Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Przewód USB niepasuje do gniazda

przewód niepasuje gniazda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE tkmateuszwm

tkmateuszwm

Bywalec

• Reputacja: 0
  • 31 postów
  • Telefon:Xperia M5
  • Android:Marshmallow (6.0)
  • Operator:T-Mobile

Napisano 23 styczeń 2019 - 17:06

witam, czy ta paskudna Xperia XZ Premium ma jakieś zabezpieczenia USB?  Bo już trace cierpliwość  a mianowicie, mój oryginalny przewód coś kiepsko łączy przy kablu, wtyczka jest ok, tylko aby telefon sie ładował musze poruszać kablem przy samej wtyczce bo gdzieś tam musiały sie przerwać druciki i raz ładuje, a raz nie. Chciałem odesłać sam kabel na gwarancje bo jestem w 100% pewny, że to jego wina. I tu zaczynają się schody... Zamówiłem zwykły kabel usb typu C na allegro za 4zl i wtyczka w ogóle nie pasuje w port. Ok pomyślałem może to po prostu tandetny kabel, mam Kauflanda pod domem i poszedłem tam po przewód. Sprawdzałem tam 3 kable,  jeden za 10zł, drugi za 40zł i trzeci za 70zł. O dziwo żaden nadal nie pasuje! Moja dziewczyna ma Xperie XA1 i jej kabel też wchodzi do połowy portu, ale wyskakuje. Musiałbym trzymać go dociśniętego aby ładował, ale nie chcę portu sobie popsuć, a mój kabel oryginalny nadal pasuje idealnie i musze pół godziny kombinować z ułożeniem przewodu aby zaczął ładować..  Ktoś może z Was pokombinować, posprawdzać inne kable i nie wiem dać znać jaki kupić, jaki ładuje czy coś? Bo normalnie już nie mam cierpliwości. Mój przewód ma na metce oznaczenie UCB20 17W27 

• 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2065
  • 20440 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 23 styczeń 2019 - 18:57

Każdy kabel powinien pasować. Sam korzystam z różnych kabli z różnymi urządzeniami. Może to jednak nie wina kabla a portu, który nie haczy?
  • 0

#3 OFFLINE tkmateuszwm

tkmateuszwm

Bywalec

• Autor tematu
  • 31 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 19:51

Na pewno jest uszkodzony kabel USB, bo wtyczka niezależnie jak będzie wsadzona to nie ładuje, no chyba, że tak jak mówię poruszam tam przy wtyczce kablem, albo zegne ją o 18p stopni i złapie izolacją to wtedy ładuje. Jak potrzymałem ten kabel od XA1 mocniej 15 sekund przy gnieździe to trzyma się do teraz i nie odskoczył, ale z drugiej strony to nie tak pewnie jak mój oryginalny kabel. Może gniazdo się delikatnie zdeformowało i przyzwyczaiło do "mojej wtyczki". No cóż, zatem teraz tak będę ładował na tym kablu, a mój fabryczny pojedzie na gwarancje.

Dzięki za pomoc, do zamknięcia.
  • 0

#4 OFFLINE ADR8000

ADR8000

Nowicjusz

• 3 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 24 styczeń 2019 - 00:40

kurde kabel na gwarancje? To nie bedzie trzeba razem z telefonem wyslac?

• 0

#5 OFFLINE tkmateuszwm

tkmateuszwm

Bywalec

• Autor tematu
  • 31 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 01:15

Nie wiem, nie interesuje mnie to, jak nie będą chcieli wysłać nowego to już sobie będą mogli zostawić ten stary bo na pewno 60zl za odesłanie nie zapłacę (o ile nic się nie zmieniło)
  • 0

#6 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2065
  • 20440 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 24 styczeń 2019 - 20:10

@ADR8000 

Nie trzeba, akcesoria też mają swoją gwarancję. W karcie gwarancyjnej nawet jest, że gwarancja istnieje "przez okres jednego (1) roku od daty zakupu w przypadku wszystkich oryginalnych akcesoriów (takich jak bateria, ładowarka, zestaw głośnomówiący), które mogą być dostarczone razem z urządzeniem."

Co do kabla i portu to nie mam pojęcia. Posiadam w domu 4 urządzenia z portem USB C, z czego jedno to Xperia (XA2) i każdy kabel jaki posiadam pasuje do każdego z tych 4 urządzeń. No i kabelek to coś uniwersalnego, a więc jeśli port jest sprawny to każdy powinien do niego pasować.

• 0

#7 OFFLINE tkmateuszwm

tkmateuszwm

Bywalec

• Autor tematu
  • 31 postów

Napisano 25 styczeń 2019 - 15:45

zakupiłem na Pieprzyku przewód usb typu C za 40zl i ten pasuje jak ulał i nawet nie odskakuje. Ładowanie 1563ma Szkoda tylko, że wcześniej rozciąłem swój oryginalny chcąc go polutować...
  • 0

#8 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 633
  • 5288 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 29 styczeń 2019 - 17:45

Bardzo dziwny przypadek. Osobiście z racji tego, że pracuje w IT, to ładuje XZ PREMIUM tym, co akurat mam pod ręką. Z 10 kabli z USB-C juz sprawdzałem od taki po 3 zł po takie za kilkanaście.Problemu nigdy nie było (no może z wydajnością ładowania). Szkoda, że wcześniej nie trafiłem tu, bo bym wysłał jakiś działający kabel za grosze. Autor już jednak rozwiązał problem. 

Dla potomnych: przy uszkodzeniach akcesoriów nie trzeba wysyłać telefonu, a przynajmniej nie trzeba było za czasów w-support. Wysyła się samo akcesorium, choć w przypadku kabla przypuszczam że również ładowarkę. O ile zasadność reklamacji zostanie uznana to wymieniają na nowe. Ja tak reklamowałem ładowarkę swego czasu do Z5.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przewód, niepasuje, gniazda

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.