Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Slot SD jest przestarzały? Po Jacku nadszedł czas także na niego?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE Portal XperiaSite.pl

Portal XperiaSite.pl

Ostatni poziom wtajemniczenia

• Reputacja: 22
  • 1620 postów
  • Telefon:Xperia X8
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 08 październik 2018 - 13:49

Slot SD

Slot SD to coś, co jest z nami od zawsze. Przynajmniej jeśli chodzi o system Android. Ostatnimi czasy jednak coraz częściej producenci postanawiają się go pozbyć na korzyść zwiększonej pojemności pamięci. Czy właśnie nadszedł taki ruch ze strony Sony?

Jeśli tak to Slot SD

Dobra wiadomość: Nowe flagowe Xperie będą mieć pamięć 128 GB. Zła wiadomość: Mogą stracić slot SD.

W „zamian” za to Sony podobno zastanawia się nad kolejnym wzrostem ilości pamięci w swoich flagowcach. W 2013-14 mieliśmy 16 GB (32 GB w modelach dla Japonii i w Z3v), a w 2015 nastąpił wzrost do 32. Xperie 2016 to już 32 GB w wariancie Single SIM i 64 GB w Dualu. Ostatnie dwa lata to flagowce z 64 GB pamięci bez względu na wariant. Teraz pamięć ponownie miałaby wzrosnąć dwukrotnie – tym razem do 128 GB.

Jedyna różnica? Każde z wydanych do tej pory urządzeń posiada slot SD. W nowszych wariantach niestety hybrydowy, ale jednak zawsze jakiś jest.

Jest to plus – karty SD nigdy nie uzyskają takich prędkości, jak pamięć UFS. A na zmianę slotów na te wspierające karty typu UFS się nie zanosi. No i nie są one jeszcze zbytnio dostępne, a więc nie ma szans na ich szybkie zaadoptowanie. Możliwe, że już nigdy ich nie zobaczymy – będzie po prostu następował powolny, acz stopniowy wzrost ilości pamięci wewnętrznej urządzenia. Już teraz mamy urządzenia z 256 GB, 512 GB, a nawet jedno z 1 TB (i także bez slotu microSD).

Źródło: 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Powyższy wpis

pochodzi z portalu XperiaSite.pl.

Powyższa treść jest automatycznie importowana i może odbiegać swoim układem od oryginału. Kliknij

by zobaczyć wpis bezpośrednio na portalu!
  • 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1176
  • 9984 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:Open Beta 5
  • Kernel:ElementalX-OP6 3.01
  • Operator:Play

Napisano 08 październik 2018 - 21:51

Odkąd mam rozwiązanie BBK a mianowicie OnePlus 5T 8/128 to stwierdzam, że przy tak mocnych sprzetach karta SD jest zbędna. Tak, zbędna. Wiem, że sam przecież 200gb wsadzałem do Xperii 2k13... No i zapelniałem całą. Potem 400gb i doszedłem do 512 ale zaraz...
1. Co na niej trzymam, bo taka pojemność?
2. No ale ceny duże to już lepiej dysk zewnętrzny chyba?
3. Po co mi to i czy teraz wróciłbym do takiego rozwiązania zakładając, że mój obecny telefon miałby wejście na kartę pamięci?

Otóż odpowiadam.
1. Na każdej karcie pamięci od 64gb (32gb miałem naprawdę problemy i wyrzucalem pliki a to bolało) wzwyż mam koło 7-8 tysięcy utworów... Jak nie więcej. Po co? Spotify nie wystarczy w dobie dzisiejszych czasów? Otóż wolę mieć pod ręką to co lubię. Mam albumy głównie rapu i to nie "jestem biedny ***** policję ***** ***** policję ćpam mąkę, zbieram stonke jak idę na pole a ja Was ********" nie nie. Z resztą mało ważne. To co lubię i w większości kupione to mam na karcie pamięci (w obecnym fonie). Muzyka przeważnie MP3 320kbps... Na telefonie po co więcej? Służy mi to do auta, do snu, do audiobooków itp. Czyli nie muszę się podniecać dźwiękiem. Prócz muzyki znajdują się mapy do Automapy i Sygica. Trzymam tam sobie pobrane pliki i apki, które czasem trzymam tak i w razie czego, czasem jakieś modyfikuje (niekoniecznie cracki a czasem kolory itd), kopie wszystkich aplikacji i ich danych, pliki apk, kopia twrp, zdjęcia, tapety, trochę modyfikacji telefonu i romów a głównie z romami miałem tak, że nie używałem. O ile resztę plików uważałem za potrzebną, tak romy i spora część modyfikacji była zbędna. Gry itd... Mnóstwo rzeczy, nawet po jakieś filmy (zależy od pojemności karty). Teraz mam 128gb i ogrnaiczam się do muzyki, kopii twrp, plików apk, map i ewentualnie jakieś teledyski. Oczywiście zdjęcia są i ma tak zostać.

2. Otóż problemem dysku zewnętrznego może być albo zasilanie zewnętrzne (3,5") albo wewnętrzne (2,5"). Przy tym pierwszym nie zawsze mamy dostęp do gniazdka i jest klapa ale pod względem stabilności połączenia z telefonem jest to lepsza opcja. Nie zrywa połączenia i nie zabiera baterii jak opętaniec albo sąsiad złodziej... Ekhm językiem Januszy "SOMSIAD". A nie.... "ZŁODZIEJ". Przy tym drugim sprawa wygląda tak, że mając kabel micro USB możemy w każdej chwili taki dysk podpiąć do telefonu. Inna sprawa, że zabiera baterie telefonu i za chwilę może się rozlaczyc, bo telefon nie da rady go napędzić a dzięki temu... Konsekwencją takich działań może być uszkodzenie dysku, bądź lekko mówiąc "przymusowy format dysku". Dlatego dyski jednak odradzam a na chmurę nie każdego stać jeśli chodzi o pakiety internetu... A bardziej o lejek prędkości. Dlatego polecam albo pendrive albo naprawdę kartę pamięci i ewentualnie czytnik USB (najlepiej wspierający 3.0). Dodatkowo takie dyski w formacie NTFS nie zawsze są wspierane przez telefony... Chyba rzadko są wspierane. Wtedy najlepiej formatowac do exFAT, bo na FAT32 nie zapiszemy pliku 4gb i więcej wagi.

3. Lubię mieć to co lubię pod ręką, bez konieczności szukania nośników, czy w chmurze i wykorzystywaniu internetu. Gdyby mój OP 5T miał wejście na kartę pamięci pewnie bym z tego korzystał. Mógłbym tam trzymać muzykę i inne pliki a na pamięci telefonu miałbym spokój w przypadku np downgrade systemu, czy upgrade na jakiś treble itd. Wtedy najlepiej robić format a weź tu człowieku później kopiuj 100gb ^^. Oczywiście pamięć urządzenia UFS jest szybka w porównaniu do kart pamięci ale przecież na muzykę w MP3, zdjęcia, pliczki, czy romy/modyfikacje, kopia twrp itp. powinni wystarczyć. Stąd z drugiej strony pamięć urządzenia mi wystarcza. Ograniczam się i naprawdę daje rade. Gdybym miał kartę pamięci to pewnie trzymałbym na niej to samo co obecnie na telefonie. W razie formatu telefonu potem kopiowanie i koło się toczy... Stąd też karta pamięci nie jest mi kompletnie potrzebna i niekoniecznie wróciłbym.... Tak brzmi to jakbym sam sobie zaprzeczał. Powiem tak... Kartę pamięci mógłbym nosić że sobą w takim przypadku jako backup gdyby coś się stało z pamięcią, z systemem, czy wgrywalbym jakiś romik, gdzie musiałbym robić formata pamięci wewnętrznej ;p. Inaczej przy pamięci 128gb? Nie, nie chce karty pamięci. Przy 64gb pewnie użyłbym karty 128gb a te 64gb to byłoby wtedy na jakieś mapy, gry czy coś.

Stąd też uważam, że to dobry ruch ze strony Sony, choć zabranie jacka to był zbyt odważny ruch.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Mojzesz edytował ten post 08 październik 2018 - 21:53

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.