Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Słuchawki całkowicie bezprzewodowe do ~500zł

słuchawki całkowicie bezprzewodowe 500zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Reputacja: 1210
  • 10213 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:Oxygen OS 9.5.8
  • Kernel:Stock
  • Operator:Plus

Napisano 27 styczeń 2019 - 21:12

Cześć!
Szukam słuchawek całkowicie bezprzewodowych dokanałowyxh do kwoty ~500zł. Mogą być dużo dużo tańsze nawet jakieś barachło ale...
Warunek mam jeden. Mają mi wytrzymać bez problemu ~12h słuchania muzyki non stop. 8h pracy + moje ustawienia to 8-9h dla słuchawek, gdzie sprzedawca na giełdzie twierdził, że 14 spoko wytrzymają a na full głośności to ze 4 wytrzymały. Nie będę chyba słuchać na full a na jakieś 30% tak długo ale mają mi wytrzymać 12h. Z viperem może być gorzej. Oczekuję 12, bo wtedy wiem, że 8 powinien wytrzymać wbudowany w nie akumulatorek.
Dodatkowym wymaganiem może być dobra jakość dźwięku. Nie mam specjalnych wymagań. Może brzmieć jak kupa ale ma kosztować mało. 500zł to taki próg, gdzie mogę iść na kompromis ale niewielki.
Słuchawki mają być bezprzewodowe w tym stopniu, że nie mają połączenia przewodem jedna z drugą. Czy to jest realne, żeby producent dawał słuchawki na rynek, które według niego wytrzymają 12 albo najlepiej 15h i więcej na baterii? Głównie do pracy i do treningów potrzebne.
Dodatkowym atutem będzie wbudowany w nie mikrofon ale to tam mi powiewa.

Im tańsze tym lepsze. Na jakości mi mocno nie zależy. Jak macie coś z Chin za niecałą stowke dla przykładu to spoko. Tylko z Chin to chyba wymaganiem będzie 15h+ albo nawet 20h+ bo wiemy jak potrafią oszukiwać. 500zł to kwota z EU, czyli Polska i inne kraje EU.
Dzięki mordeczki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2086
  • 20928 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 28 styczeń 2019 - 22:03

Bluedio TN trzymają tak 11-12. Niestety już ich nie sprawdzę dokładnie, bo akurat sprzedałem i już zapakowane czekają na jutro :P

• 0

#3 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10213 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 22:26

Ale one nie są całkowicie bezprzewodowe.

• 0

#4 OFFLINE ch3mn3y

ch3mn3y

(o_O) Jaola Tymon (O_o)

• Reputacja: 2086
  • 20928 postów
  • Telefon:Xperia Z1
  • Rom:CarbonRom (cr-7.0)
  • Kernel:RZKernel (3.0)
  • Operator:Rebtel

Napisano 28 styczeń 2019 - 22:44

Jak to nie??

• 0

#5 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10213 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 23:35

No mają przewód. Chodzi mi o takie, które (jedna z drugą) nie łączą się przewodem.

• 0

#6 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 652
  • 5385 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 29 styczeń 2019 - 13:32

Cały dzień działasz w słuchawkach?  :szok:  

Jakby wchodziło w grę ich podładowywanie to mógłbyś się zastanowić na Xiaomi AirDotsami. Podobno trzymają 4h, ale to pudełeczko do nich je podładowuje i moze byc i 12h. Sam nad tym rozmyślałem.

Może być cieżko znaleźć coś bez kabla, bo gdzie taką baterię upchasz  :scratch_one-s_head:  :scratch_one-s_head: Nawet jak coś znajdziesz z Chin to wydaje mi się, że to będzie fake. 

Dodano: 29 styczeń 2019 - 13:32

Jakbyś kupił to możesz dać znać :D :D 

• 0

#7 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10213 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:10

9-12h działam w słuchawkach. Pracuję niby 8 ale to się przedłuży, to potem na mieście. Stąd potrzeba takich. A takie bezprzewodowe schowam właśnie pod nausznikami i to jest plus.

• 0

#8 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 652
  • 5385 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock
  • Operator:Play

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:14

Moim zdaniem nie kupisz czegoś takiego całkowicie bez kabli. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić technologii, aby upchać baterie w takich słuchawkach. Ale jakbyś znalazł dawaj znać.

• 0

#9 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10213 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 22:25

Na pewno będę szukać. Generalnie jest szansa, że będąc na giełdzie spotkam coś takiego. Mam nauszne, które autentycznie wytrzymują 10-11h ale słucham na 3/15-5/15. Fakt faktem, że mój OnePlus zjada baterię urządzeniom bezprzewodowym. Dla porównania Note 8 i głośnik Manta taki wyglądający jak mała tuba + powerbank m-life... Głośności na full, ładowanie z 2.1A (w teorii, bo z ładowarki 2A daje rade z OP) przez 12h ciągłej pracy się nie rozladowal. Z OnePlusem 5T po ~2 godzinach zdechł. Dodam, że głośnik zawsze był na full naładowany + od razu przy włączeniu pod powerbank. Pod ładowarka 2A ten głośnik daje rade. Głośniej grało w połączeniu z Note 8, więc to też odpada. Ja rozumiem, że mamy ustawienia kodeka itd, które obniżam specjalnie ale i tak kupa. Stąd na giełdzie można trafić perełki ale co do jakości dźwięku to tylko tak, żeby grało i brzmiało jak z kasety.

• 0

#10 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10213 postów

Napisano 15 luty 2019 - 10:18

Kupiłem na giełdzie (Słomczyn) w Niedzielę słuchawki jakieś TWE-100 (to nie są raczej te, które macie od razu po zapytaniu Google), choć opakowanie bardzo podobne. Dałem 10zł. Raz się przejechałem na tych słuchawkach, bo działała jedna i się nie lądują. Tym razem zaryzykowałem ponownie. Ładują się i działają. Czas słuchania muzyki na jednym naładowaniu? Xperia L (4.2.2 stock i to dosłowny stock) 9h na malutkiej głośności, drugi test 8:10/8:30 jakoś tak. Test na połowie głośności to jakieś 7h tak plus minus. OnePlus 5T (Pie) 6,5h na minimalnej głośności, czyli w pracy na przerwie buch pod ładowarkę i gotowe. Ładują się nie 2 godziny a jakieś pół godziny-godzine. W tym przedziale. Co do jakości brzmienia - brzmią słabo, wiadomo ale za dyszkę to brzmią elegancko, za cenę na ceneo - brzmią słabo ale są całkowicie bezprzewodowe. Parowanie jest super szybkie. Włączamy dwie jednocześnie albo jedną po drugiej i nie ma znaczenia, która będzie jako pierwsza. Ta, która jest pierwsza i w niej usłyszymy "pairing" będzie "basowa". Brzmi ona super.

Odtwarzam pliki mp3 320kbps, ewentualnie Tidal w jakości Master. Odtwarzam na domyślnym odtwarzaczu tj Walkman i tu i tu. Korektor ustawiony "tak samo". Tak aby mi się podobało. Na płaskim nie da się raczej słuchać z tych słuchawek. Rozmowy działają nawet spoko, aczkolwiek przy hałasie nie ma opcji na rozmowy. OK GOOGLE działa ale też nie przy hałasie a podczas jazdy samochodem trzeba się czasem drzeć co nie jest fajną opcją. Może mam podróbki słuchawek. Dostałem dodatkowo dwie pary gumek. Gumki nie spadają a zamiana na swoje własne może skutkować zgubieniem gumek. Są wygodne o dziwo ale słuchawki nauszne na te słuchawki to nie jest dobry pomysł na cały dzień. Zakłócają sygnał i jedna słuchawka się wyłącza wtedy a druga sama nie gra. Musimy ją wyłączyć i włączyć oraz połączyć się z jedną i wtedy gra nam nawet 9-11h (sam w to nie wierzyłem) ale jaja jak berety. To działa. Z poważniejszych wad to gubienie pary (słuchawka prawa gubi lewą i dźwięk nie gra). Jakość wykonania pozostawia do życzenia. Wtyczka ładowania słuchawek to bolce (na usb) i trzeba wepchnac do końca niemalże a czasem lepiej tego nie robić, bo sam bałem się o uszkodzenie słuchawek. Można łatwo je rozebrać od góry albo za wejście podwadzić.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany tymi słuchawkami to pisać. Mogę wziąć kilka par i sprzedać Wam za 12zł + koszt przesyłki. Nie gwarantuję, że będą działać jak należy. Pierwszy mój taki zakup to była lipa. Drugi to jednak udany zakup. Wysyłam z pudełkiem, pudełka czasem były otwierane i mogą być trochę brzydkie. Jak to giełda. Kupuje wtedy w ciemno. Nie sprawdzam czy działają, bo tam jest taki tłok, że tym razem do akcesorii miałem problem się dostać. Mają tam myszki, klawiatury, dyski HDD (tego bym nie kupował). Od tego samego sprzedawcy mam jakieś ładowarki, kable, selfie sticki itd. Dlaczego 12zł? Dlatego, że też chcę mieć z tego chociaż grosz na parking a jeżdżę tam conajmniej raz w miesiącu. Czasem tydzień w tydzień jak mam za czym ;). Wiecie, paliwo itd ^^.

• 1

#11 OFFLINE Mojzesz

Mojzesz

Sensei

• Autor tematu
  • 10213 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 21:56

Ja tam sobie podbije temat, bo jednak nic ciekawego do tej pory nie znalazłem ale ale...

W kwestii erabuds mam typy:
1. Creative Outlier Air - podobno na jednym ładowaniu wytrzymają 10 godzin odtwarzania muzyki. Coś czuję, że dam radę tyle z nich wyciągnąć a nawet więcej. Cena różna w granicach 300-400zł zależy gdzie. Bluetooth 5.0 i podobno dźwięk jest całkiem spoko.
2. Mifo 05 Pro - No generalnie dźwięk też kozacki mają i w stanie czuwania mogą dobić na jednym ładowaniu do 100 godzin co jest szokiem. Odtwarzanie muzyki to 5-7 godzin a według niektórych stron to nawet 9-10. Bluetooth 5.0 na pokładzie.

No bo z bezprzewodowych z ciekawym brzmieniem to jednak Beats X czy jakoś tak. Jak na Beats to naprawdę byłem pod wrażeniem jak mogłem z nich odsłuchać muzyki.

Z drugiej strony widzę Outlier Gold, gdzie według producenta na jednym ładowaniu 14 godzin ale cena to już 99 euro, więc cóż... Budżetu nie przekraczamy i może je sobie sprawię, bo jestem ciekaw jak grają. W końcu pierdu pierdu producenta w tym przypadku (czytając wcześniej recenzje poprzedniego modelu) nie są w 100% chwytem marketingowym a w jakiś 30... No bo kto uwierzy, że dźwięk ma być realistyczny jak z reprodukcji studyjnej.... No chyba nie ;).

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słuchawki, całkowicie, bezprzewodowe, 500zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.