Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

System android a bateria

system android bateria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE tomlie91

tomlie91

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 12 postów
  • Telefon:Xperia M
  • Android:Jelly Bean (4.1.2)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 03 czerwiec 2018 - 17:35

Witam, ostatnio Xperia E5 zjada mi szybko baterię. wg mnie przyczyną jest system android który pochłania połowę używanej energii. W załączniku dodałem zdjęcie. Czy ktoś wie jak mogę sobie poradzić z tym problemem? Dodam, że nawet zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych ale to nie rozwiązało problemu.

Pozdrawiam

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1946
  • 19533 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.4)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 04 czerwiec 2018 - 09:10

Pod systemem niestety lubią się kryć różne apki. Także, gdy problemem nie jest same oprogramowanie, a sprzęt (np. bateria), to wyświetlane może być to jako system.

Ja bym próbował wyłączyć lub odinstalować aplikacje, które ostatnio były zaktualizowane, bo to może być z nimi problem. Pojedynczo, aby (może) poznać tę problematyczną.

AVG też strasznie dużo używa, podobnie Skype z tego co widzę. 6% z 2300 mAh to 138, a 9% to 207! O wiele za dużo jak na 3-4 godziny pracy urządzenia.

Wcześniej też tak było?

W ostateczności trzeba wgrać soft na nowo. Jeśli problem dalej będzie obecny, to albo telefon już kończy swój żywot, albo bateria umiera.

• 0

#3 OFFLINE tomlie91

tomlie91

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 12 postów
  • Telefon:Xperia M
  • Android:Jelly Bean (4.1.2)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 04 czerwiec 2018 - 19:55

Do tej pory normalnie używałem w/w programów i wszystko było w porządku. Jakiś tydzień temu zaczęło szybko zjadać mi baterię. Dodatkowo telefon się nagrzewał. Kolega doradził mi, żeby usunąć AVG i wyłączyć NFC. Teraz spadło zużycie baterii jak widać na załączonym zdjęciu oraz telefon się nie nagrzewa. Telefon ma 5 miesięcy, więc to nie powinien być problem związany z baterią, choć zawsze mogła się trafić jakaś trefna.

Załączone pliki

Użytkownik tomlie91 edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 19:57

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: system, android, bateria

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.