Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

nie dziala hotspot i nie moge wysylac mmsow

dziala hotspot moge wysylac mmsow

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 9 postów
  • Telefon:Xperia Z2
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 18 styczeń 2019 - 14:22

witam niedawno zakuplem xperie z2 z Francji z sieci SFR(takie logo sie wyswietlalo po wlaczeniu),telefon jest ogolnie sprawny,jednak zauwazylem ze po wlozeniu jakiejkolwiek karty,czy to play czy orange,plus,t mobile,telefon nie udostepnia internetu,pojawia sie komenda BLAD TETHERINGU ,wszystkie laptopy widza telefon,nawet sie lacza z siecia ,ale pokazje sie zolty trojkat z wykrzyknikiem OGRANICZONY DOSTEP i internet wogole nie chodzi,na telefonie rowniez pokazuje ze zostalo podlaczone urzadzenie.do wczoraj mialem na nim wgranego androida 4.4.2,a dzisiaj za pomoca programu sony companion zaktualizowalem go a wgralo mi androida 6.0.1,ale niestety dalej to samo,znowu BLAD TETHERINGU.Dodam jeszcze ,ze zauwazylem ze nie moge rowniez wysylac mmsow,mimo przesylana ustawien konfigracyjnych od operatora.Uzywajac programu sony companion uzylem opcji AKTUALIZUJ,a nie NAPRAW.Moze ktos ma jakis pomysl jak sobie z ty poradzic?

pzdr.

P.S. dodam ze oczywiscie na samym telefonie internet dziala poprawnie,mam wlaczona transmisje danych i w roamingu tez

Użytkownik pieczara_2006 edytował ten post 18 styczeń 2019 - 14:25

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2085
  • 20796 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 20 styczeń 2019 - 17:39

1. Włącz w telefonie Debugowanie USB.
  2. Na komputerze wgraj ADB (dla Windowsa polecam Minimal ADB & Fastboot) oraz sterowniki (o ile Windows).
  3. Uruchom ADB.
  4. Podłącz telefon do komputera.
  5. Wpisz w oknie Terminalu adb devices.
  6. Na telefonie wyraź zgodę na wykonywanie komend ADB pochodzących z tego komputera. 
  7. Wpisz adb devices jeszcze raz i sprawdź, czy tym razem wykryje jakieś urządzenie.
  8. Jeśli nie to sprawdź sterowniki.
  9. Jeśli tak to wpisz settings put global tether_dun_required 0.
  10. Zrestartuj telefon (np. komendą reboot).
  11. Sprawdź teraz.

• 0

#3 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:35

2. Na komputerze wgraj ADB (dla Windowsa polecam Minimal ADB & Fastboot) oraz sterowniki (o ile Windows).
  3. Uruchom ADB.
  6. Na telefonie wyraź zgodę na wykonywanie komend ADB pochodzących z tego komputera. 
  7. Wpisz adb devices jeszcze raz i sprawdź, czy tym razem wykryje jakieś urządzenie.
  11. Sprawdź teraz.

3. Uruchom ADB.
  11. Sprawdź teraz.

czy wszystko to robie na podlaczonym telefonie do kompa?restart robie tez na podlaczonym tel. a komende reboot wpisuje tez w terminalu tego programu adb?sprawdzic mam dzialanie hotspota rowniez na podlaczonym telefonie ,czy moge go juz odlaczyc ?

pzdr.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:41

Komendy wykonujesz na telefonie podłączonym do komputera. Inaczej nie miałoby ro sensu.

Jeśli restartujesz telefon komendą ADB to możesz go odłączyć zaraz po jej wykonaniu (ekran zrobi się czarny, a potem pojawi się logo Sony, jak przy każdym starcie). Ale, jak wolisz zrestartować normalnie to odłącz go po tej komendzie z "settings".

Później nie musisz go mieć podłączonego. Ani wcześniej. Tylko w trakcie korzystania z ADB i jego komend.
  • 0

#5 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 19:26

Komendy wykonujesz na telefonie podłączonym do komputera. Inaczej nie miałoby ro sensu.

Jeśli restartujesz telefon komendą ADB to możesz go odłączyć zaraz po jej wykonaniu (ekran zrobi się czarny, a potem pojawi się logo Sony, jak przy każdym starcie). Ale, jak wolisz zrestartować normalnie to odłącz go po tej komendzie z "settings".

Później nie musisz go mieć podłączonego. Ani wcześniej. Tylko w trakcie korzystania z ADB i jego komend.

mowiac "sprawdz czy wykryje jakies urzadzenie".chodzi Ci o wykrycie mojego telefonu,czy urzadzen ktore maja pobierac internet mojego telefonu?

pzdr.

• 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 22:47

Chodzi mi o to, że po wpisaniu adb devices, ADB, o ile wykryje urządzenie, poda jego nazwę w oknie Terminalu. Wygląda to, jak <jakiś kod> device. Ogólnie to raz wystarczy, ale pierwszy raz służy do wywołania okna zgody na połączenie, a drugi raz takie upewnienie się, że połączenie na pewno jest.

ximage34.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js

• 0

#7 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 00:47

Chodzi mi o to, że po wpisaniu adb devices, ADB, o ile wykryje urządzenie, poda jego nazwę w oknie Terminalu. Wygląda to, jak <jakiś kod> device. Ogólnie to raz wystarczy, ale pierwszy raz służy do wywołania okna zgody na połączenie, a drugi raz takie upewnienie się, że połączenie na pewno jest.

ximage34.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js

witam,mam problem z tym program zainstalowal sie normalnie ale wyskakuje tak miniaturowe okienko ,ze nie idzie odczytac niczego,zmiana trybu zgodnosci,rozmiaru okna ,czy wielkosci czcionki nic nie daje,mam windowsa 8  64bit

• 0

#8 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 01:17

witam,mam problem z tym program zainstalowal sie normalnie ale wyskakuje tak miniaturowe okienko ,ze nie idzie odczytac niczego,zmiana trybu zgodnosci,rozmiaru okna ,czy wielkosci czcionki nic nie daje,mam windowsa 8  64bit

po wpisaniu komendy settings put global tether_dun_required 0,dostaje odpowiedz z terminala settings is not recognized as an internal or external command,operable program or batch file

• 0

#9 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 12:47

A wpisz adb settings i tak dalej?

Przed tą komendą musisz wpisać jeszcze jedną: adb shell. Sorka, zapomniałem o niej, a w sumie bez niej niewiele można zrobić...

I po potwierdzeniu tej linijki settings... nie będzie żadnego potwierdzenia, pojawi się po prostu kolejna linijka do wpisania. Tak powinno być ;)

• 0

#10 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 13:55

Czyli komendę adb shell wpisuje jako całkiem osobna komendę, potwierdzam ja,a dopiero później wpisuje komendę z settings tak?
Pozdrawiam.
  • 0

#11 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 18:58

Tak dokładnie. Najpierw "adb devices" (o ile chcesz), potem "adb shell" i na koniec "settings...". Każde potwierdzając ENTERem i czekając na kolejną linijkę do wpisania nowej komendy.
  • 0

#12 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 01:08

Tak dokładnie. Najpierw "adb devices" (o ile chcesz), potem "adb shell" i na koniec "settings...". Każde potwierdzając ENTERem i czekając na kolejną linijkę do wpisania nowej komendy.

po wpisaniu komendy adb shell i potwierdzeniu jej dostalem w nowej linijce odpowiedz : shellD6503:/ $ ,nastepnie dopisalem tu komende z settings i po potwierdzeniu jej rowniez dostalem odpowiedz shellD6503:/ $ ,zrestartowalem telefon,  niestety dalej wyskakuje blad tetheringu

• 0

#13 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:13

No to ja pomysłów nie mam. Spróbuję jutro zapytać Internety, czy jakiegoś sposobu nie ukrywają.

• 0

#14 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 21:42

A nie myślisz że to jest wina tego francuskiego softu?bo jak robiłem aktualizacje i naprawę programem sony compalion to po naprawie znowu wyskoczyło mi aplikacje z francuskiej sieci SFR,może więc by wgrać jakiś polski soft flashtolem,czy jak tam ten program się nazywa
  • 0

#15 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• 20796 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 22:29

@pieczara_2006 

A spróbuj. Może masz rację. I tak jesteś chyba w punkcie zero to wiele nie tracisz (poza czasem).

• 0

#16 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 649
  • 5383 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:12

@pieczara_2006, pytanie zasadnicze: czy na którejkolwiek z kart, jaką wkładałeś masz dostęp do danym mobilnych? Tzn. czy jesteś pewien ze transmisja działa, bo np. wszedłeś na stronę xperiasite.pl z przeglądarki telefonu ? :) To ważne, abyś miał taką pewność. 

Jeżeli masz, to jest szansa na to, że jest to wina tego francuskiego softu, znam takie przypadki (choć bardziej z USA), że były restrykcje. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, to wgraj jakiś Central Europe na ten telefon.

• 0

#17 OFFLINE pieczara_2006

pieczara_2006

Nowicjusz

• Autor tematu
  • 9 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 18:29

@pieczara_2006, pytanie zasadnicze: czy na którejkolwiek z kart, jaką wkładałeś masz dostęp do danym mobilnych? Tzn. czy jesteś pewien ze transmisja działa, bo np. wszedłeś na stronę xperiasite.pl z przeglądarki telefonu ? :) To ważne, abyś miał taką pewność. 

Jeżeli masz, to jest szansa na to, że jest to wina tego francuskiego softu, znam takie przypadki (choć bardziej z USA), że były restrykcje. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, to wgraj jakiś Central Europe na ten telefon.

no i eureka po wgraniu czystego softu hotspocik dZiala jak ta lala  :biggrin: ,serdeczne dzieki, w szczegolnosci dla kolegi @ ch3mn3y,bez ktorego wskazowek napewno bym nie poradzxil sobie z caloscia problemu,jeszcze raz dzieki.

Niestety jako ze ten problem zostal rowiazany ,niestety nie dzilaja mi do teraz mmmsy,konfiguracja przeslana przez operatora pare razy nic nie dala,wydaje mi sie ze telefon nie konwertuje zdjec ponizej 300kb i dlatego nie moge wyslac ,odbierac oczywiscie mmmsy moge,macie moze jakis pomysl?

pzdr

Użytkownik pieczara_2006 edytował ten post 31 styczeń 2019 - 18:38

• 0

#18 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 649
  • 5383 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 31 styczeń 2019 - 21:35

Pierwsza opcja do zrobienia: dodaj ręcznie konfigurację.
Druga opcja: spróbuj zainstalować jakis program do smsów by zastąpic standardowy - takie programy mają dużo więcej opcji do konfiguracji i tam może Ci być łatwiej ogarnąć ustawienie MMS. Może być np Go SMS albo Handcent

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dziala, hotspot, moge, wysylac, mmsow

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.