Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Radio samochodowe z androidem do...

radio samochodowe androidem

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1308
  • 10573 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Nie podano
  • Rom:Android R beta 1
  • Kernel:Stock
  • Operator:Play

Napisano 13 styczeń 2019 - 10:43

Halo halo.
Tniemy koszty po całości ale język polski obowiązkowy. Przesyłki z zagranicy możliwe ale wolałbym nie cisnąć się w dodatkowe opłaty typu VAT ^^. Przemyślałem koszty zakupu do cen aut.

Szukam radyjka samochodowego najlepiej 1-Din, bo potrzebuje do paru autek typu Opel Astra G, czy jakiś Golf 3 (czyli auta stare). 1-Din to dla niewtajemniczonych normalna budowa a nie taka gruba jak w nowszych autach (głównie tych po 2000 typu Golf 5). Do czego mi radio w takim "staruszku" sprzed 2000 roku? Głównie do nawigacji i tutaj wolałbym mieć wybór np Mapy Google, Automapa, Sygic. Głównie używam tych trzech. Czyli jakieś radio zupełny random chiński z nawigacją niewiadoma X odpada. Po co mi jakaś nawigacja, gdzie nie mogę zaktualizować map, która jest do kitu? Android - mam wybór. Windows CE - no jakiś tam wybór też jest. Chodzi mi o takiego androida, gdzie będę mógł sobie doinstalowac jakąś aplikację typu mapy, czy spotify a nie już będzie wgrane i nie ruszaj. Uprzedzajac pytanie roota - nie potrzebuję, jak jest jakaś metoda to spoko, pewnie skorzystam ale w zasadzie do nawigacji (Sygica kupiłem, Automapy akurat nie ^^, czy Google za darmo), czy Spotify albo Tidala jest zbędny root. Nie będę grać w gry na radiu. Może coś z YT vanced (zawsze korzystam z wersji no root) puszczę. Pewnie Chrome dla pasażera czasem się przyda a do tego zainstaluje AdGuard żeby nie mieć reklam. Czyli root zbędny.
GPS to podstawa, bluetooth zazwyczaj jest w tego typu radiach i bardzo mi się to przyda. Komunikacja WiFi to chyba standard do tego typu radia, co nie? Bo jak niby skomunikuje się ze Spotify? Hotspot z telefonu i jazda, ewentualnie bluetooth. Skoro o tym mowa to nie wiem, czy jakiś mikrofon na jacka, czy wbudowany w radio, żebym mógł rozmawiać podczas jazdy. I i panie prezydencie ja to bym chciał jeszcze napęd CD albo DVD (DVD można odpuścić ale CD to wymóg, choć w ostateczności nie musi być jak mamy ciąć po kosztach). Nie chodzi mi raczej o radio, które będzie zamulać na nawigacji. Czyli chyba 2gb ram to minimum, czy 1 wystarczy? Pamiętajmy, żeby to działało dość dobrze a nie jako tako i tniemy po kosztach czyli marki noname również wchodzą w grę. Wielkość wyświetlacza nie jest dla mnie czymś wymagającym. Będzie jak telewizor to będzie, będzie jak smartfon to będzie. Wolałbym jednak z 7 cali mieć chociaż ale to chyba standard. Wbudowana pamięć? 8gb przy androidzie to trochę mało na mapy, spotify, yt i takie tam... USB to wiadomo. Co tu jeszcze mogę mieć za wymagania?
Jeżeli ktoś się zna to może jednak jakoś tam wyciągnąć coś i zrobić 2-DIN? W końcu to nie będzie,ie takim wynalazkiem.

Budżet? Brak określonego. Tak jak napisałem. Jedziemy po kosztach ile się da. Może być używane ;p

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 693
  • 5638 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 13 styczeń 2019 - 21:46

Admin wiadomo dorobił się na forum grubych pieniędzy, to i ... jeżdzi autem z 93 roku ;) Więc się wypowie. Z tego co się kiedyś dowiadywałem takie radia muszą mieć minimum 2GB RAMU. Mniej nawet nie patrz. Jest 1DIN, więc najlepiej pewnie byłoby kupić wysuwane radyjko. Jeżeli chcesz coś porządnego i pewnego to trzeba wyłożyć ~1000 zł moim zdaniem. Mówimy o radiu nowym. 

Oczywiście, możesz sobie coś ściągnąć taniej z Chin, ale z opowieści wiem, że są to wynalazki wakacyjne - albo działają jak chcą, albo działają krótko :) Moim zdaniem w przypadku takiego gadżetu nie warto brać byle czego. 

• 0

#3 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10573 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:51

No 1 Din, więc cóż. Ja tam ufam starym pojazdom. Takie roczniki 94-2000. Generalnie to właśnie takie wysuwane widziałem te wyświetlacze. No 1gb ram to trochę słabo, bo na tym to ledwie system idzie a jak wrzucają androida 8 to ja nie mam pytań jak to działa. Coś naprawdę dobrego widziałem za kwoty rzędu ~1500zł ale to już jest konkretny wydatek, więc szukam czegoś tańszego poniżej 1000zł najlepiej.

• 0

#4 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10573 postów

Napisano 14 maj 2019 - 14:47

Otóż tak. Tate kupił sobie do Golfa 5 (2004 rocznik 1.6 8v benzynka i gazik, żeby tnie było ^^ - czyli 102KM) Vordona z androidem 8.0 na 4/32 (procek PX5 ten co jest w tych no jak im tam... Tych małych dziadygach rapisberry czy jakoś tak). Wgrałem sygic, wgrałem automape, wgrałem mapy Google, yt vanced, Spotify i deezera, bo na tidala w tym radiu nie mam ochoty. Radio jest powolne. Pewnie gromadzi dużo pamięci podręcznej, której nie ma nigdzie opcji wyczyścić. Android 8.0 na tym radiu jest padaką. O ile byłoby jeszcze wiadomo jak zrootować czy coś to tam jakoś to by było pewnie. Asystent Google działa za wolno. Radio 2din ma też wejście na płyty... Których nie czyta, bo system jest skopany. Android i CD albo DVD? No nie sądzę po dłuższym zastanowieniu. Jak już włączamy nawigację to lepiej nie bawić się w co innego w tym czasie (nie mówię o kierowcy, bo bezpieczeństwo). Po prostu widać, że wtedy działa wolno. Co do nawigacji nie mam nic do zarzucenia, prowadzi bardzo dziwnymi drogami. W telefonie prowadzi lepiej. Mowa tu o sygic, bo automapa ciągle gubi gps. Mapy Google prowadzą super (mowa w nawigacjach tylko o wybieraniu tras i w miarę normalnym komendom dotyczącym wyłącznie skrętów a nie "trzymaj się prawego pasa") ale w tym radiu nawet przy dość mocnym lte przy nawet prędkościach rzędu 70mbps niestety mapy google urywaja komunikaty. Nie da się jeździć. Nie konfigurowalem ich. Tak było od początku. Czy można grać? Nie wiem. YouTube Vanced włączony w tle działa dobrze i nawigacja go wstępnie przyciszala przy komunikatach. Później już nie. Za ceny rzędu 1200+ (są i koło dwóch koła identyczne radia) nie polecam. A no i jak na włączonym (kluczyk w stacyjce - nie wyciągniemy to radio będzie w stanie uśpienia - pewnie kwestia podłączenia) podłączamy USB to nie czyta, trzeba wyłączyć radio. Zgasic samochód i wtedy włączyć z podłączonym pendrive. Karty pamięci czyta.

Po lekturze pytanie nadal co do mnie ale już nie jedziemy w dół z ceną. Do dwóch koła nie ma tragedii. Preferuję nadal 1din.
Android 4/32 albo 4/64 + CD, GPS, WiFi, Bluetooth? W drodze wyjątku na plus będzie obsługa DVD, modemu LTE bądź też właśnie slot na karty sim (ale to to tam tylko tak sobie rzuciłem). Slotu na karty pamięci się nie boję, praktycznie wszędzie już jest, więc okej. Z drugiej strony wersja androida obojętna - najlepiej jakby się dało roota zrobić. Chyba, żeby kupić tablet Chuwi tak dla przykładu, montować go gdzieś i ewentualnie dokupić na USB napęd cd/dvd? Może taka opcja byłaby spoko? Tablet z Windowsem i zawsze można dograć androida jak nie ma. Chociaż widziałem jakieś radio z androidem na intelu i tutaj byłoby pewnie super.

• 0

#5 OFFLINE Gość_Sebastian_*

Gość_Sebastian_*
  • Reputacja: 0

Napisano 02 wrzesień 2020 - 20:13

A no i jak na włączonym (kluczyk w stacyjce - nie wyciągniemy to radio będzie w stanie uśpienia - pewnie kwestia podłączenia) podłączamy USB to nie czyta, trzeba wyłączyć radio. Zgasic samochód i wtedy włączyć z podłączonym pendrive. Karty pamięci czyta.

Kupiłem ostatnio chińskie radio i po podłączeniu pendrive w porty podłączone z tyłu nic, zero reakcji ze strony radia, coś doradzisz? Coś w ustawieniach czy co?

• 0

#6 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10573 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 20:21

Restart urządzenia z włożonym pendrive :)

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 OFFLINE Gość_Sebastian_*

Gość_Sebastian_*
  • Reputacja: 0

Napisano 02 wrzesień 2020 - 20:56

Restart urządzenia z włożonym pendrive :)

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Kurcze, chyba u mnie nie pomaga :/ 

• 0

#8 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 693
  • 5638 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 05 wrzesień 2020 - 15:55

Kupiłem ostatnio chińskie radio i po podłączeniu pendrive w porty podłączone z tyłu nic, zero reakcji ze strony radia, coś doradzisz? Coś w ustawieniach czy co?

A tak z ciekawości, co to znaczy zero reakcji w Twoim przypadku? Nie wykrywa pendrive? Radio się nie uruchamia? 

• 0

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: radio, samochodowe, androidem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.