Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

z3 dual artefakty/brak obrazu po dachowaniu.

dual artefaktybrak obrazu dachowaniu

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE T-9

T-9

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 11 postów
  • Telefon:Xperia Z3 Dual
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 24 sierpień 2018 - 22:12

Z racji tego że miałem wypadek i potem spędziłem jakiś czas o kulach to z3 mi dwa albo nawet trzy razy się wyślizgnął z ręki i lądował na panelach z tak 30-50cm, za każdym razem było dobrze aż niedawno zaczęły wyskakiwać artefakty (zakłamania grafiki,itp) lub obrazu wcale nie było (ale podświetlenie już tak), "pomagało" dociśnięcie ekranu, a właściwie w dolnym lewym rogu. Wszystko sprawne, klawisze, dotyk (nie jest bity), itd...

Problem znikł i się od czasu do czasu objawiał - docisk i spokój aż zaczęło to ostatnio coraz częściej się dziać to więc go rozebrałem:

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

i wyciągnąłem ten dolny moduł (step 15) i posprawdzałem czy czasem się jakaś tasiemka nie poluzowała czy coś w ten deseń (czytałem że taki objaw może być tego przyczyną), za bardzo tam nic nie było więc złożyłem do kupi i problem pozostał.

Pytanie co może być nie tak? Co mogło paść? Tel i tak dawno po gwarancji...

EDIT: Chyba pomyliłem działy (ogólny->pomoc techniczna) więc proszę o przeniesienie

EDIT2: Widzę podobny temat, czyli jednak digitizer do wymiany?

Użytkownik T-9 edytował ten post 24 sierpień 2018 - 22:22

• 0

#2 OFFLINE tomasz146

tomasz146

Zaczyna się uczyć

• Reputacja: 0
  • 29 postów
  • Telefon:Xperia M4 Aqua
  • Android:Marshmallow (6.0.1)
  • Operator:Plus

Napisano 29 październik 2018 - 10:58

witam mam to samo tel spadl iwszystko dziala tylko nie wyświetla obrazu dotyk też działa.Czytałem że może być to jakaś zworka

• 0

#3 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2103
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11
  • Kernel:stock
  • Operator:Orange

Napisano 29 październik 2018 - 16:43

Słyszałem o opcji (i w sumie sam skorzystałem z niej w Z2) użycia lutu w miejscu bezpiecznika, gdy nie ma podświetlenia wyświetlacza, ale nie jeśli chodzi o ogólnie brak obrazu...

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dual, artefaktybrak, obrazu, dachowaniu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.