Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Do wymiany wyświetlacz czy płyta główna?

Upadek aTakiLadnyBylJaponski paski Wyświetlacz PlytaGlowna

1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE Alkhome

Alkhome

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 1 postów
  • Telefon:Xperia Z3
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 24 czerwiec 2018 - 18:49

Witam,

Po paru latach nienagannego działania, telefon, a dokładniej ekran, postanowił się zepsuć. Upadał wiele razy, ale nic się mu nie działo (poza minimalnymi uszkodzeniami ramki, które nie wpływały na jego codzienne działanie).
Pewnego słonecznego popołudnia zauważyłem (ciężko w sumie nie zauważyć, bo zajmowało to nieraz pół ekranu) coś jakby paski powielające to co działo się wyżej.Jeżeli ma to znaczenie, pojawiały się od dolnej części telefonu.
W tym miejscu chciałbym również zaznaczyć, że ekran jako ekran fizycznie nie pękł. Miał lepsze dni, kiedy po lekkiej gimnastyce (wyginałem go w różne strony) działał normalnie, ale wystarczyło ucisnąć w złym miejscu, żeby wróciły. Najczęściej nie chciał się w ogóle włączać (sam działał bez problemu, jedynie nie było reakcji na ekranie, po 2x naciśnięciu przycisku zasilania słychać było odpalenie aparatu). Ekran po próbie jego odpalenia, jeśli akurat był źle wygięty, minimalnie się podświetla, ale nie włącza się nic poza, jedynie delikatna czarna poświata.
Myślę, że to wszystko, o czym było warto wspomnieć, jeśli jednak pojawiłyby się jakieś dodatkowe pytania, w miarę możliwości odpowiem. Przejdę do pytania.

Do wymiany wyświetlacz czy płyta główna?

tl;dr

kilka razy upadł mi telefon i nagle zaczął mi wariować ekran, paski, czasem się nie włącza, co do wymiany?

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 24 czerwiec 2018 - 21:10

Moim zdaniem wyświetlacz. Upadki nadwyrężyły jego strukturę i w końcu się zepsuł, aczkolwiek trochę to trwało i następowało etapami.

• 1

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Upadek, aTakiLadnyBylJaponski, paski, Wyświetlacz, PlytaGlowna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.