Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Aparat główny, przedni i latarka nie działają

aparat główny przedni latarka działają

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE fre3x

fre3x

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 1 postów
  • Telefon:Xperia Z5
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:38

Cześć, jestem posiadaczem Sony Xperia Z5 (E6653). Od dwóch dni mam problem z aparatem głównym, przednim oraz latarką. W momencie gdy próbuję uruchomić aparat telefon wyświetla informacje "aplikacja Aparat przestała działać". Pobrałem inną aplikacje do zdjęć, crashuje ją od razu. Przywróciłem ustawienia fabryczne, nic nie pomogło. Przez Companion próbowałem naprawić soft, ale nadal nic to nie pomogło. Aplikacja Service Menu przy teście aparatu głównego pokazuje że aparat nie jest połączony, a w przypadku testu przedniej kamery aplikacja przestaje działać. Telefon nie upadł mi, ani nie został zalany. W czym może leżeć problem? Czy moduły aparatów mogły się odpiąć? Czy po prostu idą do śmietnika, a mnie czeka koszt zakupu nowych i zabawa przy rozklejaniu telefonu? Jeżeli to drugie, to wyjaśni mi ktoś jakim cudem jednocześnie popsuły się dwa moduły aparatów.
  • 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1192
  • 10064 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:HyPDragon OS
  • Kernel:iDragon 3GHz+ by iosEm3a

Napisano 11 styczeń 2019 - 17:41

Hmm a może za zimno? Taki żarcik suchy. Generalnie zawsze możesz reflashowac soft flashtoolem zaznaczając wszystkie wipe. Jak to też nie pomoże to wymiana aparatów może pomóc albo rozebranie i przytwierdzenie ich z powrotem na swoje miejsce jeżeli się odpięły. Koszty wymiany? Pytaj w serwisach. Każdy inaczej się ceni.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 630
  • 5238 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:34

Generalnie przy "aplikacja Aparat przestała działać" albo jest problem z samym aparatem, albo z płytą główną. Rzadko zdarza się również, że jest to problem z oprogramowaniem. 

Miałem podobny przypadek, ale z Xperią SP. Nie pomogła wymiana modułu (ale wiem, że komuś podobno pomogła). Nawet po wysłaniu do serwisu nie naprawiali tego - od razu wymiana płyty na nową. 

Możesz spróbować odpiąć i podpiąć moduły na nowo, ale wątpię, aby jakimś cudem się wypięło coś. Tam jest ciasno.Jeżeli nie pomoże, obawiam się, że telefon nie do naprawy. Aczkolwiek jeżeli byś decydował się jednak naprawiać i udałoby się to, chętnie dowiem się jaki był koszt i czy się udało.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aparat, główny, przedni, latarka, działają

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.