Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nie chce się włączyć, bateria się ładuje

chce włączyć bateria ładuje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE slafko84

slafko84

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 3 postów
  • Telefon:Xperia XZ
  • Android:Oreo (8.0.0)
  • Kernel:stock
  • Operator:T-Mobile

Napisano 20 grudzień 2018 - 11:48

Witam.

Mam taki problem z Xperia Z2. Po podłączeniu pod ładowarkę na chwilę pokazuje się logo SONY, następnie wskaźnik naładowania batrerii ale nie da się włączyć telefonu. Próbowałem poprzez kombinację przyciski włączania i Vol+, następnie przycisk włączania + vol-. Nic nie dało. Podłączyłem tel pod sony pc. Tam go nie wykrywa. Włączyłem naprawa systemu, tak jak w instrukcji Vol- podłączenie pod kabel do kompa i dalej cisza. Nic nie wykrywa. Tak samo z flashtollem. Dioda cały czas się świeci, jak naładowana to już na zielono.

Jakies sugestie?

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1204
  • 10179 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:Oxygen OS 9.0.13
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:28

Nie wykrywa, bo trzeba go całkowicie wyłączyć. Albo trzymając vol- vol+ i power (jakoś tak) albo przyciskiem reset pod słowem karty pamięci albo pod slotem sim (dokładnie nie powiem czy tu czy tu się znajduje). Wtedy dopiero można podłączyć z vol- do komputera no i czasem lepiej tego nie robić pod USB 3.0 a pod 2.0.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 OFFLINE slafko84

slafko84

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:54

Ogólnie jak wciskam power + vol+ lub power + vol- nie ma zadnej reakcji. Ciemny ekran. Wciskałem reset przez ponad 120sek przy ladowarce to caly czas co chwile wibrowało. Poza ładowarka wciskajac ten przycisk zadnej reakcji nie ma, dalej ciemny ekran. Zobacze wobec tego na drugim komputerze ten usb 2.0. Moze wobec tego z tego powodu nie chce dalej ruszyc.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2082
  • 20743 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 20 grudzień 2018 - 20:58

Jeśli podłączysz telefon trzymając Vol- to dioda świeci się na zielono? W Menedżerze Urządzeń coś się zmienia (czy w ogóle okno się odświeża)?

• 0

#5 OFFLINE slafko84

slafko84

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 3 postów

Napisano 21 grudzień 2018 - 18:31

Jak podlaczam urzadzenie z VOL- to nic sie nie dzieje. Zadnej reakcji, xperia companion nie wyszukuje jej. Po podlaczeniu ladowarki na chwile zapali sie czerwona dioda (jakies 3sek), a potem uruchamia sie ekran z napisem sony, pokazuje sie wskaznik baterii, ze naladowana na 100% i ekran po chwili sie sciemnia i jest czarny.

Zadna kombinacja Power + Vol+ lub power + vol - nie dziala. "Resetowanie" poprzez wcisniecie czerwonego guziczka obok gniazda ladowania skutkuje wibracjami i miganiem czerwonej diody ale tylko pod ladowarka. Gdy ja odlacze i wciskam dalej guzik czerwony znow zadnej reakcji.

• 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 646
  • 5378 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Operator:Play

Napisano 23 grudzień 2018 - 19:02

Czy znasz historię tego urządzenia? Jeżeli nie możesz uzyskać komunikacji PC-telefon i dzieją się takie rzeczy jak opisałeś to:

• bateria uszkodzona (mało prawdopodobne, ale jednak)
  • uszkodzenie płyty telefonu - w przypadku Z2 nie wiem czy jest sens to reanimować. Chyba, że dla zabawy.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chce, włączyć, bateria, ładuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.