Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wymiana głośnika górnego Z3C

wymiana głośnika górnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE marcelc

marcelc

Nowicjusz

• Reputacja: 1
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Compact
  • Android:Nie podano
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Nju-Mobile

Napisano 15 kwiecień 2018 - 13:10

Witam serdecznie. Muszę wymienić głośnik górny ten od rozmów i mam pytanko odnośnie jego montażu. Czy jest możliwość wyjęcia go bez odklejania wyświetlacza? Znalazłem na forum temat o Z3 w którym ktoś potwierdził możliwość wyjęcia go od tyłu ale czy w Compact będzie tak samo? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Marcel.
  • 0

#2 ONLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1947
  • 19554 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.4)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 15 kwiecień 2018 - 21:41

Także nie jestem pewien. Jednak patrząc na ten obrazek

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

(krok 7) wydaje mi się to możliwe: 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Z drugiej strony (ten sam poradnik, krok 15) nawet oni jednak tego nie zalecają, a więc może on być jednak w jakiś sposób przyczepiony do panelu dotykowego.

• 0

#3 OFFLINE marcelc

marcelc

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 09:38

Też się przeglądałem tej instrukcji a także zdjęciom głośników jak i samych ramek. Nie zauważyłem tam żadnych zaczepów. Jedynie sposób z odklejeniem wyświetlacza może być łatwiejszy dlatego że jest lepszy dostęp do podwazenia i usuniecia kleju. Tak mi się wydaje.
  • 0

#4 OFFLINE marcelc

marcelc

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 19:52

Witam ponownie już po wymianie -zakończonej sukcesem. Wymiana samego głośnika rozmów jest bezproblemowa i można ją wykonać bez odklejania wyświetlacza od ramki czyli od tyłu. Jedynym problemem jest wyjęcie blaszki, która chroni głośnik przed uszkodzeniami mechanicznymi, za którą znajduje się siateczka ochronna. Jeśli wymieniamy również siatkę to blaszka przyklejona jest razem z siateczką ochronną do ekranu więc wyjęcie jej spowoduje że lekko się pokrzywi podczas odrywania kleju. Po wyprostowaniu blaszki i podklejeniu siatki bez problemu możemy je zamontować ponownie.

Użytkownik marcelc edytował ten post 23 kwiecień 2018 - 20:10

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wymiana, głośnika, górnego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.