Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Koniec abonementu, nowa xperia

xperia xperia xz2 xperiaxz2premium sony sonyxperia abonament umowa wybór telefonu co wybrać smartfon

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Brainn

Brainn

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 1 postów
  • Telefon:Xperia E5
  • Android:Nie podano
  • Operator:Orange

Napisano 27 październik 2018 - 21:21

Witam,

Jestem posiadaczem abonamentu od wielu lat w orange. Umowa skończyła mi się parę miesięcy temu i z racji braku czasu nic z tym nie robiłem. Ostatnio przeglądając oferty zdziwiłem się widząc ile przepłacam (np nju mobile za 30zł) oraz, że dla starego klienta telefon z abonamentem jest droższy niż od producenta (śmiech). Będę się decydować między orange, nju mobile, a tmobile z najlepszym abonamentem a xperię dokupię osobno. Jestem fanem tej marki i główne zapytanie posta które do Was kieruje to jaki telefon powinienem wybrać. Kupuję telefon raz na kilka lat i chciałbym dobry sprzęt. Do wyboru w kolejności mam 1. Xperia XZ2 premium 2. Xperia XZ3 3. Xperia XZ2. Niby te telefony prawie niczym się nie różnią poza 2GB RAMu różnicy, ale jednak zawsze coś. Co drodzy użytkownicy byście mi polecili w tej sytuacji? Różnice cenowe są konkretne a parametrowe minimalne, więc w co jest sens władować w kase? Dzięki za przeczytanie i pozdrawiam.

• 0

#2 OFFLINE Unbreakable

Unbreakable

Zapalony Xperianin

• Reputacja: 13
  • 129 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 27 październik 2018 - 21:52

Różnią się rozdzielczością i proporcjami ekranu. 

Jeśli chodzi o mnie to kupiłbym XZ2 Premium. 

• 0

#3 OFFLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 87
  • 730 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:eXistenZ Pie v8.0.0
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 28 październik 2018 - 15:48

XZ3 amoledowy ekran i najnowszy smartphone

• 0

#4 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 697
  • 5695 postów
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 28 październik 2018 - 16:02

W mojej ocenie XZ2 Premium jest ciężka - to też jest jakiś mankament. Przejdź się i zobacz czy akceptujesz wagę i gabaryty tego modelu. 

XZ2 odpuść, spodziewałbym się krótszego wsparcia, poza tym ma gorszy ekran niz XZ3 - oczywiście jest to rada, gdy nie bierzemy pod uwagę tej różnicy w kosztach. Ja bym brał XZ3 - cieńszy, lżejszy i tylko trochę mniejszy niz Premium.

Za Premium przemawia w mojej ocenie tylko 6GB RAM, ale po co ci to? Zamierzasz instalować i używać kilkanaście aplikacji jednocześnie? Moim zdaniem jest to na dzień dzisiejszy trochę nad wyraz - zoptymalizowany telefon dobrze działa na 4GB. To jest pogoń za cyferkami. Za 2 lata może to będzie miało i sens, gdy aplikacje będą bardziej zasobożerne, a rynek wymusi taką zmianę. 

• 0

#5 OFFLINE Unbreakable

Unbreakable

Zapalony Xperianin

• 129 postów

Napisano 28 październik 2018 - 19:59

XZ3 amoledowy ekran i najnowszy smartphone

Wiadomo jak jest z wypalaniem? Tak jak w telefonach firmy na literę "s"?

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2107
  • 21161 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:stock PPWS29.131-27-1-11

Napisano 29 październik 2018 - 16:46

Jak każdy OLED. To akurat nie jest problem tylko Samsunga - POLEDy w Pixelach 2 wypalały się nawet po tygodniu korzystania.

• 0

#7 OFFLINE Unbreakable

Unbreakable

Zapalony Xperianin

• 129 postów

Napisano 29 październik 2018 - 18:35

Czyli dla mnie to nie ma racji bytu. Po co mi to? Czy jest to w czymś lepsze od IPSa? A jeśli tak to czy ta "lepszość" jest warta wypalania?

Bilans i tak wyjdzie na minus.

• 0

#8 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 29 październik 2018 - 19:48

Na pewno jest czarniejszy, a przynajmniej czarny jest na prawdę czarny, a kolory są ciemniejsze i żywsze.

Jednak jeśli chodzi o ilość wyświetlanych kolorów to OLEDy nie są lepsze, a przynajmniej na to wskazują informacje, jakie znalazłem w internecie - AMOLED z S9 potrafi wyświetlić 141% kolorów sRGB, a IPS z XZ2 - 160%... Tak więc nie wiem, czy na pewno jest lepszy.

S9: 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

(drugi akapit)

XZ2: 

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

(punkt Display: OK).

• 1

#9 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Reputacja: 34
  • 189 postów
  • Telefon:Xperia 1 II
  • Android:10

Napisano 30 październik 2018 - 17:01

Ale to i tak Samsung będzie miał lepszy ekran jak zwykle, bo przecież Samsung jest najlepszy ;)

• 0

#10 OFFLINE Unbreakable

Unbreakable

Zapalony Xperianin

• 129 postów

Napisano 30 październik 2018 - 18:58

Według mnie czarniejsza czerń nie jest warta wypalania, to znaczy uszkodzenia się po 3 tyg wyświetlacza w telefonie za 7k. Nie jest tego warta nawet w telefonie za 3k ani za 1k.

To telefon czy papier toaletowy? No sorry ale to niepełnosprawny produkt który coś ma do zaoferowania ale nie jest jeszcze na tyle rozwinięty żeby wytrzymać choć rok bez wypalania lub 2 lata tyle ile przeciętnie się ma telefon.

• 0

#11 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1314
  • 10615 postów
  • Android:Nie podano
  • Rom:AOSP

Napisano 30 październik 2018 - 20:01

Hmm 5T głównie jasność na full i głównie czarne tło. Piękna czerń i od niecałego roku (końcóweczka listopada - chyba 3 grudnia albo 1 go dostałem) i tadam. Nic nie wskazuje na wypalanie ekranu. Można, można. Note 8 był ze mną około 3-4 miesięcy - ani śladu wypalenia. Można.

• 0

#12 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 21161 postów

Napisano 31 październik 2018 - 17:35

Mi ZUK też się nie wypalił. Ale wypalają się, a producenci mają to w d* (Sony przynajmniej dało rok zabezpieczenia do przedsprzedaży XZ3) - Samsung olał użytkownika, któremu prawie od razu wypalił się ekran w N8 lub N9...

• 0

#13 OFFLINE piotrzet

piotrzet

Mózg

• Reputacja: 34
  • 189 postów
  • Telefon:Xperia 1 II
  • Android:10

Napisano 31 październik 2018 - 21:22

Podobno Robert Nawrowski zostawił ekran w XZ3 na całą noc włączony i nic się nie wypaliło. Więc chyba w przypadku Xperii nie jest tak źle z tym.

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: xperia, xperia xz2, xperiaxz2premium, sony, sonyxperia, abonament, umowa, wybór telefonu, co wybrać, smartfon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.