Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Jak należy prawidłowo interpretować Android Rom ?

Android Nugat Rom 7.x.x

Najlepsza odpowiedź Mojzesz, 14 lipiec 2018 - 15:14

To, że paczka waży mniej nie oznacza mniej zajętego miejsca. Sprawdź to się dowiesz. Czy najbardziej stabilny? Nikt nie wie, zapewne stock najbardziej stabilny bez dodatków.Ten ROM o który pytasz, czyli V30 port to po prostu port z LG V30 (wygląd, apki itp.) na stocka - taki custom stock. Uważam, że to może być ciekawe rozwiązanie. Który android 7 jest oficjalny? Stock, zawsze stock masz oficjalnie od producenta. A co do wyboru stock/custom-stock a custom to zależy. Z jednej strony wolałbym customa, bo mi nie zależy mocno na wyglądzie oprogramowania - i tak wrzucam czarny styl gdzie tylko jest to możliwe.Jednakże osobiście jedyną opcją, która mnie urzekła a mam ją w stocku to super szybki FaceUnlock. Na customach średnio to działa a na stock/custom-stock działa to idealnie. Dlatego wolę pierwszą grupę niż customy typu AOSP. W sumie OnePlus i jego nakładka jest "czystym androidem" z niewielką ilością bajerów, to nie mam co narzekać.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• Reputacja: 4
  • 483 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Rom:stock
  • Kernel:3.10.84
  • Operator:T-Mobile

Napisano 13 lipiec 2018 - 19:58

Witam dziś zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą o wsparcie - jak prawidłowo należy interpretować Rom - y wydane dla LG G4 h815 ?

Chodzi mi o to jak z opisów tych Rom - ów należy odczytywać czy dany Rom jest Stock Rom czy Custom Rom ? 

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1161
  • 9899 postów
  • Android:P (9.0)
  • Rom:PPR1.180610.011
  • Kernel:DarkMatter v0.7
  • Operator:Play

Napisano 13 lipiec 2018 - 20:12

No ale stock to masz przecież programem ewentualnie jest napisane stock flashable czy coś a reszta to custom.

• 1

#3 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• Autor tematu
  • 483 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 20:35

Mi chodzi o stock że bazuje na stock i jest bez dodanych dodatków lub taki który ma dodane dodatki, jak można odróżniać te Rom - y

czy zawsze jest to opisane w specyfikacji Rom - u :) ?

Mógł by mi Ktoś powiedzieć czym tak naprawdę odróżniają się od siebie te dwa Rom - y ? 

Rom LineageOS oraz Rom AOSCP ?

Proszę o informacje który Rom jest najbardziej Stabilny ?

Użytkownik whitewolf1608 edytował ten post 13 lipiec 2018 - 20:49

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 21:11

No tak. Stock to stock, opisany jest stock albo custom-stock, ewentualnie numerem kompilacji itp.

Różnią się funkcjami praktycznie. A jaki najbardziej stabilny? Sprawdź to się przekonasz, bo na pewno nikt nie odpowie na to pytanie. Zależy od urządzenia.

• 1

#5 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• Autor tematu
  • 483 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 06:48

A jeśli chodzi o wagę Rom - u to jak powinienem interpretować ? 

Czy np AOSCP będzie lżejszy od LineageOS ? 

Chodzi mi konkretnie o zajęte miejsce w pamięci Rom po pomyślnie skończonej instalacji.

Czy ten Rom - jest jedynym Rom - em który jest najbardziej stabilny >  

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Uprzejmie proszę również o informacje i taką ogólną interpretację tego Rom - u > 

Ten drugi ma w opisie ma Full Port.

Wczoraj pomyślnie zaktualizowałem Recovery TWRP do nowszej wersji twrp-3.2.2-PREVIEW-131_g4_N.img

Uprzejmie proszę o wskazówki który Android Rom Nugat 7 jest zrobiony jako oficjalne wydanie ?

Po wpisaniu w Google wyszukiwarka wskazuje mi że ten Rom jest oficjalnym wydaniem Android Nugat 7 dla h815 jako Stock Rom

>  

Proszę również o informacje czy lepiej polegać na Stock Rom który jest czysty i z założenia nie powinien powodować problemów technicznych 

z poprawnym działaniem, czy lepiej poszukać Custom Rom - u który może mieć w opisie że zawiera dodatki - które mogą pomóc w wielu 

problemach ?  Proszę również o informacje które Rom - y są częściej rozwijane czy Stock Rom czy Custom Rom - chodzi mi o możliwość 

aktualizacji ewentualnie przez Aplikację z Google Play.

Użytkownik whitewolf1608 edytował ten post 14 lipiec 2018 - 07:17

• 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 15:14   Najlepsza odpowiedź

To, że paczka waży mniej nie oznacza mniej zajętego miejsca. Sprawdź to się dowiesz. Czy najbardziej stabilny? Nikt nie wie, zapewne stock najbardziej stabilny bez dodatków.Ten ROM o który pytasz, czyli V30 port to po prostu port z LG V30 (wygląd, apki itp.) na stocka - taki custom stock. Uważam, że to może być ciekawe rozwiązanie. Który android 7 jest oficjalny? Stock, zawsze stock masz oficjalnie od producenta. A co do wyboru stock/custom-stock a custom to zależy. Z jednej strony wolałbym customa, bo mi nie zależy mocno na wyglądzie oprogramowania - i tak wrzucam czarny styl gdzie tylko jest to możliwe.Jednakże osobiście jedyną opcją, która mnie urzekła a mam ją w stocku to super szybki FaceUnlock. Na customach średnio to działa a na stock/custom-stock działa to idealnie. Dlatego wolę pierwszą grupę niż customy typu AOSP. W sumie OnePlus i jego nakładka jest "czystym androidem" z niewielką ilością bajerów, to nie mam co narzekać.

• 1

#7 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• Autor tematu
  • 483 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 19:04

Dzięki serdeczne za Twoje wsparcie pojawił się u mnie kolejny problem. 

Zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą o wyrozumiałość abym mógł ten problem opisać tutaj - nie tworząc kolejnego nowego wątku. 

Mam problem z poprawnym uruchomieniem się Androida w swoim smartphone i tak naprawdę nie wiem od czego powinienem zacząć. 

Napiszę co obecnie siedzi w lg g4 h815 : 

Oryginalny Android MarshMallow 6.0

Oryginalny Bootloader MarshMallow 

Oryginalny Kernel 

I Komunikat mam taki jak na załączonym screenie.

Puściłem ten Rom Nugata > 

Bez podmiany Kernela i Bootladera. 

Rom wstał :) Co mnie bardzo ucieszyło.

Jednak przywróciłem MarshMallow ponieważ miałem problem z poprawnym czytaniem sieci GSM/LTE.

Uprzejmie proszę o konkretne info jak mam naprawić występujący problem pojawiającego się komunikatu 

Po wybraniu przycisku Power można przejść dalej do Softu. Jednak nie mogę zrozumieć skąd ten komunikat.

Proszę o wsparcie abym mógł pójść dalej z instalacją Rom - u Kernelu oraz bootlaodera pod Nugat.

Załączone pliki

Użytkownik whitewolf1608 edytował ten post 14 lipiec 2018 - 19:07

• 0

#8 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 20:44

Wszystko gra. To normalny komunikat o tym, że masz odblokowany bootloader i żebyś go zablokował. Nic nowego. Też to mam u siebie. Pozbędziesz się tego jak zablokujesz bootloader.

• 1

#9 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• Autor tematu
  • 483 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 21:02

Ok to teraz poprowadź mnie proszę dalej. 

Proszę zerknij mi w wolnej chwili który kernel ma lepsze wsparcie przez te dostępne Rom - y Android Nugat 7.x.x ?

Czy Titan Kernel czy N Kernel ?

Czym różnią się powyżej dwa wymieione kernele ?

I który jest lepiej wspierany przez Android Nugat Rom 7.x.x ?

Użytkownik whitewolf1608 edytował ten post 14 lipiec 2018 - 21:10

• 0

#10 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 21:14

Opisy kerneli masz w tematach i czym się różnią. No to już przesada. Który ma lepsze wsparcie? Pewnie ten ostatnio zaktualizowany... Sprawdź daty i będziesz wiedzieć.

• 1

#11 OFFLINE whitewolf1608

whitewolf1608

Lojalny użytkownik

• Autor tematu
  • 483 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 10:55

Opisy kerneli masz w tematach i czym się różnią. No to już przesada. Który ma lepsze wsparcie? Pewnie ten ostatnio zaktualizowany... Sprawdź daty i będziesz wiedzieć.

Szanowny Vip Userze Mojzresz ja rozumiem i wiem że mam w opisach opisane kernele.

Jednak wiem że Ty posiadasz wysokie doświadczenie odnośnie Modyfikacji Androida, miałeś kilkadziesiąt lub kilkaset różnych Kerneli i Ty posiadasz większe 

doświadczenie w temacie doboru Kernela pod Android Nugat. 

Dlatego jeszcze raz zwracam się do Ciebie z bardzo uprzejmą prośbą o fachowe wsparcie na co zwrócić uwagę przy wyborze Kernela dla Android Nugat Rom ? 

Jaki Kernel najbardziej stabilny czy Titan Kernel będzie miał najlepszą stabilność dla Android Nugat Rom ? 

Uprzejmie proszę o wsparcie fachowca w tej dziedzinie.

Użytkownik whitewolf1608 edytował ten post 15 lipiec 2018 - 10:56

• 0

#12 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• 9899 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 11:00

Ale skąd ja mam wiedzieć, który będzie lepszy? Lepszy w jakim znaczeniu? Dla niektórych najważniejszą cechą jest OC, dla innego KCAL, znowu dla niektórych governor... Wybierz, który chcesz i testuj.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.