Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

z3 - upadek - sukam pomocy

upadek sukam pomocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE hsw007

hsw007

Nowicjusz

• Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Android:Nie podano
  • Operator:Orange

Napisano 20 styczeń 2019 - 18:41

Witam forumowiczów,

Niedawno spadł mi niefortunnie telefon. Jak widać na fotce nie wygląda to ciekawie. Po podłączeniu do ładowarki na telefonie pali się czerwona dioda. Zależałoby mi jedynie na zgraniu danych z pamięci wewnętrznej. Jest jakaś szansa na przeszczep w/g was?, dzięki za pomoc.

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1211
  • 10232 postów
  • Telefon:Inny
  • Rom:Oxygen OS Android 10
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 20 styczeń 2019 - 21:57

Jeżeli płyty główna nie jest uszkodzona to można ją przeszczepić. Jeżeli masz odblokowany bootloader to twrp o ile w ogóle wejdzie i robisz kopię. Potem tylko wypakowac sobie na komputerze i pliczki/apki ewentualnie zrzucić albo do innej Z3 przywrócić kopię.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 653
  • 5394 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:53

Pewnie że jest szansa. Kwestia czy chcesz inwestować w ten telefon. Nie napisałeś czy telefon reaguje na przycisk power. Jeżeli po podłaczeniu zapala sie dioda jest możliwośc ze się ładuje. Gdyby się włączył nawet bez ekranu to już jakiś sukces. 

• 0

#4 OFFLINE hsw007

hsw007

Nowicjusz

• Autor tematu
  • Reputacja: 0
  • 4 postów
  • Telefon:Xperia Z5 Compact
  • Operator:Orange

Napisano 10 luty 2019 - 14:43

Dziękuję za odpowiedzi Panowie, telefon nie włącza się przyciskiem, jedynie czerwona dioda po podpięciu do ładowania.(tylko w momencie upadku telefon miał naładowaną baterie, więc po podłączeniu do ładowarki powinna palić się dioda zielona lub pomarańczowa, a nie czerwona), Jestem gotów kupić jakiś używany zestaw wyświetlacz + dotyk na przeszczep. Na pewno jesteście bardziej doświadczeni ode mnie, dlatego pytam jak widzicie ten temat.

Dodano: 10 luty 2019 - 14:43

jest tam widoczna mała wgniotka, czy uważacie ,że mogły się jeszcze uszkodzić elementy pod nią?.

Załączone pliki

• 0

#5 ONLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 653
  • 5394 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 10 luty 2019 - 18:08

est tam widoczna mała wgniotka, czy uważacie ,że mogły się jeszcze uszkodzić elementy pod nią?.

Na to pytanie trudno udzielić pewnej odpowiedzi. Nie wiadomo jak spadł telefon, różne są historie. Generalnie nie powinno się nic stać...

. Na pewno jesteście bardziej doświadczeni ode mnie, dlatego pytam jak widzicie ten temat.

To zależy jakim człowiekiem jesteś i jak bardzo Ci się podoba ten telefon. Jeden by naprawiał, bo mu się podoba design, możliwości itd. Drugi powie, że to już bardzo stary model, nie ma wsparcia i ogólnie jest mało wart.

Napisałeś, że jesteś gotów zakupić części zamienne - a czy jesteś gotów na to, że się wykosztujesz, a telefon dalej nie będzie działał? Najlepiej byłoby mieć pewność, że wymiana ekranu przyniesie pozytywny skutek. Tu tego nie masz, i jeżeli telefon pod ładowarką jest np 4h i nie zmienia się kolor diody z czerwonej na zieloną, to już jest to objaw, że coś więcej jest na rzeczy i będzie trzeba dłubać...

Zrób jeszcze coś takiego:

Pod zaślepką tacki do SIM jest taki mały przycisk reset/off. Weź coś małego (tylko nie ostrego) i naciśnij ten przycisk tak przez  kilka sekund. Po chwili powinieneś poczuć wibracje i telefon powinien rozpocząć się uruchamiać. Jest też procedura 2 minutowa (trzymasz przycisk przez 2 min), ale przyznam, że aż tyle to nigdy mi się nie zdarzyło trzymać :) 

Jezeli telefon nie reaguje na powyższe, dioda nie zmienia się na zielona po dlugim ładowaniu, to moja rekomendacja jest taka: dać sobie spokój. Chyba, że stać Cię na to, by wtopić w razie czego trochę pieniędzy, masz czas i chęci na "dłubanie", kochasz ten produkt :) 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: upadek, sukam, pomocy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.