Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Jak odróżnić oryginał od podróbki ?

odróżnić oryginał podróbki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Xperios123

Xperios123

Nowicjusz

• Reputacja: 1
  • 5 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Lollipop (5.1.1)
  • Operator:Orange

Napisano 12 lipiec 2018 - 21:10

Witajcie.Właśnie stoje przed kupnem baterii do mojej Sony Xperii Z1 C6903 i jest pewnien problem.Jak tak sobie przeglądam aukcje to wszędzie się chwalą,że są oryginalne a nawet można to sprawdzić w serwisie sony (?).I tu mam pytanie jak odróżnić oryginał od podróbki ? bo wiecie moge zaufać gościowi i dostane podróbe a tego bym nie chciał :/.I pozatym naprawde można wierzyć gościom i sprawdzić w autoryzowanym punkcie oryginalnośc ? jak tak to jak to wygląda ? z góry dzięki

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1965
  • 19782 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.5)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 13 lipiec 2018 - 09:28

W-support nie posiada w swojej ofercie opcji sprawdzenia urządzenia pod kątem oryginalności użytych części.

A tak to na pewno trzeba patrzeć, cy w tytule/opisie nie ma informacjo "org", "oryg", bo to często podróbki (choc nie zawsze). No i nie wierz w nówki, bo takowych już nie lub są to leżaki magazynowe.

Niestety na baterii do Z1 nie ma żadnych hologramów, a więc podrobić nie trudno. Ciężko więc tutaj coś poradzić. Ja bym po prostu szukał takiej, która wygląda jak posiadana.

• 0

#3 OFFLINE Xperios123

Xperios123

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 00:07

Znalazłem za 35zł i wygląda jak moja,która była oryginałem.Barwa taśmy/folii jest taka sama bo i widuje aukcje na której te taśmy są wręcz bardzo jasne a moja ma ciemną żółć jak i na aukcji.Druga sprawa to znaczki i informacje wszystko się zgadza wiadomo inne numery seryjne i daty produkcji spotkałem się też z bateriami,które mają znak + - gdzie nie ma tego w oryginale i tam szczegóły typu jakieś znaki były w innych miejscach.Jeżeli jest tak jak piszesz to trudno zaryzykuje i najwyżej zwróce dzięki za odpowiedź 

Dodano: 14 lipiec 2018 - 01:07

I czy użytkownik allegro o nicku eOpakowania jest legit ? bo jak dzwoniłem to nie szło się dodzwonić i odpowiadało poczta głosowa jest zapełniona

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 1965
  • 19782 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nougat (7.1.2)
  • Rom:Resurrection Remix (5.8.5)
  • Kernel:Marrow Kernel (0.6 beta)
  • Operator:Virgin Mobile

Napisano 14 lipiec 2018 - 06:45

Po ocenach nie jest tak źle. A poczta przepełniona od wczoraj, więc bym poczekał do poniedziałku lub wtorku, czy to się zmieni, bo jest to trochę niepokojące.

• 0

#5 OFFLINE Xperios123

Xperios123

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 14:10

No dobra to zadzwonie w poniedziałek i ewentualnie zamówie opisze to tutaj jak dojdzie

• 0

#6 OFFLINE Xperios123

Xperios123

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 20:17

Ok wczoraj dostałem baterię i jakie są moje spostrzeżenia.Trzyma bardzo dobrze lepiej niż wysłużony green cell wyglądowo jest taka sama i wydaje mi się,że to jest oryginał.Nie ma problemów z ładowaniem jak narazie to gut gut :P

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odróżnić, oryginał, podróbki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.