Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Telefon Sony Xperia z3 Compact nie może się włączyć

telefon sony xperia compact może włączyć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Leon1234

Leon1234

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Live with Walkman
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Operator:Orange

Napisano 06 listopad 2018 - 19:41

Witam
Przymierzam się do zmiany wyświetlacza w moim sony Xperia z3 Compact. Przed tym podłączyłem go do ładowarki i telefon pokazuje napis sony potem czarny ekran o tak dalej. Co może być problemem? Wcześniej przed pęknięciem telefon działał normalnie, leżał w półce jakieś 2miesiące. Dodam jeszcze że niekompetentny Pan w serwisie zepsuł mi gniazdo ładowania ale ładuje magnetyczna.
  • 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2032
  • 20208 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 06 listopad 2018 - 20:09

Możliwości jest kilka:

1. Słaba bateria, która nie wystarczy, aby nawet uruchomić telefon. Telefon ma najpewniej ustalone, że przy X% próbuje się włączyć - ale po czasie te X% to jednak nie to samo i może być za mało, aby telefon w ogóle ruszył.
  2. Uszkodzony soft, a dokładnie chargemon, który nie może uruchomić ładowania w trybie offline. Jeśli telefon się włącza to to jest bardzo pewny powód. Warto spróbować włączyć telefon i od razu podłączyć pod ładowarkę może ruszy.
  3. Uszkodzony soft - kernel - nie może rozpocząć ładowania offline.
  4. Uszkodzony soft - ogólnie - bootloop.
  5. Uszkodzona pamięć.

I ogólnie ładowanie portem magnetycznym jest wolniejsze (niższe natężenie) od tego poprzez port USB. Tak więc może nie wystarczyć, aby uruchomić system. Sam się na to wiele razy nabiłem z Z Ultrą - musiałem ładować portem USB, gdy bateria padła do zera. Obstawiam, ze to także Twój problem. Na to niestety nic nie poradzisz, chyba, że ładując baterię w urządzeniu z działającym portem USB lub w ogóle ją wymieniając (bo chyba zewnętrznych ładowarek do tego typu baterii nie ma...)..

• 1

#3 OFFLINE Leon1234

Leon1234

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 2 postów
  • Telefon:Live with Walkman
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Operator:Orange

Napisano 06 listopad 2018 - 20:35

Dzięki za odpowiedź może być bateria też tak myślę bo kupiłem jakąś używke za 10zl myślałam że będzie lepsza od oryginału który miał już rok jednak była dużo gorsza i nie wymieniłem jej spowrotem. Spróbuję tego i powiem jaki efekt.
Pozdrawiam
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: telefon, sony, xperia, compact, może, włączyć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.