Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Okrojony update do 9.0?

okrojony update

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE fil00ne

fil00ne

Coś tam skrobnął

• Reputacja: 0
  • 10 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Oreo (8.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 06 grudzień 2018 - 08:21

Siemanko, oglądając filmik w necie z nowościami w xz premium po update, zauważyłem że mój pie, różni sie od pie przedstawionwgo na filmiku.
W opcjach aparatu posiada rozmycie tła i pewnie kilka innych opcji.
Porównując wersję moja inż filmiku obydwoje mamy tą samą wersję androida.
Poniżej link do pokazywarki.

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

Ma ktos może pojęcie, skąd te różnice?
  • 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2085
  • 20796 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 06 grudzień 2018 - 10:05

Z tego co widzę (i co widać na zdjęciach) brakuje Ci tylko Bokeh (te inne może też, ale nie wiem, bo nie widzę)>

Możliwe, że Bokeh dotarł dopiero z kolejną aktualizacją - 47.2.A.2.33, która trafiła już na kilka regionów (a dzisiaj XZ1 i XZ1 Compact).

Albo można tę opcję dograć ze Sklepu?

• 1

#3 OFFLINE jacmac007

jacmac007

Nowicjusz

• Reputacja: 1
  • 9 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Rom:47.1.A.5.51
  • Kernel:4.4.78-perf+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 06 grudzień 2018 - 13:41

Dokładnie tak, Bokeh jest w sklepie do pobrania.
  • 1

#4 OFFLINE fil00ne

fil00ne

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 18:07

Klasa Panowie. Bokeh jest w sklepie. Byłem przekonany że wraz z update kamery doszła ta opcja. Kolejna różnice która znalazłem to podczas przytrzymania klawisza power, nie ma u mnie opcji "emergency"
Dodatkowo wpadła dzisiaj rano aktualizacja do 233 zobaczymy co z tego wyjdzie 😁
  • 0

#5 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 22:59

Informuj, czy pojawiły się te opcje. Dodatkowo on może mieć inny region, a między nimi czasem są drobne różnice (rzadko, ale się zdarzają).

• 0

#6 OFFLINE fil00ne

fil00ne

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 09:08

Póki co mam problem z inteligentnym sterowaniem oświetleniem, wywala błąd, mimo wymuszenia zamknięcia apki, wciaz wywala mi błąd. Mam nadzieję że szybko to naprawia...

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.

• 0

#7 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:41

Próbowałeś wyczyścić dane tej aplikacji?

• 0

#8 OFFLINE fil00ne

fil00ne

Coś tam skrobnął

• Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 10:54

Tak, telefon łapie reset i długo wstaje po nim 😭
  • 0

#9 OFFLINE nemovado

nemovado

Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 13:22

Dziś wskoczyła kolejna aktualizacja (47.2.A.4.41), jednak nie wiem, co ze sobą wnosi. Na pewno nie jest to zwykła aktualizacja zabezpieczeń (te sa wciąż z datą z 1. grudnia). Wiem tylko, ze "aktualizacja" z Oreo do Pie zdewastowała mojego soniacza - kilkukrotnie musiałem go resetować, bo za kazdym razem nie działała jakaś funkcja: a to aparat nie dał sie uruchomić, a to komputer nie widział tela pomimo odpowiednich ustawień debugowania. dziś, po dośc intensywnym wertowaniu zasobów neta zauważyłem, ze Pie w wersji na XZ Prem NIE JEST do końca androidem 9!!! Wersje na XZ2 Prem zaczynaja się od numeru 52..!, nasza to wciąż ósemka, tyle że z dodatkami (nadal zaczyna sie od 47...). Niestety takimi, które rozpierd@lają jedynie dobrą słuchawkę. Obecnie NIE działa mi:

- wybudzanie ekranu podczas połączeń przychodzących

- dioda powiadomień podczas połączeń przychodzących / nieodebranych itp. 

- debugowanie USB działa 1 na 100

- ustawianie skrótów bezpośredniego telefonowania/wysyłania sms do konkretnego kontaktu

- próby włączania opcji zwolnionego filmowania potrafi losowo wyłączyć aparat

- nie działa ochrona baterii...

To jedynie najpowszechniejsze usterki, jakie udało mi sie dostrzec (najbardziej wqrwiające!)

Domyślam się, że sa inne, do których jeszcze nie dotarłem... Generalnie próba oddania do serwisu (aparat na gwarancji) skończyła sie fiaskiem, bo panowie stwierdzili, że z ich sprzetem także sie nie łączy i polecili czekać na kolejne aktualizacje... NEVER MORE SONY!!

PS. Powrócić do 8 także podobno się nie da, ponieważ aktualizacja zmienia cos w partycji.... No kurła z@jebiście...

Użytkownik nemovado edytował ten post 21 grudzień 2018 - 13:26

• 0

#10 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 14:51

Numeracja nie ma znaczenia. Przykładowo Xperia L2 ma 49.x, czyli wyżej od XZ Premium i spółki, a ma Androida 7.1.1. Na te numerki można patrzeć tylko w obrębie danego urządzenia/rodziny urządzeń.

Co do reszty to brzmi, jak typowe bugi aktualizacji. Zawsze można zrobić reflash tej samej wersji.

Zmiany w partycjach mogą być związane z Treble. Wydaje mi się, że XZ Premium wreszcie go dostała wraz z Pie.

• 0

#11 OFFLINE ADR8000

ADR8000

Nowicjusz

• 3 postów
  • Android:Nie podano

Napisano 21 grudzień 2018 - 18:42

Też  miałem dziś tę aktualizację, u mnie działa wszystko dobrze, lecz telefon też mam jakoś tydzień. Względem poprzedniej wersji dodali nowy utwór muzyczny oraz według mnie poprawili biel - wcześniej była jakaś tak dziwna.

• 0

#12 ONLINE DominQ

DominQ

Uzależniony od forum

• Reputacja: 55
  • 598 postów
  • Rom:47.2.A.10.80
  • Kernel:4.4.148-+
  • Operator:T-Mobile

Napisano 22 grudzień 2018 - 11:01

Dziś wskoczyła kolejna aktualizacja (47.2.A.4.41), jednak nie wiem, co ze sobą wnosi. Na pewno nie jest to zwykła aktualizacja zabezpieczeń (te sa wciąż z datą z 1. grudnia). Wiem tylko, ze "aktualizacja" z Oreo do Pie zdewastowała mojego soniacza - kilkukrotnie musiałem go resetować, bo za kazdym razem nie działała jakaś funkcja: a to aparat nie dał sie uruchomić, a to komputer nie widział tela pomimo odpowiednich ustawień debugowania. dziś, po dośc intensywnym wertowaniu zasobów neta zauważyłem, ze Pie w wersji na XZ Prem NIE JEST do końca androidem 9!!! Wersje na XZ2 Prem zaczynaja się od numeru 52..!, nasza to wciąż ósemka, tyle że z dodatkami (nadal zaczyna sie od 47...). Niestety takimi, które rozpierd@lają jedynie dobrą słuchawkę. Obecnie NIE działa mi:

- wybudzanie ekranu podczas połączeń przychodzących

- dioda powiadomień podczas połączeń przychodzących / nieodebranych itp. 

- debugowanie USB działa 1 na 100

- ustawianie skrótów bezpośredniego telefonowania/wysyłania sms do konkretnego kontaktu

- próby włączania opcji zwolnionego filmowania potrafi losowo wyłączyć aparat

- nie działa ochrona baterii...

To jedynie najpowszechniejsze usterki, jakie udało mi sie dostrzec (najbardziej wqrwiające!)

Domyślam się, że sa inne, do których jeszcze nie dotarłem... Generalnie próba oddania do serwisu (aparat na gwarancji) skończyła sie fiaskiem, bo panowie stwierdzili, że z ich sprzetem także sie nie łączy i polecili czekać na kolejne aktualizacje... NEVER MORE SONY!!

PS. Powrócić do 8 także podobno się nie da, ponieważ aktualizacja zmienia cos w partycji.... No kurła z@jebiście...

To że wysłałeś telefon na gwarancje to była twoja głupota ....

Da się zrobić downgrade wystarczy flashtool 

Co do tych bugów wyżej nie mam żadnego z nich u mnie jedynie crashuje album jak szybko scroluje zdjęcia + bugi które są opisane na xda

• 0

#13 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 649
  • 5383 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 23 grudzień 2018 - 19:32

To że wysłałeś telefon na gwarancje to była twoja głupota ....  

E tam. Niektórzy nie mają czasu i chęci na takie zabawy ;)

Co do zbulwersowanego kolegi - dziś napiszę NEVER MORE SONY, kupi co innego na Androidzie i będzie to samo. Przecież proces aktualizacji jest podobny wszędzie, to ten sam system :D Ale jego wybór. Ja nauczony jestem doświadczeniem, że każda grubsza aktualizacja wymaga przywracania przynajmniej ustawień fabrycznych w telefonie. U mnie po aktualizacji do Pie nie działał budzik :D No ale już działa po wgraniu na czysto (w factory reset się już nie bawiłem).  

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okrojony, update

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.