urządzenie. Udało się i legwinho polecam sprawdzić to samo. Moze też się uda.

Dodano: 15 marzec 2018 - 00:05
Flashtool 0.9.24.4 pod koniec paska postępu stał w miejscu przez sporo czasu.
Flashtool 0.9.18.6 dał radę bez problemu z softem 1.33 (android 6.0.1)

• 0

#5 OFFLINE legwinho

legwinho

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 23:11

Tylko że u mnie problem jest taki że jest logo sony i dalej nic sie nie laduje... 15 min naciskania vol- i nic
  • 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 07:44

No bo musisz wyłączyć telefon a nie na włączonym naciskać.

• 0

#7 OFFLINE legwinho

legwinho

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 20:48

Fleshmode to wiadomo ale chodzi o Twoja odpowiedz ze podczas wlaczania kilka razy wciskac vol-
  • 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 20:53

Problem jest taki, że podczas logo sony nie dzieje się nic jak nwciskam vol-. Dopiero jak zaczyna się bootanimacja czyli fale - wtedy naciskaj.

• 0

#9 OFFLINE legwinho

legwinho

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 23:31

Tylko ze u mnie przed bootanimacja sie zacina... na logo sony
  • 0

#10 OFFLINE mirasroszki

mirasroszki

Nowicjusz

• 1 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Operator:Plus

Napisano 14 sierpień 2018 - 23:47

Ja wcisnąłem już gdy pokazał się napis sony i trzymałem aż zaczęły się fale i się tryb awaryjny załączył. A u mnie nie chciał się wogóle po napisie sony załączyć a tryb awaryjny wszedł.

• 0

#11 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1965
  • 19782 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.5)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 16 sierpień 2018 - 21:09

Czyli jakaś apka mogła być winna. W trybie awaryjnym ich system nie uruchamia, a więc nie miały wpływu na sam proces uruchamiania.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aqua, problem, flashmode

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.